Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

adriane9

"Země se otočila aby nás přiblížila, otočila se kolem sebe a taky v nás, abych tě ve snu potkával znova a zas.." 21 gramů je jeden z nejsilnějších snímků co jsem mohla kdy vidět, strhující výkon Seana Penna, kvalitní zpracování, děj do kterého se vžijete a zanechá na vaši 21gramové duši nesmazatelnou rýhu.. Není co vytknout.. //dodatek: datum sledovaní filmu je náhoda! ()

avitakova

Něco to do sebe mělo a i jsem si chvilku myslela, že se mi to vážně bude hodně líbit a že z toho budu nadšená, ale nestalo se. Skoro každá scéna z jiného časového období (super nápad, to se musí nechat) a začne do sebe celý příběh zapadat až skoro ke konci filmu. Námět super, režie taky super i herecké obsazení, ale asi to nebyl moc můj šálek kávy nebo nevím. ()

drozdy1

Nekompromisní smršť emocionálních scén s drtivým koncem, který vás donutí zamyslet se nad životem. Hodnocení: 91%. ()

aliaska

Tento herec je pre mňa od začiatku zaujímavý....aj keď nemá telo ako Van Diesel😁 tak mi úplne sedí v akčných trhakoch a thileri...A ako romantik....no neviem či by som mu toto uverila😛😎😀 ()

Narciska

Stříhal, stříhal a stříhal, aby připravil intelektuálně velmi zajímavý film, a stříhal tak, že z něj vystříhal veškeré napětí, jiskru i argument… ()

peetrejr

Celý začiatok filmu je iba zostrihanie random scén. Ja som mal na začiatku chaos. Ale ako že totálny. Mal som veľký problém rozoznať čo je vlastne súčasnosť a čo minulosť. Potom sa to už rozbehlo ale ostalo to v takej istej línii. Neviem prečo ale akoby sa autor snažil film natiahnuť na dve hodiny, ako niektoré scény boli že načo? Boli tam proste len tak. Však prečo nie. Myslím že som pozeral director's cut alebo čo. Myslím že tento film nemusel mať dve poonďaté hodiny. No ale dejová línia šla pomaly to som už síce spomenul ale proste mi to nesedelo. Jediný, ktorý dával filmu potenciál bol skvelý Benicio Del Toro a Naomi Watts (with her breads) . No príbeh síce strhujúci ale kvázi stereotypný.  No nie až tak zase, ale neprináša nič čo by mi vystrelo vlasy. V minulosti som prikrášlil hodnotenie kvôli cicinkam ale tu to nemôžem spraviť. Myslím že film neoslnil moje očakávania. ()

Kochanski

Rozhodně dobrý film, kterému k dokonalosti chybí snad jen větší realičnost! Sice výborná režie, herecké výkony, ale za srdce mě to nechytlo :-( ()

Johnny

Celkom obyčajná dráma ktorej na zaujímavosti pridalo 1) spracovanie nie nepodobné Mementu 2) skvelé výkony hercov, najmä Benicia a Naomi. ()

derek007

Nemůžu si pomoct. Není až tolik filmů, ze kterých mi jde mráz po zádech (myšleno pozitivně). Scéna, kdy Del Toro dorazí ve svém pick-upu na oslavu je jedna z nejsilnější, co jsem viděl. Už jen díky Beniciovi je ten film unikátní, no a když do něj zařadím další prvky bezchybnosti(herecké obsazení, hudba, kamera) je to na mých osobních top 5. ()

Puol

Vzájomne sa prelinajúce príbehy, nedodržanie časovej postupnosti rozprávania. Silné až depresívne. Ešte dlho po skončení som mal o čom premýšľať. Herecké výkony ústrednej trojice sú obdivuhodné. ()

tragos

Atmosféra, herci, kamera. Chápu výtky, že příběh sám o sobě není nijak excelentní, ale chronologická přeházenost mu dává jiný rozměr -- tady imho skvěle zafungovala spolupráce scénárista-režisér. Bohužel je z filmu cítit prvolnánovité drásání citlivějších duší, a především proto jen čtyři. ||| Jsem zvědavý na Babylón. ()

gumbo

60% - Viz. Macháček ve Hřmnění - Je to dlouhé a i kdyby to bylo o polovinu kratší, tak je to pořád dlouhé. Zajímavý námět, který se ke konci zbytečně protahuje, těch posledních 30 minut už je jaksi navíc. Skvělý Penn a Del Toro, ale celkově průměr, nic víc. ()

hazaba

Zpočátku trošku matoucí, ale když se člověk zorientoval, stálo to za to. Hmm, zvláštní, ale takovýmhle filmům musím dávat minimálně čtyři hvězdičky... ()

MartinX.

Shlédnutí tohoto filmu mi před několika lety doporučila má tehdejší učitelka angličtiny (mimochodem, krásná Slovenka), která pod rouškou výuky jazyka provozovala náboženskou propagandu, k čemuž se jí asi zdál tento snímek vhodným. No, nepovedlo se, k víře mne tento film nepříbllžil ani o píd, naopak mne posunul blíže k propasti vědomí o křehkosti lidských záležitostí. Já vlastně nevím, jestli je to až tak výborné dílo, ale 21 gramů ve mně pořád nějak žije, tlačí, vzpírá se snadné stravitelnosti, a to v míře, kterou stěží s něčím srovnám. Sean Penn chvílemi nedělá vůbec nic, jen trpně trpí a kupodivu to úplně stačí, abyste trpěli s ním. Naomi Watts je zcela magická a doslova i přeneseně nenalíčená. Benicio Del Torro je jedním slovem silný. Roztříštěný příběh si postupně skládáte v sobě, třebas všelijak a po svém a pro sebe, a ty střepy ve mně pořád jsou. ()

S.Dedalus

Krásný příběh plný živých a upřímných emocí, které musí prostě zasáhnout každého. Někdy se mi sice zdá, že Iñárritu až příliš lpí na nejtěžších a nejdrsnějších životních momentech, ale za poslední větu prostě nemůžu jinak, než dát 5 hvězdiček. "Who did gain?" ()

Lars

Tak jsem film viděl podruhé. Kdyby film nebyl sestříhán jak kousky střepů, dal bych plné hodnocení. ()

agassi68

Perfektná skladačka z výbornými hereckými výkonmi. Zanechalo to vo mne podobný pocit ako Crash. Treba vidieť viac než raz. ()

Páně

Iñárritu vsadil na jedinečnost sobě vlastní a stvořil další navždy nezapomenutelné dílo. V určitém smyslu šel ještě dále než v případě Amores perros. Jeho filmům je třeba se věnovat na 150% pozornosti, jinak se kýžený efekt nedostaví. Tentokráte se totiž děj skládá dohromady ještě bizardněji, nežli je tomu u jeho prvotiny. Možná na mě působil trochu uhlazeněji, jako by se sice trochu vytratila syrovost a živočišnost Amores perros. Rukopis je však velice podobný a i tentokráte nás nechá nahlédnout až do morku kostí různých osudů, ale i našich vlastních duší. Přestože trochu dovádí svůj příběh někdy až do absurdních rovin, já mu to věřím. 21 Grams je film, který vám temně zatíží myšlení. Scéna kde si Benicio Del Toro vypaluje vytetovaný kříž na ruce je zničující. Alejandrovi tleskám, je to mistr nad mistry. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)