Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

AliceWHall

Po dlouhé době se v kinech objevil kvalitní film. Hlavní plusy - Dobře propracovaná zápletka a u filmu se nenudíte. Jenže to má své ale. Velká část lidí zde zmiňuje "totálně strhující konec" a to, jak byl příběh geniální. Příběh byl dobrý a myšlenka dobře zpracovaná, ale o nic geniálního nešlo. Ano, konec měl intenzivní spád, nepřišla žádná pořádá pecka, která by příběh převrátila naruby a vám to sebralo dech. ANO, na hlavního hrdinu byl přichystán pěkný dárek.. byl mu vpuštěn "jed do mysli", jak bylo ve filmu řečeno. Ale film proběhl tak ,jak se očekávalo, jen se to ke konci hezky přibarvilo. 4 hvězdy dávám proto, že film byl chytrý a diváka psychicky zasahuje - přesně tak, jak to má být. To, že konec nedopadl tak, jak jsem si tak trochu přála (-nějakým velikým zvratem), krade mému hodnocení poslední pátou hvězdičku. ()

Angel99

Po dlouhé době film,o kterém přemýšlím i po skončení.Těšila jsem se, že mě čeká nějaké drama a dostala více. Celý film mi utekl jako voda s několika opravdu lekacími scénami. Pro mě je ale důležitá myšlenka filmu. Známe opravdu člověka, kterého máme vedle sebe? Je to skutečnost, nebo jen naše přání, aby to byl ten pravý a dokonalý..bez lží atd. Dále nebudu prozrazovat. Za mě ****, dokonalá hudba a skvělé herecké výkony. Škoda, že není více takových filmů. ()

tom.czechrep

Nikdy nepodceňuj své nepřátele ikdyby byly sebevíc slabší než ty, nikdy totiž nevíš kdy se jim naskytne příležitost ti tvoje činy oplatit i s úroky. Tak nějak by se dal shrnout tento film, který vlastně ani nevypráví nic neobyčejného, tohle se může stát klidně i vám když bude váš manžel/ka grázl a bude mít nevyřízené účty s psychopatem ze své minulosti. Co mi snad přišlo trochu hloupé byla až naivita některých částí filmu, kdy např. chlápek zabývající se bezpečnostními systémy si pořídí dům za spousty miliónů a "zabezpečí" ho takových způsobem, že by se mu tam vloupala pravděpodobně i banda dětí ze sousedství. Ale jinak se na to kouká dobře, takže i přes taková drobná pochybení můžu pouze a jen doporučit. ()

space weaver

Viděno na premiéře v kině Hvězda v Uherském Hradišti, kde se nás sešlo celých 11 lidí! Poctivý film, bez laciných efektů a klišé. Mírně připomínající "Zatímco spíš" z roku 2011 Od prvního momentu mě oslovila kamera, hudba a z nevinně začínající zápletky se vyklubalo mysteriozní, temné drama, které výrazně podpořila Rebecca Hall. U scény, kdy kamera projíždí domem a za zvuku smyčců, se při každém zářezu zastavila na konkrétním místě, jsem byl zařezaný do sedačky. A ty lekačky - ty stály z to. Scénář, režie, výkony všech tří hlavních postav a hudba - to pro mě dělá jasných 5* ()

Aileena

Za sebe taktéž rozhodně doporučuji. Inteligentní snímek nechávající spoustu prostoru k vlastní fantazii a zamyšlení. Rozhodně bych ho neoznačila za mystery, ale to už je nešvar dnešní doby (dáme tam všechny tituly žánrů, tím se nic nezkazí). Kdo mi chce namluvit, že předvídal závěr od začátku, nemusí se snažit - neuvěřím. Možná tak v hodně obecné rovině, ale to už je na jinou diskuzi. Za mě čtyři a půl a klobouk dolů před J. Edgertonem. ()

Ros_tik

Viděno v kině. Nebyl jsem zklamaný, to vůbec ne, spíše naopak mile překvapený. Na druhou stranu mi tam prostě pár věcí nepasovalo a velmi těžce jsem se smiřoval s konkrétními fakty - např. manželka vůbec nevěděla kdo je její manžel (a to vůbec), Gordo - prezentován jako prosťáček a přitom nakonec vypadá, že by se uživil i v CIA. ()

JohnX

Do první poloviny až neuvěřitelně nudný film s obstojným zvratem na konci, který je zřejmě jediným důvodem, proč se povedlo, aby se ze scénáře stal film a ne další Lifetime-ovka. Bateman byl skvělej, ale ne lepší než v jeho komických rolích. Postava Robyn napsaná na pěst - tak líně napsanou postavu jsem neviděl dlouho, i ta její klišé sousedka od vedle byla větším hybatelem děje než ona. Film jsem streamoval, v kině bych to určitě nedokoukal a odešel bych. Jak jsem zmínil, film se strašně natahoval a zdálo se, že je mnohem delší, než ve skutečnosti je. Pro mě byly kladem jenom Bateman, konec a lokace. ()

nancylott

Film se nese ve zvláštní thrillerové atmosféře, která je citelná od samého začátku, ale postupně graduje. Zprvu ke stalkerovi terorizujícímu manželský pár cítíte antipatie, ale díky pozvolnému dávkování informací se vaše pocity mění. A to značně. Promyšlený scénář, založený na psychologické hře, nečekané zvraty, napětí během celého filmu a otevřený konec, který byl sladkou třešničkou na dortu. Jít do kina na Dárek byl výborný nápad už jen proto, že se jednalo o jediný film, u kterého jsem vykřikla (a zdaleka nebyla sama) a rozhodně ne pro nějaké krvavé scény, kterých bylo v jiných filmech natočeno přehrše. ()

BranuliQ

The Gift je podľa mňa veľkým prekvapením tohto roku. Kto čakal, že niekto ako Edgerton, o ktorom som mimochodom dodnes nepočul, natočí tak výborný thriller. Nie je ani tak o akcii, skôr o postupnom budovaní atmosféry a divák si už takmer ničím nemôže byť istý. A tí, čo tvrdia, že finále je predvídateľné, len machrujú. Je samozrejmé, že niečo sa dá vyčítať, ale len máličko! ()

danny79

Joel Edgerton vytvoril ve filmu hutnou atmosferu se silnym napetim. Bateman i Rebecca Hall hraji presvedcive a neustale davky dalsich impulzu udrzuji vysoke napeti az dokonce, kdy film vygraduje zajimavou a necekanou pointou. ()

Jarmila68

Simon je na první pohled pan úžasný,úspěšný a pozorný manžel,to se však změní od chvíle co potká svého spolužáka ze střední,který se zdá být nadšený ze setkání.A tak se rozjíždí pomalu hra,kterou kdysi rozjel Simon už ve škole.Tentokrát je ale Gordo silnější a chytřejší.A tak se pomalu Simon ocitne na druhé straně.Jo jo na každou svini se voda uvaří.A bacha lež má krátké nohy.... ()

lineker

Napadají mne Hřebejkovy Líbánky, které si pohrávají se stejným tématem nevědění o partnerovy minulosti. Jestliže tam jsem hodnotil čistým průměrem, zde bych reálně přidal o půl hvězdy. Slušná psychologická podívaná, která se nás snaží držet v napětí až do úplného závěru. To se bohužel ne zcela povedlo. Kdo je tu za hajzla a kdo za chudáka se dá poměrně spolehlivě rozklíčovat již v půlce filmu. Zbývá dořešit proč? A na to nám zase Edgerton bohužel nedá jednoznačnou odpověď. S čím se dalo ve filmu lépe vyhrát tak je napětí a gradace, v těchto dvou bodech režisér spoléhal pouze na žánrová klišé. Ale i přes větší či menší nedostatky Vás dokáže The Gift skoro dvě hodiny nadprůměrně bavit. ()

Mr.Dude

Bateman umí hrát i v jiných žánrech než jen v komediích, což je dobře, filmy kde hraje sem tam vyhledám a ne vždy mám náladu jen na komedie. Svoji roli zahrál tak, že jsem mu chtěl místo Gorda nakopat prdel já, z čehož plyne, že mu to celkem sedlo...co se týká napětí, to celkem ušlo, chvilku jsem nervózní z toho co se stane byl, bohužel nemůžu si pomoct, ale ten konec nebyl podle mých představ. SPOILER: čekal jsem prostě něco co by Batemanovi ublížilo fyzicky a ne psychicky, rozumím, že to Gordo takhle zamýšlel, ale mě tohle nestačilo, navíc to vyznělo tak, že to spíš víc odnesla Hall než Bateman, mám z toho takový dojem, takže konec je pro mě zklamáním, jinak by to bylo za 4*. ()

Constanza

Dost dobrý thriller. To je překvapení, když člověk zjistí, že vlastně žije s někým, koho pořádně nezná a iluze jsou pryč. ()

kratajirka

Moc takových filmů nevidíme. Moc takových dobrých filmů nevidíme. Je to až k nevíře, jak je tento snímek bohatě dramatický až hororový. Diváka naprosto vybízí k představivosti a nutí ho přemýšlet, jak že to vlastně ve skutečnosti je. Vše doplní bohatý závěr, který divákovi setne sekyru přímo do lebky a utne mu tak všechny jeho představy a myšlenky o dobrém konci. Tady platí pravidlo "pomsta bude sladká". Hodnotím velice vysoko už jen z toho důvodu, že se někdo pustí do tohoto tématu a splní všechny požadavky, jaké tenhle žánr má mít. ()