Bobby (Jesse Eisenberg) pochází z Bronxu. Žije s věčně se hašteřícími rodiči a bratrem Benem (Corey Stoll), který jako čistokrevný amorální gangster zastává názor, že každý problém se dá snadno vyřešit hrubou silou. Bobbymu je jasné, že potřebuje změnit prostředí. Odlétá do Hollywoodu, kde začne pracovat jako poslíček pro strýčka Phila (Steve Carell), který je mocným agentem filmových hvězd. Vstupuje do světa opojných večírků, plných celebrit, modelek, playboyů, producentů a politiků. Na první pohled se však zamiluje do strýcovy půvabné asistentky Vonnie (Kristen Stewart). Problém je, že Vonnie má vážný vztah, takže se Ben musí spokojit s pouhým kamarádstvím. Ale nic netrvá věčně, Vonnie se s přítelem rozejde a velmi rychle opětuje Benovy city. Jeho nabídku k sňatku však odmítá. Zlomený Bobby se vrací do New Yorku, kde začne pracovat s bratrem Benem, který si otevřel noční klub. Z Bobbyho se stává velmi schopný impresário a z klubu Les Tropiques jeden z nejvyhledávanějších ve městě. Přestože Bobby stále miluje Vonnie, sblíží se s Veronikou (Blake Lively), okouzlující dámou z vyšší společnosti. Svatba. Veroničino těhotenství. Benův život se zdá šťastný. Ale jen do toho večera, kdy do dveří Les Tropiques vstoupí Vonnie... (Bioscop)

ArthasKarfa

Klasická pohádka z dílny Woodyho Allena, který nám představí sérii zapletených lidských osudů tentokrát zasazených do mafiánských dob minulého století v americkém NY. Budete se bavit naivitou hlavního představitele, okouzlí Vás neskutečně krásné kostýmy a podmanivá svůdnost Kristen Stewart. Vezměte přítelkyni/přítele a jděte si odpočinout k nenáročné romantické 96 minutové Love story. ()

mira007

Nekonečná konverzačka se slabým dějem, kde je na všechno hromada času. Ale to jsou asi všechny filmy Woody Allena ( tenhle byl můj první, takže nemůžu srovnávat ) nicméně atmosféra Hollywoodu 30.let byla fantastická a obrazově přenádherné. Z děje mne nejvíc zaujala miniaturní linka gangstera Bena. ()

Garch

Doba zlaté éry Hollywoodu a New Yorských klubů v naprosto perfektní výpravě a dobrém a i dobře zahraném příběhu. PS Poprvé jsem si myslel, že Woody Allen upadá při Purpurové růži z Káhiry. Teď je o milión let víc a on každý rok zvládne nějaký hodně dobrý příběh. Klobouk dolů. PPS zkuste si udělat pár screenshotů. PPPS kameraman Apokalypsy a Posledního tanga v Paříži poprvé pro Woody Allena. A má ve svých letech pořád zatraceně dobré oko. ()

aLPaC

Viděl jsem od Woodyho všechny filmy, ale tohle mi nepřišlo jako typický Woody. Vlastně kdybych nevěděl, že film režíruje, nepoznal bych to. A to o drtivé většině jeho filmů říci nemůžu. No, první polovina je super. Skvělý Carell, vyjukaný Eisenberg a Stewart krásná jako ještě nikdy. Poté, co se ale Eisenberg odstěhuje zpátky do New Yorku to celé ztrácí šťávu a ta druhá polovina se vážně vleče. A to navzdory krásce Blake Lively, která dostala nekřesťansky málo prostoru. Škoda, první půlka v Hollywoodu 30. let byla skutečně skvělá, druhá fádní takže výsledek je průměr. ()

