Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Anderton

Atomic Blonde má to šťastie, že tá najlepšia sekvencia je až v druhej polovici filmu, čo je omnoho lepšie, ako keď niekomu poviete, že mu stačí si pozrieť úvodnú štvrťhodinku a potom môže film kľudne vypnúť. Takže ak chcete vidieť to luxusné trojkombo schody-byt-auto, tak nebudete logicky pretáčať, ale začnete pozerať film od začiatku no a potom ho aj dopozeráte, keď už budete 20 minút pred koncom. Táto sekvencia je ako z iného, oveľa lepšieho filmu a nakoniec spoločne s brunet-parochňou na Charlizinej hlave na konci a Behind the Wheel môžu za to, že celkový dojem je viac menej pozitívny. Nejaká hra o tajnej zložke, mimochodom akoby skopírovanej z Hitchovho 39 Steps, bude zaujímať asi iba najväčších fanatikov konšpirácií v kinematografii. Áno, svoje hry tu hrajú KGB, CIA aj MI6, ak by to niekomu nebolo vopred jasné. ()

Frajer42 odpad!

Nekoukatelná nudná sračka, která se nedokázala skrýt ani za nádherné oči Charlize Theron. Akce ušla a hudba byla vybrána velmi zajímavě a povětšinou se mi líbila. Absolutně mě ovšem iritovala naprostá nezajímavost děje. Je mi líto celé herecké sestavy, která se na snímku podílela. Mrhali zde časem i talentem. Strašná sračka. Vůbec nejsem zastáncem akčních filmů se ženami v hlavních rolích. Zoufale takovým filmům chybí koule. Neztrácím naději a doufám, že to pánům tvůrcům jednou dojde a budou něžné pohlaví obsazovat do vhodnějších rolí, kde jsou naopak mužské koule přítěží. A nebo pro mě uvaří alespoň takový děj, abych neměl tendenci každých 10 minut usínat. Brutální nuda. ()

MikeCool

Tohle byl od začátku jasný adept na nejslabší článek z filmového výběru 6. ročníku Filmového víkendu ČSFD. Téměř dvouhodinový pohled na cynickou blondýnu, co sem tam někoho zastřelí nebo uhodí mi nepřišel moc k chuti. Charlize Theron patří určitě obdiv za odvedené bojové scény, ale co naplat, když to vše bylo zabalené v takovém pustošedém deprimujícím kabátku. Tohle mi zkrátka nesedlo! ___ (Filmový víkend ČSFD 2017, Letní kino Boskovice) ()

Kothy

John Wick v dámském provedení. Charlize Theron nám poslední roky dokazuje, že umí i akční role. David Leitch to pojal po svém. Akce je sice super, ale příběh pokulhává. Je to celé moc překombinované a postavy se neustále podráží. Charlize ale svou roli zvládá skvěle. Je to dost fyzické a je vidět, jak ji v soubojích dochází síly. James McAvoy tu hraje dobrého šmejdíka. Sofia Boutella se tady jako agentka francouzské rozvědky docela předvedla. Celkově má film dobrou atmosféru Berlína konce 80. let. I hudební podklad je vhodně zvolený. Jo a je to podle komixu. "Miluju Berlín." ()

predators

Skvěle gradující mix Bourna a Bonda...Jamese Bonda, s tím rozdílem, že na ženskou představitelku, Charlize Theron, se lépe kouká! Sluší se říct, že rány rozdává solidní...choreografie bitek není stupidně sestříhaná a opravdu to vypadá, že nějaké ty rány sama ChT schytá! Zasazení do období pádu berlínské zdi (s "živými" vstupy) kvituju! Tolik trabantů v jednom filmu jsem dlouho neviděl! ()

silentname

Od "Atomic Blonde" som čakal veľa. Podľa trailerov to vyzeralo na zaujímavý akčný špionážny thriller. A výrazne navnadili na to, aby som si tento film pozrel. A ako celok si myslím, že niekde hlboko pod povrchom je skrytý dobrý film, no potom má aj veľa mínusov, ktoré ho u mňa držia dole. Akcia je vynikajúca, herci sú dobrí a Charlize Theron je skvelá, McAvoy je perfektný. Hudba je podľa mňa vynikajúca. Soundtrack by som si kúpil hneď. No rozprávanie príbehu mi absolútne nesedí a mám pocit, že miestami robí film nudnejší, než by som chcel. Miestami sa podľa mňa toho moc nedeje a strašne to naťahuje čas a tým aj tempo filmu nie je úplne ideálne. Plus si myslím, že keby sa rozhodol film skončiť o pár minút skôr, nedostali by sme ďalší zvrat, ktorý bol podľa mňa zbytočný a len to chcelo ukázať, že vedia dať do filmu ešte ďalšie tajomstvá. Na jednu stranu zaujímavá momentka, na druhú stranu by som sa bez toho obišiel. No najväčším problémom filmu sú pre mňa postavy. Nejde o ich akcie alebo osobnosti, no najmä o ich motivácie. Sú navonok zaujímavými postavami, no nič sa o nich nedozvieme a najmä nie o ich motiváciách a dôvodoch, prečo chcú získať "zoznam". A na tom u mňa tento film padá. Vyzerá to super, soundtrack je super, zasadenie do Berlína pred pádom múru je super a herci sú super. No čo sa príbehu a postáv týka, pre mňa to padá na problémoch, ktoré som spomenul vyššie. Verím ale, že viacerým sa bude film asi páčiť a reakcie budú skôr pozitívne. Ja som sa snažil, no nefungovalo to úplne. Hodnotenie: C ()

Happens

Neskutečná kamera provázející bojové scény, akce nadupaná do po válečného uspořádání Německa zahalené do špionážní zápletky, kde nikdo nikomu nemůže věřit. Film je hodně postaven na sexappealu Charlize Theron a na akčních scénách, ale to mi vůbec nevadí. Retrospektivní vyprávění filmu zaujalo. ()

eLeR

Muzika ... tak tá bola fantastická. Charlize bola vskutku nádherná, ale jej namachrovaná agentka MI6, majsterka sveta hádam vo všetkom, mi bola väčšinu času na smiech. Ešteže v bitkách utŕžila aj nejaké modriny, bola teda o kúsok uveriteľnejšia. Príbeh priemerný. James, Roland a Bill potešili moje oko. 2,5* ()

Marze

Charlize Theron v hlavní roli Lorraine se na snímku podílela také jako producentka. Podává nadprůměrný výkon v roli chladné mrchy v šedivém Berlíně. Je vidět, že prošla před natáčením náročným výcvikem. Film je jinak nízkokalorický a podává jednoduché potěšení. Ale možná právě tento krvavý a nekompromisní snímek chceme. Kvalitní je desetiminutová scéna, která je natočená bez jediného střihu nebo lesbická scéna. Nejslabší složkou je vyprávění. Příběh je komplikovaný a po čase se v něm začnete ztrácet. Podle mě dobrý nápad je hudební doprovod slavnými písničkami z osmdesátých let. ()

korbitch22

Když dva dělají totéž, není to totéž. Mohl to být famózní filmový zážitek. Představte si Johna Wicka, který je ale sexy blondýna, navíc zavřená v perfektně zmáknuté atmosféře Východního Berlína, s dokonalým prostředím, kostýmy, výpravou, herci, neony a muzikou, která tu parádní atmosféru ještě umocňuje...tak a máte zaděláno na legendárku, jenže vy se rozhodnete ve scénáři z 80% mluvit, přičemž se snažíte děj víc a víc zamotávat, jenže on je slabý, hloupý a neskutečně předvídatelný a když si spojíte tuhle kombinaci, že se to tvůrci snaží motat a motat a vy si pointu řeknete asi po deseti minutách, dostanete úsměvný výsledek se silou dialogů, imbecilním chováním postav a silou děje asi jako jednu z horších epizod MacGyvera, která se odehrává v nějaké bývalé Sovětské republice. Když už akce je, je fajn, ale scénář fakt nefunguje, nudí a všechno drží nad vodou jen ta už zmíněná fantastická stylizace. Sem moc rád, že pokračování Johna Wicka dělá Stahelski a ne Leitch. Ale na tu lesbickou scénu asi nikdy nezapomenu. Sakra, tohle mohlo být opravdu dokonalé, škoda. 65%. EDIT : po druhé projekci mé nadšení poněkud vzrostlo, asi je to tím, že jsem se už nesnažil vmínat děj, ale užívál si tu vymazlenou akci a perfektní styl. Bavilo víc, o hvězdu zvedám. ()

Chrustyn

Trailery byly zatraceně cool, tak jsem se dost těšil, bohužel se žádná hitparáda nekoná. Největší slabinou filmu je jeho scénář, který se snaží tvářit seriózně a hraje se na chytré špionážní filmy 80. let. To nefunguje prakticky vůbec, protože příběh není nijak zajímavý a hlavně neuvěřitelně zmatený. Z celých dvou hodin zbude jen snaživá Charlize, která je super a těch pár akčních scén, do kterých tvůrci investovali asi nejvíce. Bohužel to k plné spokojenosti nestačí. ()

Arsenal83

Akčňák s hlavnou ženskou hrdinkou u mňa nezafungoval. Charlize Theron sa nepodarilo hrať, hoci sa sem tam pokúsila. Dejovo som sa strácal, hrá sa to na nejakú špionážnu megazápletku, ale je to menej špiónske než Johnny English. Film ale zbehne veľmi rýchlo... pokiaľ teda pri ňom zaspíte. ()

VenDulin85

Jsem na pomezí 3 a 4 hvězd, fuct funtastický James McAvoy to možná někdy převáží na vyšší hodnocení, ale nějak mi to prostě nebrnklo do nálady natolik, abych se předala. Filmový víkend s ČSFD 2017 :-) ()

Yardak

Úžasně atmosférické retro z berlínské metropole z období konce studené války. Hodně stylové, ale styl vyprávění nemusí sednout všem. Perfektní herecké obsazení kraluje snímku ještě s opravdu dobrou kamerou a skvělou hudbou! David Leitch fakt umí! ()

mat.ilda

Křečovitá, přestylizovaná divočina v předpřevratovém Berlíně, vyhlížejícím skoro jako Sin City... Během uřvané dobové disko párty (promiň, Falco)Theronová kromě své krásy předvádí rajcovní outfity, ve kterých nabíhá do akcí způsobem, který mě nutí přehodnotit přínosy feministických postojů s tím, že u sporáku by se jí taková série trapností nemohla udít... Tragickou mužskou družinu (ne)omlouvá snad jen příležitost vytvořit genderově vyvážené pracovní prostředí, ústící, jak jinak, v lesbické dobrodružství. Za zmínku stojí jen přesvědčivě vystrašený Eddie Marsan a solidně pojatá autonaháněčka, rozhodně žádné hromadném ničení. Možná zničení. 20 %, bez lítosti. ()

Flego

Niet pochýb, že Charlize Theron postava sexi agentky svedčí. Film sa odohráva tesne pred zbúraním berlínskeho múru priamo v rozdelenom meste a ide v podstate o akčný špionážny snímok. Všetko by bolo super, keby nebol dej dosť prekombinovaný. Paradoxne sa mi záverečný dovetok páčil, hoci by sa dal tiež považovať za silné tlačenie na pílu. Atomic Blonde je fajn film, poctivo natočený a vizuálne atraktívny. Lepší priemer. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017