Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

lasonic

Po prvom zhliadnuti som dal sem na CSFD hodnotenie 3*, po vcerajsom druhom pozreti som musel moje hodnotenie poupravit a dat maximalny pocet, pretoze v ramci zanru je to fakt spicka. O hereckych vykonoch je zbytocne sa tu nejako rozpisovat, proste "nummero uno". ()

J. T. Kirk

Zajímavě natočené drama, ale poskládání tohoto příběhu me sice celkem trvalo ale jak bylo jasné kdo, kdy, kde a taky jak tak nezbývalo než si to užít až do poslední minuty. A jak už zde bylo ne jednou řečeno kdyby nebyl tento film natočen tímto zajímavým způsobem bylo by to jen průměrné drama. ()

Rokle

První půlhodinu jsem absolutně nechápal, která bije. Skok z jedné časové roviny do další a zase zpět... Jenže tahle mozaika by se v normální chronologické rovině stala "obyčejným" dramatem. Z hlediska emocí a citů jeden z nejintimnějších snímků posledních dvaceti let. A vrchol Ińárrituovy tvorby. ()

Rockerman

Už tomu začínám říkat "Iňarritovo puzzle", protože stejné schéma používá i u dalších svých filmů. Jen ať to používá, protože mě to ještě neomrzelo. Naopak, zde ještě tu skládačku vylepšil pomocí flashbacků. Je to film o obrovské bolesti, smutku, vině a svědomí. Právě proto, že je to film tak depresivní a smutný, si myslím, že jej už asi neuvidím podruhé. Příběh opravdu není pro slabší povahy, ale takové už filmy tohoto mexičana jsou. Bezesporu vynikající dílo, ale stále čekám v těchto jeho filmech na tu jiskřičku naděje. V Amorres perros, Babel, Biutifil ani v tomto filmu jsem ji nenašel. Přesto jasných 5*. ()

Clu

Pozoruhodný film o tom, jak je život krutý a paradoxní. Má jeden moment na konci, který je geniálně zvukově řešený. ()

mourinho

Jeden z nejlepších filmů, s jakým jsem měl doposud tu čest. Iñárritu mě emocionálně úplně zničil, protože lítost, smutek, soucit, nepamatuji se, kdy jindy bych si při sledování nějakého filmu tyto pocity jakkoliv uvědomoval. Ovšem tohle se mnou skutečně zacloumalo. Tleskám všemu, co toto strhující drama nabízí. Úžasný scénář, mozaiku lidských osudů, jež neuvěřitelným způsobem spojí jedna nešťastná tragédie, dechberoucí herectví N. Watts, S. Penna, B. Del Tora, ale vlastně úplně všech, kteří se ve filmu objevili a kterým jsem věřil opravdu každé mrknutí oka. Toto je filmový orgasmus, prožitek, který si budu pamatovat navždy a za který snímku vyhrazuji doživotní místo v mé filmové TOPce. ()

Dandyy

Film s kvalitním zpracováním, ale na poslední hvězdičku mi tam chybělo nějaké zajímavé duševní/morální obohacení diváka; hovory o bohu a víře mi přišly jako pěst na oko. ()

Illioplius

21 Grams je film založený na ľudskom nešťastí. Je to jeden z tých filmov, kde je pozbieraných zopár príbehov, ktoré sa viac alebo menej prelínajú, a každý svojím spôsobom vykresľuje nejakú ľudskú tragédiu. V tomto diele sú dokonca jednotlivé príbehy rozprávané v nečasovom slede (teda nechronologicky), takže divák dopredu vie, čo sa stane (pokiaľ si jednotlivé sekvencie vie dať dokopy). Ale dobre, táto skutočnosť je zrejme nejaký umelecký zámer, tak do toho nebudem rýpať. Čakal som, že ústrednou témou bude niečo s 21 gramami, o ktoré sa teda vraj ľudské telo odľahčí bezprostredne po smrti. Táto okolnosť tam bola len tak okrajovo spomenutá, ale opäť to nie je žiadna významná výhrada. Viac mi prekážalo to, že mi celý film prišiel ako skrátka umelé hranie na city. Umelo vytvorené nešťastné osudy, ktoré sa navyše navzájom stretli a bol z toho príbeh. Ja som tomu proste neuveril, aj keď to bolo ako celok urobené precízne a citlivo. ()

gootchy

Zase Gonzáles a zase bouračka. Bohužel rozstřílení scén do VELMI nahodilého pořadí jenom mate. Je jasné, že to byl záměr, ale moc dívat se na to nedá. Drancovačka citů. A toho Ježka z Téčka tam bylo fakt nekřestˇanské množství. Ovšem prsa to jo, ta se povedla. ()

Hapretor

Film tak originálně poskládaný až je totálně nudný. Od poloviny jsem měl co dělat, abych neusnul. Dokoukáno s rychloposunem. Iňáritu byl tak plodný a originální až mě odrovnal na nejvyšší level. Fakt jsem neměl enegii, ani snahu, ani chuť, ani cokoliv jinýho od poloviny filmu sledovat pozorně a skádat střípky, co že to vlastně se děje a co že to vlastně má být. Konec byl vysvobození. A herecké výkony mi přišly úplně normální - standard - vzhledem k obsazení. Oskarový film jen ve snu. Nechápu. ()