Renfield

Ideální by bylo, kdyby se poměr Hollywood/New York obrátil. Je sice fakt, že v případě Hollywoodu, se o nějakém příběhu příliš nedá mluvit, ale potřebuje ho v tomto příjemně nostalgickém podání vůbec? Z mého pohledu až tak ne. To nadšení Woodyho Allena pro zlatou éru je znát z každého záběru a atmosférou je skutečně úchvatné! Vittorio Storaro a jeho kamera jsou bez debat, přesto pochválit vhodně idylické barevné tónování scén a především kompozice ulic, opravdu musím. K tomu dokonalý soundtrack, ale i povedený výběr herců, například takový Steve Carell! Vrcholem je potom těch několik (žel méně) povedených scén, z nichž tou nejlepší je samozřejmě "pracovní poprvé lehké děvy" a vzpomínka na ony velké časy Woodyho Allena. Ten samozřejmě v této scéně nemůže chybět, tedy, je tu v podání výborně neurotického Jesse Eisenberga. New York sice v podobné atmosféře, ale s ještě větší porcí romantiky, která mi už tolik nesedla. Možná by bylo zajímavé, kdyby se více rozvinul příběh betonáře Bena, filmu by to jistě dodalo drsnější podobu. Navíc jeho linie krom několika vtipů prakticky vyšumí do ztracena, z celkového pohledu je tu vlastně úplně zbytečná. A kdyby to šlo bez ještě větší porce romantiky, více prostoru by si zasloužila i výborná Blake Lively. Z posledních let je Café society tím lepším filmem Woodyho Allena, ale jak jsem již psal, Hollywood dělá své, občas stačí jen slyšet ta jména... 65% ()

Nethar

Jsem si tak celou dobu říkal, že je to udělané úplně ve stylu Woodyho Allena, až jsem nakonec zjistil, že to natočil Woody Allen ;-) ()

Greg25

Stejná atmosféra jako ve Velkém Gatsbym, koneckonců stejná doba. Svižná, příjemná jednohubka, místy až groteska, z doby, kdy Holywood začal vzkvétat - ačkoliv New York vede (u Woodyho dlouhodobě). Woody to možná tentokrát přepískl s množstvím jmen ze starého Holywoodu - herce a režiséry si ještě do kontextu dáte, ale jména producentů to už úplně ne (a narážek na ně je ve filmu spousta), samozřejmě, je to vedle filozofie Woodyho ústřední téma, ale divácky je to tady občas už trochu přes čáru i pro lidi s výchozí znalostí. Příjemně to uplyne, příjemně se na to kouká, příjemně zavane groteska, příjemně hříčka, příjemně atmosféra doby i smysl pro humor, ale z novější tvorby Woodyho Allena jsou filmy, které mám radši. Na druhou stranu z Woodyho výletů do historie z poslední doby - o kus lepší než Kouzlo měsíčního svitu, ale takové Půlnoci v Paříži se to nepřiblíží ani na moment. 65% ()

JohnyD

Jeden z tých slabších filmov od Woodyho, ktorého nezachránia ani dva skvelé vtípky o Židoch, retro atmosféra a zaujímavý námet. Bohužiaľ prevedenie pokulháva na všetkých frontoch od hereckých výkonov až po samotnú realizáciu. Snáď to bude nabudúce lepšie. 5/10 ()

Gore

Byly doby, kdy jsem se na nový film Woody Allena vždy těšil, ale v poslední době je vidět, že mu již dochází síly a měl by zvážit, zda by neměl odejít do zaslouženého důchodu. Od skvělé Půlnoci v Paříži se mu nepodařilo natočit nic, co by mě vyloženě nadchlo a v Café Society bylo cítit již příliš recyklace, a co hůře - nudy. U žádného jiného filmu Woody Allena jsem nekoukal tak často na hodinky. Herecké výkony také zrovna úplně neohromí a navíc se mi ani nelíbili charaktery postav a celkové přespříliš melancholické vyznění bez špetku humoru, který mám na Woodym nejradši. ()

Santino7

Osobitý filmársky rukopis Woodyho Allena pre mňa zrejme nikdy nebude tým pravým orechovým, avšak musím uznať, že touto snímkou mi vcelku ulahodil (aj keď mi spočiatku chvíľu trvalo, kym som sa do toho dostal - no keď už, tak to stálo za to). Nostalgia, pocitová melanchólia, krásne zvolené prostredie a atmosféra, pomalé ale zároveň pekne plynúce tempo, široká paleta všakovakých postáv (ktoré majú spoločné snáď len to, že sú všetky zaujímavé plus nespochybniteľne i poctivo napísané), občasný nenútený humor (pri ktorom síce nepadáte do kolien, no i tak akosi svojsky pohladí - ako ostatne aj celkovo celý tento film ako-taký), kvantá "allenovských" dialógov a v neposlednom rade výborne zasadený rozprávač. Keď k tomu pripočítam podarené výkony Kristen Stewart, Jesseho Eissenberga, Stevea Carrola atď., v konečnom dôsledku mi z toho vychádza skrz-naskrz vskutku príjemná, značne špecifická záležitosť. Taká, ktorú si už síce s najvyššou pravdepodobnosťou nikdy v živote opakovane nepozriem, no i tak ma do veľkej miery zaujala. Pre mňa osobne veľmi milé prekvapenie. 80% ()

