Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

lemonova

Vždy som mala rada tieto zlovestné príbehy na hranici grotesky, avšak v tomto prípade bol potenciál rozhodne väčší. ()

helloween93

Mistr komedií Frank Oz tuhle látku neuchopil zrovna nejlépe a z filmu se v kinech stal velký propadák. Není se čemu divit, první hodinu je film vcelku nuda a diváka z letargie probudí až solidní, leč happy endovský zvrat v závěru. Plusem je krátká stopáž a slušné herecké výkony zúčastněných. Pro Oze v podstatě poslední velký projekt, který režíroval. 2* ()

Cruchot

Knižní předlohu neznám, resp. jsem ji nečetl, a tak jsem se minimálně polovinu filmu docela slušně bavil, protože námět je opravdu zajímavý. Stejně tak i herecká sestava, které kraluje výborný Christopher Walken a moje oblíbená Nicole Kidmanová. ()

bolf!k

hm tak se dost rozpacitej pac sem z toho zezacatku cejtil takovej Burtonovskej nadech ale to provedeni me nakonec zklamalo...efekty me taky neoslnily a cely to bylo dost nemastny neslany, treba to ze se pointu dozvime uz v prvni polovine filmu a pak nasleduje jen nudne povidani a trapnej konec. ()

ex.it

Myslím si, že kdyby se film víc držel knižní předlohy, dalo by se z toho vytáhnout mnohem víc. Ale i tak jsem se naivně a vcelku příjemně pobavila. ()

-soch-

Celkom príjemný fantazijno-komediálny triler s výborným hereckým obsadením. Moju zvedavosť pokúša originál z roku 1975 a tak si ho v blízkej budúcnosti asi budem musieť pozrieť. Nicole Kidman ma očarila, ako doteraz nikdy nie. Glenn Close bola dobrá ako vždy, taktiež Walken. V slovenskom znení: HERA TURBAN, EMANUEL HASON, PETER RÚFUS, HELENA GEREGOVÁ, ĽUDMILA MANDŽÁROVÁ a iní. ()

xjitule

Tento film si nezískal mnoho fanoušků. A spousta lidí ho rozhodně nepovažuje za dobrý film. Ale je to jeden z mála filmů, na který se můžu koukat stále a stále dokola. Nicol Kidman a BetteMidler dávají filmu potřebou štávu. Líbí se mi přímočarost Stepfordu. Amerického místa snů. Kde manželky jsou jako ze škatulky a jejich prací je obskakovat manžílky. A kde se nachází poslední pravá dáma. Která touží po tom, aby všechny ženy byly taky takové, ale nebojte se i na muže mělo dojít. Jen ne v tomto filmu. Film pobaví a potěší rozhodně ty, kdo mají rádi tento styl. Jestli, ale považujete roboty, ideální ženy a venkov v jednom za nudu. Rozhodně si to nepouštějte bude to ztráta času. ()

Ygnor

...já prostě tu Kidmanovou nemusím. Frank Oz udělal určitě ve své kariéře větší zápichy, ale dalo se na to místy dívat. ()

emdvojka

Kde nič, tam nič. Kidmanová sa snaží ťahať celý film, ale čo stoho keď to je celé akési mdlé a nudné. Nič sa tam nedeje, nijako to negraduje, nie je tam štipka strachu a napätia. Raz sa to pozrieť dalo, ale keby sa tomu neupísala pekná hŕstka známych hereckých osobnosti, zapadlo by to prachom "než bys řekl švec". ()

Carreen

Vážně jsem nepochopila, proč se tenhle film jmenuje Stepfordské paničky a odkazuje k Levinově knize. To, že se z toho stala komedie a pointa byla prozrazena již v traileru bych ještě chápala. Ale moc mi nebylo jasné celé rozvržení filmu, kdy první dvě třetiny těží jen z "hrozně vtipných" situací pramenících z podivného chování stepfordských paniček a teprve ve zbylé části filmu se "něco děje". A už vůbec jsem nepochopila zcela změněný a překombinovaný závěr. O dvojici homosexuálů ani nemluvím... Ale aspoň jsem se párkrát zasmála. ()

Menja

Celý film mi prišiel ako nepodarený zlepenec viacerých žánrov: komédie, sci-fi, hororu, a výsledný efekt bol naozaj sklamaním. Objavili sa v ňom viaceré filmové hviezdy, od ktorých som očakávala podstatne viac. Napr. taký Christopher Walken dostal vo filme veľmi málo priestoru napriek tomu, že jeho rola bola jednou z kľúčových. Na záver budem všetkým radšej odporúčať pozrieť si povodnú verziu filmu z roku 1975 s výbornou Katherine Ross, to bol thriller ako sa patrí! ()

Louie

Čekal jsem, že to bude o hodně horší, ale nakonec mě příjemně překvapilo až pohádkové pojetí celé věci a celkem zajímavě se rozvíjející příběh městečka Stepfordu, který bohužel dostal v posledních minutách pořádně na frak. Škoda. Přesto jsem se u filmu celkem dobře bavil. Nebýt těch posledních patnácti minut... ()

haWranka

Uznávám, že do původního záměru hororu to má daleko, ale já se dost bavila. Film neni tak dlouhej aby mě nudil a ani tak krátkej, aby to bylo moc nasekaný do jednoho. A nový kamarádi hlavní hrdinky, spisovatelka-feministka a gay-sympaťák no to byla bomba. Takže pokud se chcete pobavit a nečekáte něco extra můžu vřele doporučit. Ještě vřeleji doporučuju knížku, to vám teprve nadzvyhne mandle;) ()

HonzaMag

Kdo by netoužil po dokonalosti .... :-) Ničím překvapující zpracování, pár vtipných situací, prostě průměrná zábava pro nedělní deštivé odpoledne. ()

Perr

Knížku jsem nečetl ani jsem nevyděl původní film a možná právě proto mně to nepřišlo zas tak špatné spíše hodně průměrné, ale otřesný konec to bohužel sráží o minimálně jednu hvězdičku. ()

Adiemus

V porovnání s verzí z r. 1975 je to paskvil. Na konci jsem uvažovala, jestli nejde o parodii. A porovnávat s knihou? Radši ne. ()

waska

Lehká komedie s prvky sci-fi, která neurazí, ale zároveň to také není žádný zázrak. Pár momentů bylo zábavných, Nicole Kidman a Matthew Broderick je sympatický pár, ale jinak je to těžký průměr. ()