GOREGASM

Extrémně těžký film a zároveň ten nejlepší defibrilátor divákova srdce. Alejandro González Iñárritu již svým debutem Amores Perros více než naznačil, že nám brzy udělá opravdovou díru do hlavy a už 21 Grams mělo dostat zlatého plešouna za nejlepší film. Vypjatost dramatického prožitku je enormní, ústřední trio Watts, Del Toro, Penn jde na stejnou hranu svého umu jako režisér a celý jeho tvůrčí tým a nahodilá vypravěčská forma tomu všemu dodává punc nevyzpytatelné dokonalosti. Iñárritu hned svým druhým filmem stvořil majstrštyk, který jako emocionální buldozer těžko hledá konkurenci. 100% ()

anatheman

No... upřímně jsem váhal mezi 3* a 4*. Jako nějaká bomba mi tento film vyloženě nepřišel. Že by jeho adorace byla určena jeho "in" rozkouskováním a přeskakováním? Nemám problém s tím, že by mi tohle nesourodé řazení scén přinášelo nějaký chaotický guláš a pokoušelo mojí pozornost. Vlastně jsem pociťoval, že jsem se v ději celkem dobře orientoval. Spíše jsem měl dojem, že toto provedení bylo naprosto zbytečné. Na experimenty s chronologií je mistr Nolan (zdravím Memento). Už je tomu tak. Jinak tedy musím uznat, že příběh silným nepochybně byl a jeho myšlenky byly ve všech načrtnutých rovinách naplněny přijatelně. O vyšším hodnocení ale nakonec rozhodly herecké výkony, které byly ovšem famózní. Tak tedy slabší 4*. ()

BOURQUE

Veľmi ťažko sa mi píše o tomto filme! Ani po dni na to nemôžem nájsť vhodné slová. Veľmi silný príbeh a ešte silnejší herecký výkon, a to na všetkých stránkach. Samotný charakter jednotlivých postáv by sám zaslúžil samostatný film! S. Penn a B. Del Toro fantastickí, N. Watts očarujúca a vynikajúca! A o tom niet pochyb, že N. Watts by mala získať Oscara (mimochodom už veľmi dávno). Jedinú slabotu vidím občas (možno) v nesprávne načasovanými skokmi medzi „scénami“. Osobné hodnotenie: 89% (****) ()

skeptic

Z naratívneho hľadiska sa "21 gramov" určite zatracovať nedá. Iñárritu nám ponúka zaujímavú časovo "roztrieštenú" (nechronologickú) naratívnu výstavbu. Tým nás núti naplno zapnúť mozgové závity pri vytváraní fabule. Postupne tak odhaľujeme sieť vzťahov a (bizarných) súvislosti. No mám pocit, že myšlienkovo sa niekedy nevie "kudy, kam". Plynie to hlavne zo záverečného voiceover-u, vlastne aj zo samotného názvu, kedy si tvorcovia požičiavaju z nejakej New age poučky váhu duše - 21 gramov. Totálna zbytočnosť. "21 gramov" mi prišlo dosť citovo chladné, aj keď emotívnych scén bolo dosť (v podstate takmer každá). ___ Až nato s váhou duše, mi film prišiel myšlienkovo podnetný. Jack v podstate dostal druhú šancu, keď mal možnosť Paula zachrániť (autom), čo však i tak nakoniec nepomohlo, film tým možno naráža nato, že v skutočnosti už žiadne druhé šance nie sú, autom si zabil, autom už nezachrániš. ___ Myslím si, že by sa to dalo trochu prestriháť, pár zbytočných scén by sa určite našlo, stopáž mi neprišla úmerná rozsiahlosti príbehu...Naomi Watts opäť výborná. 85% ()

Wargoo

Bravúrni Del Toro + Watts ! Iñárritu je veľmi zvláštny režisér. Tým dobrým spôsobom. Pristupuje k látke nekonvenčne, a ak by vzal ktorýkoľvek jeho film do ruky iný režisér, (od Aronofskeho, Spielberga a podobných zvučných mien), dovolím si tvrdiť, že by sme ani zďaleka nedostali taký kvalitný film ako ho nakoniec naporcuje Alejandro. Temné, depresívne, emotívne... solídna filmárčina ! 4**** a 78,658% ()

xmy

21 gramů je zajímavý snímek, dobře napsané, zrežírované i zahrané. Děj je vyprávěn nechronologicky, jako je tomu u Nolanova Mementa a nějaké prvky najdeme i z Andersonovy Magnolie. Líbilo se mi mnohem víc než novější autorův film Babel. ()

skleboun

S odstupem času, kdy pominulo okouzlení jiskřivou a komplikovanou zápletkou, musím ubrat hodnocení...ačkoliv mám ráda Seana Penna i Benicia del Tora (kteří tady excelují), tohle není film, na který by se dalo dívat podruhé, když už člověk ví, jak to dopadne. ()

Dimo

Zajímavé, neveselé dílo s pro režiséra typickým rozvržením a stylem vyprávění. Sledování je trochu obtížné, protože film by se dal označit jako přehlídka zničených životů, (což ale zaručí vážně dobrou atmosféru), ale přesto se jiskra toho dobrého objeví. Malinko trvá, než se díky stylu vyprávění dostanete do nitra příběhu, ale jak jste v něm, nepustí vás. Depresivní, ale silně atmosférické. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)