godycz

klasicky wa. zidi, hitler, fylozofie a forky. eisenberk vcelku slusne zastupuje wa jako herce. po dlouhe dobe zase lepsi wa. ()

bezvim

Na první pohled povrchní film o povrchních lidech, na ten druhý inteligentní vyprávění s perfektním zakončením. Těšil jsem se na dvojici Eisenberg - Kristen Stewart, ale scény s Blake Lively mi úplně vyrazily dech. Ta chemie byla "jako skutečná". ()

barteca

Touha a okouzlení podbarvené allenovskou hudbou. Film hudbu dokresluje, proto je zážitek z příběhu povrchní, letmý, je to jen plynoucí sled učesaných výjevů bez hlubšího prožitku.... pa m papa m pada pa m pa m...... ()

edie sedgwic

To co som cakala som presne dostala. Woodymu idu retro filmy velmi dobre, vie do nich vlozit tu spravnu atmosferu. Ziadnu hlbku alebo prepracovanu zapletku necakajte, film sa na nic nehra. Pre mna prijemny Allenov standard. ()

jasanka

První polovina se mi líbila tak moc, že jsem se těšila, že sem dám pět hvězdiček. Pak to šlo ale tak prudce dolů, že jsem ráda, že dávám vůbec ty dvě. Takový prudký sešup jsem u filmu hodně dlouho nezažila. ()

Matthew01

Skvělý snímek, zvláště v atmosféře KVIFF. Perfektně propracované humorné hlášky, které mi ještě budou dlouho rezonovat v hlavě. Herecké výkony jako vždy perfektní, vyzdvihl bych proměnu Eisenberga v průběhu filmu. Nebylo lepšího filmu na konec festivalu. ()

cmuchalprvni

Filmu chyběl šmrnc, po zhlédnutí jsem byl v rozpacích a kromě pár scén mě celkově nezaujal. I když herecký ansámbl (hlavně Carell, Stewart, Eisenberg) zbožňuji, zde mě potěšil jen Eisenberg. Není to chyba herců, spíše scénáře/ dialogů, které byly chabé, ploché, nesršící originalitou ani moc vtipem, jak jsem zvyklý u Allenových snímků. Jak zmínil dříve už uživatel Messiአi samotný titul filmu nefunguje, Woody nás vůbec hluboce neobeznámí s Café society, ani se nevěnuje detailnímu zachycení doby 30. let. Vizuální retro zážitek to pro mne opravdu nebyl. Ani odlišnost mezi New Yorkem a Hollywoodem nebyla příliš znát! Konec se mi ovšem líbil, ale že bych byl natěšený a nadržený vidět film znovu, to nikoli!! ()

Chilly00

Za mě slabší Allen tentokrát. Chemie mezi Jessem Eisenbergem a Kristen Stewart nulová, jak by jim pak člověk mohl věřit osudovou lásku? Chemie mezi Jessem Eisenbergem a Blake Lively taky nulová, nepochopím co by taková kočka viděla na týpkovi jakým byl Bobby. Mám obecně problém s herectvím Eisenberga, a i když chápu, že v Cafe Society má představovat typického allenovského neurotického hrdinu, tak mě svým "žvatláním" vytáčel. Prostředí Hollywoodu i New Yorku super, všechno zalité ve zažloutlém odstínu a s příchutí nostalgie. Příběhově nic moc, hlavní linka jakžtakž, vedlejší s osudy Bobbyho rodiny pro mě nezajímavá, občas až nudná. Těšila jsem se na Blake Lively, ale ve filmu skoro nedostala prostor, hodně ji zastiňuje Kristen Stewart, která to charisma tentokrát uměla prodat (i díky tomu, že její postava byla zajímavěji napsaná). Film ve mně nic moc nezanechal a znovu se na něj už nepodívám. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest