Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

agassi68

Hviezdičku si zaslúži muzika, akčné scény s Charlize a Verbalov komentár :). Inak nudné klišé, ktoré pokojne môžete preskočiť. PS: Tie bitky sú skutočne skvostné! ()

Folky

Charlize Theron je ve své roli přesná a perfektně do ní sedne, ale já si stejně víc užíval ujetého McAvoye, který si každou scénu krade pro sebe. Ten chlap zahraje všechno a spolu s oldschool soundtrackem a stylovou režií, dělá tento film jen těžko zapomenutelný. Nejvíc bodů ale dávám akční scéně na schodech, která je nejen skvěle natočená (žádný střih, žádná hudba), ale potěší především realističností, protože Theron tu není superman a vojáci jen figurky na ránu do ksichtu, ale je vidět, že obě strany souboj dost vyčerpává (v kolika filmech to dnes člověk uvidí?) a rány je opravdu bolí. Jenže všechny tyhle super věci jsou totálně smeteny ze stolu překombinovanou zápletkou, u které jsem se v mnoha chvílích ztrácel, a doteď jen doufám, že jsem to celé pochopil. Škoda. ()

Ombak▼Penari

Svižná režie, výborné akční scény (scéna na schodišti je prostě boží), vše podbarveno přesně padnoucím soundtrackem. tohle bych si dal líbit znova. Charlise Theron neodolatelná. ()

figliar

Atomic Blond je taká zmeska súčasných trendov. John Wickovsko krvavý, Bournovsko špiónsky a Max Paynovsko akčný film z prostredia studenej vojny. Znie to síce príliš prehnane, ale predsa len to ako celok funguje. Tempo, ktoré už od začiatku nasadila Charlize Theron, určite prekonalo výkon každého Bonda. Zápletka filmu je síce jednoduchá, ale ku koncu sa začne zamotávať (v dobrom zmysle) a film ponúkne niekoľko kvalitných zvratov. Jedná sa teda o nadpriemerne kvalitný thriller. ()

helloween93

Retro 80’s stylovka, která spíš než na obsah sází na formu, a to je znát prakticky na každém kroku tohoto filmu. Příběh v posledních 20 minutách až zbytečně komplikovaný, až samoúčelně, ale na druhou stranu nám režisér Leitch naservíruje několik zajímavých scén s perfektní kamerou - 99 luftballons scéna, bitka v bytě podkreslená skladbou Father Figure, bitka na chodbě a následná honička východním Berlínem. Z castu šlo vyždímat víc a podobný dojem mám i z tohoto filmu. 3* ()

animario

Zběsilej útěk z východního Berlína s velkou blondýnou s 👠 botou.Za neony,90's soundtrackem,trabanty,žigulíky a místy jasnou komiksovou stylizací se skrývá i celkem solidní špionážně-akční thriller(sem tam se tahle kombinace možná trochu bije,ale co..film má tempo a s přihlédnutím ke komiks.předloze nemá problema)A obvykle charakterní a šikézní Charlize je tady navíc i víc než šukézní. ()

Fifipek

Proč tento film vidět? 1) Charlize, 2) 80. tková atmosféra Berlína včetně nojnundnojnzichlutfbalon :D 3) ta šílená bitka na schodech, o který se pravozovýmu tlusťochovi Stevenu Seagalovi může jen zdát..... ()

Corbinian

Leitch se hodně snažil vypiplat stylistickou a řemeslnou stránku. To se z části povedlo (osvěžující soundtrack, kamera) a z části vůbec (chvílemi do uší bijící střih zvuku, občas moc agresivní přechody obrazu). Určitě bych ocenil akční scénu, která sice byla nerealisticky dlouhá, pro normálního člověka snad s nulovou šanci na přežití, ale vzhledem k tomu, že žádnou jinou podobnou nám Atomic blonde nenabídla, rozhodně urychlila tempo dost roztahaného filmu. Celkově je to totiž neopodstatněně dlouhé. Už jenom kvůli retrospektivnímu vyprávění to působí dost kostrbatě. Chvílemi až zbytečně chaoticky vyprávěné a hlavně v závěru dost překombinované. Jevilo se mi to jakoby nás autoři nabádali, že scénář je fakt propracovaný a chytrý. Ale při konečném provedení divák zjistí, že ani moc chytrý není, že je dost obyčejný, zbytečně předimenzovaný a kvůli všemu přidanému balastu zápletka zaniká do ztracena. Každopádně, jako pozitivní bych určitě vyzdvihl prostředí Berlína té doby, několik vtipných morbidních scén, za což tedy mohla jen kombinace obrazu se soundtrackem, a Charlize Theron, bez které by moje pozornost byla sotva poloviční. |60%| ()

bararich8

Příběhově naoko komplikovanější John Wick v sukni, který svým vypravěčským stylem trochu zabijí potenciál, ale stejně to ve výsledku hraje hlavně na akci a ta byla parádní (extra dlouhá akční scéna, což je asi top 2017 a prostě nechápu, ale skvěle se na to koukalo). Charlize toho sice vydrží víc než ostatní mužské protějšky, ale čert to vem, 4,5*. ()

Dimo

Tož dobrá rubačka, abych tak shrnul. A supr atmoška. A vůbec celý to bylo fajn, ať už to bylo o čemkoliv. ()

PEZ

Klasický špionážny príbeh, kde sa hrá na viac strán. Ale to nie je podstatné. Charlize Theron na môj vkus miestami až príliš chladná (a miestami naopak :)), ale to tiež nie je podstatné. David Leitch má s Fincherom spoločné prvé meno a snaží sa o stošesť ho napodobniť vo výnimočnom režisérskom štýle. Márne musím dodať, ak sa bavíme o dialógových scénach. Tam kompozícia, timing a nápaditosť kríva. ALE! Na rozdiel od Johna Wicka má Atomic Blonde neskutočné súboje, kde to Charlize strašne drsným a efektným spôsobom chalankom nandáva, k tomu je film R-ko a nebojí sa to ukázať a NAOZAJ obsahuje akčnú scénu roka (vážne). Pridajte si farebné filtre a dobovú hudbu z 80. rokov a dostanete slušný akčák, s naozaj kvalitnou akciou. A s jedným bonusom navyše pre mužské pokolenie...ehm, vlastne s dvomi - toť Charlize a Sofiu. Áno, správne ste si domysleli. ;) ()

HenryIvan

Bohužiaľ tu nemôžme porovnávať Atomic Blonde a Johna Wicka ani trochu. Toto bol jednoducho zlý vtip. Film pozostáva ako keby z fragmentov, pričom nedisponuje lepidlom, ktoré by ich spojilo dokopy. Bolo to strašne neprehľadné, nevedel som čo sa deje, aká že to je scéna, kde a akým smerom sa posunul dej. Najhoršie na tom je, že tvorcovia hrajú na enormný retro feeling, no čoho je veľa, je jednoducho veľa. Charlize Theron nám tu má prísť ako ľadová špiónka, ktorá všetko zvláda s noblesou a s prstom v nose. Miestami mi jej výkon prišiel ako prehnaný a smeroval až k paródii. Smutné, lebo na tento film som sa vážne tešil. Hudba je síce pekná, ale mám pocit, že je tam púšťana náhodne, ako keby len našli nejakú výberovú kazetu spred 30 rokov a prehrali ju. Keď si spätne vybavím scény, tak mi príde, že za zmienku stoja len dve. Prvá je viac umelecká. Je to tá scéna na schodoch, ktorá vážne znesie vysoké kritériá. Druhá je taká hravá, až by som povedal sladká. Je ňou erotická scéna medzi Charlize a Sofiou Bouttela. Neviem, čo ešte môžem povedať. Koniec bol katastrofálny a naozaj neviem povedať, čo sa nakoniec stalo. Bol to strašný neporiadok. Po akčnej stránke to viac ako ušlo, no Atomic Blonde nie že nemá hlavu a pätu, ale celý čas si vravíte: „ kurva, prečo ma to tak strašne nebaví a prečo je to také blbé ?? ” Vážne musím uznať, že neviem úplne vysvetliť, čo má na tom nebavilo najviac. No a toto bol asi najhorší počin, ktorý som u Jamesa McAvoya videl. Po tom, ako som ho vychválil v filme Rozpoltený, tu hraje „ garbage ”. Čakal som oveľa viac akcie a oveľa menej stupidity, keďže to v rukách mal David Leitich, no prešľapy sa nevyhnú nikomu. Veľa ľudí by nesúhlasilo, že sa jedná o prešľap, no potom, ako som bol doslova vo vytržení po zhliadnutí traileru, zostal som nemilo prekvapený. Takže preto takýto negatívny komentár, lebo moje očakávania dostali po hube viac, než tí Rusi na tých schodoch. 60 %. ()

Torpid odpad!

Kdyby do týhle přestajlovaný prázdnoty obsadili herecký prkno Jovovichovou, dal bych 2 hvězdy. Akorát by si vystačila s 1,5 výrazem kterej umí a všechno by do sebe zapadlo. Ale to, že Leitch dokázal z velmi dobrý herečky udělat androida s jednou grimasou - za to dávám odpad jak vyšitej. Komu se dá v týhle pózerský močce vůbec fandit. a těch deset minut originálního mlácení to nezachrání. /Viděl jen 1/2 filmu/. ()

hijacker

Rozhodně zajímavý počin. Parádně vykreslený Berlín ze zvrácené doby studené války, kde si každý víceméně hraje na svém písečku. Filmu však ubírá závěr plný zvratů. Trojtí agenti jsou i na mne moc. Nejvíce mě však vytáčela francouzská lesbická pinda blbá jako necky. Celkově však filmu chybí větší hloubka takové to něco navíc. ()

Juvecz

Jeden z kandidátu na na film roku. Děj odehrávající se během studené války v Berlíně, v době, kdy tajní agenti jsou na každém rohu, MI6 vs KGB, akce, lži a do toho přimíchány perfektně songy 80 let... já se bavil ... hodnocení 90% ()

rukay

Pěkné, akční, umělecké, syrové, se soundtrackem který rozpumpuje krev a jednou neskutečně greengrasovskou vícerozměrnou hand-to-hand combat scénou. Mix prvního Johna Wicka (4****), Paulových Bournů (5*****, 5*****), a Sebevražedného oddílu (3***). Akce je nápaditá, skvěle nasnímaná, pestrá co do lokací, zbraní i soupeřů, a dobře nadávkovaná. Koření v dialozích obstarává hlavně kvalitní herecké obsazení v čele s McAvoyem, který si pokaždé ukradne celou scénu jen pro sebe. Umělecká stylizace barev a hudby potěší, není únavná ani vtíravá. Skutečně exkluzivních momentů je tu vícero. Škoda tedy jen toho proklatého děje, který zůstává bohužel v detailech zoufale nadbytečně komplikovaný, přestože vypráví vlastně velmi jednoduchý a bohužel i relativně brzy předvídatelný příběh. Složitá špionážní konstrukce se i díky tomu ke konci drolí jen pod vlastní tíhou, kdy stále častěji spoléhá na prvek náhody, a většina dějových linií ztrácí důležitost i smysl pro celek jako takový. Přesto jednoznačné 4****, kde pátou možná přidám při opakované projekci. ()

Kingjiri

Výprava, ulice DDR plný Trabantů, Žiiguliků, Wartburgů (i Embéčko jsem zahlíd:)) nebo stylovej soundtrack vytvořily parádní atmosféru 80. let na "východě". Jenže stopáž byla poměrně dlouhá, pointa jasná hodně brzo (kdopak asi bude dvojitej agent?) a akčních scén bylo jako šafránu. Od jednoho z režisérů Johna Wicka jsem v tomhle směru čekal mnohem víc než jednu větší řežbu v baráku, na kterou se čeká sakra dlouho. Kromě rychlejšího tempa vyprávění (na úkor nepřehlednýho skákání mezi časovejma liniema) a akce mi taky scházely nějaký úderný hlášky, který by k hustý Charlize Theron sedly jako hrnec na prdel. Třetí hodně slabá hvězda těžce vydřená super atmosférou a castingem. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017