Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

TonyStark

Z thrillerové knižní předlohy udělat takovouhle lacinou šaškárnu s nadějí, že to zachrání Nicole Kidman? Já jsem nevěřil vlastním očím, jak je to debilní. Jedna hvězda za Walkena. ()

PlysovyMacko

Komedia so sci fi prvkami o ženských robotoch. Príbeh je podaný zjednodušene rovnako ako rozuzlenie. Chcela by som vidieť pokračovanie, kde upravia aj mužov ako jedna postava poznamenala. Nicole ma hrozný účes. ()

MyrnaAlec

Moderní pojetí staré dobré novely/sf/horroru. Nicole zde nakrátko, to nebývá často, Bette Midler vtipná a vše super, SO WHY se nedrželi předlohy a zmršili to na konci jakousi obrátkou postrádající smysl ? ()

seba

Co to proboha provedli s výbornou novelou mého oblíbeného spisovatele? Kde je hororová atmosféra? Z knihy zůstal pouze nápad a asi tak 10%. Zbytek je fraška, nesmyslné scénáristické veletoče, znudění herci a neschopný rejža. WARNING pro všechny milovníky knižní předlohy: Z dálky se vyhněte tomuto filmu. Já být spisovatelem Irou levinem, tak i přes vysoký věk, jdu a nakopu režiséra franka oze do prdele. Howg. PS. A za co jedna hvězda? Že to utrpení netrvalo déle, než dodinu a dvacet minut. ()

Vivian

Průměrná oddechová podívaná na nedělní odpoledne. Čekala jsem trochu víc, ale tento snímek bohužel nijak nevybočuje z dlouhé řady dalších amerických komedií. Námět je docela zajímavý, ale poměrně nezáživně a nenápaditě zpracovaný, scénář je slabý. Příjemným osvěžením je snad jen Bette Midler; ostatní herecké výkony nejsou nijak zvlášť oslnivé. ()

toomm

Už po úvodních titulkách mi bylo jasné, že se nejedná o film, který jsem viděl před lety, ze kterého jsem byl nadšený, přesto jsem vydržel se dívat i na tento remake (dá-li se to tak říct) a musím říct že toho nelituji. Jde o úplně něco jiného než je původní film, avšak mám rád Nicole Kidman. Film mě sice nijak nenadchl, ale ani neurazil. 55% ()

atrapa

To že se toto dílko nedrželo striktně knižní předlohy od Levina mi až tak nevadí, ale vadí mi, že vše bylo průhledné a už v polovině filmu jste věděli nebo alespoň tušili co se s Nikol stane, tím pádem jste se zbytek filmu nudili. Pro mě zklamání, přesto si myslím, že dvě hvězdičkou jsou mála, tři akorát - přece jen za podprůměr to nepovažuji. ()

micka999

O proti originálu Iry Levina, který svůj román vypráví jako horor je to nic moc. Zůstal zachovaný pouze střed celého příběhu. Husí kůži, kterou budete mít u čtení knižní předlohy, ale tady nečekejte. ()

Edeltruda

Mám po shlédnutí dost rozporuplné pocity. Thriller to už není, bláznivá komedie ale ještě také ne - zkrátka takový kočkopes. Na jednu stranu s sebou nová adaptace přinesla aktuální a zajímavé motivy, na druhou stranu často sklouzává k polopatičnosti a trapnosti. Patrné to je zejména v závěru, kdyby film raději skončil o pár minut nebo alespoň vteřin dřív... ()

Diskantka

Na to jak skvělej je to námět, film to naprosto zabil. Hvězdy dávám za vyskládaný prací prášky v regálech, teplýho architekta a za jedinou vtipnou větu Bett Midlerový ohledně nápisu VELKÝ ŽID.....you know. Už se těšim až zkouknu tu verzi z roku 1975, tušim že to bude lepší... ()

Dixieboy

Knižní předlohu mám rád a původní verzi filmu tohle určitě nepřeková, ale má pro mě zvláštní kouzlo. Satira plná černého humoru a napráskaná velkými herci, kteří si vůbec nestíní, to je dobrý! Nicole mě po delší době bavila, jako karieristka byla přesvědčivá a jako "robot" velice pěkná... Mathew jí velmi dobře sekundoval a Páreček v podání Bette Midler a Jona Lovitze byl k popukání. Z Glenn Close mám stále trochu husí kůži... těžko říct jestli za to může Osudová přitažlivost nebo Cruela DeVil :)) ale jako "psycho lady" měla neuvěřitelné kouzlo... A dovolím si poukázat na herecký debut americké country zpěvačky Faith Hill, jejíž "yepekayeey, yepekayeey, do-si-do, do-si-do" mě opravdu pobavilo... stejně tak jako její orgasmus :) Jen pár scén mimicky nehybného Chrise Walkena mi nedovolilo dát plný počet. ()

cunicekb

Nějak zvláštně nadšená z filmu nejsem, ale sledovat se dá, dokonce se i párkrát zasmát, takovej slušnej průměr. ()

Domas88

Mazec... Mně se to strašně íbílo, bylo to rychlé, jednoduché a hezké, takže to utíkalo rychle a pobavil jsem se... Hodinka a pár minutek stačilo, nestihli to pokazit právě naopak... ()

Joe16210

Komedie, ve které se snoubí trojice skvělých dam v hlavních rolích - Nicole Kidman, Glenn Close a Bette Midler. To je prostě záruka kvality. Retro nádech Stepfordu je taky super, i v kombinaci s futuristickými vymoženostmi. ()

J.Mayen

Nezapomenutelna vsuvka od Bette Midler, když se jí Nicole ptá na knihu o vztahu její matky s ní a nemůže si vzpomenou na název a Bette odpovídá ano ano kniha se jmenuje Miluji tě,ale zhebni.. tohle si zaslouží minimálně tu 4 tou hvězdu. ()