Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Mairiel

Nevím, jestli v tom nebyl nějaký skryrý záměr, ale... není poněkud divné, že všechny manželky měly být roboty, a přitom při závěrečném "oživení" stačilo zatřepat hlavou a byly to opět normální ženy? ()

salalala

Když se z původně hororové předlohy pokoušíte udělat komedii, dopadne to nějak takhle. Frank Oz sice sbírá body vydařeným vizuálem amerického maloměsta a velmi příjemnými úvodními titulky, jenže se odkope tím, že pointu prozradí hodně brzy, takže se snímek mění jen v čekání na to, kdy bude odhalena. Naštěstí mu ale docela funguje humor, který by sice asi rád byl satirický, to se ale děje málokdy a spíš je takový jednoduchý a absolutně neškodný. O nějaké hororové atmosféře tu může být řeč snad jen pět minut, povětšinou je totiž naprosto pohodová a odlehčená. Tempo je ale svižné a docela odsýpá, stopáž je navíc střídmá, takže i přes všechny chyby není film zásadně nudný, což je jedině dobře. Nicole Kidman v hlavní roli je poměrně obstojná, mnohem horší je to s Matthewem Broderickem, který je naprosto nevýrazný a necharismatický, dost toho ale zachraňují Bette Midler, Glenn Close a démonický Christopher Walken, na něž je radost se dívat. The Stepford Wives je po právu zapomenutá adaptace, která rezignovala na jakoukoli hrůzu a snaží se být jakousi moralizující oddechovkou o tom, kam může vést touha po dokonalosti a ideálu, po většinu času se jí to ale nedaří. Poctivý průměr. 50 % ()

Colonist

Podivný film. Asi tak podivný, jako celé městečko Stepford. Nevím, jak moc se film liší od knižní předlohy, ale na komedii to zrovna dvakrát nejvtipnější nebylo (ačkoliv občas jsem se některým scénám a hláškám zasmál, jiné byly zase až moc ujeté), ale jako satira na dokonalé manželství dejme tomu, a jako sci-fi to sice mělo zajímavý nápad, ale téma se dalo zpracovat mnohem lépe. Proto se mi více líbila ta část filmu, která byla uvolněnější, a ne ta, která se snažila jít tou vážnější sci-fi cestou, protože tam to bylo hodně zmatené a jestli chtěl někdo udělat odlehčenější sci-fi, tak si mohl některé ty opravdu ujeté robotické momenty odpustit. Herecké obsazení bylo příjemné, Nicole Kidman to před proměnou svým způsobem slušelo a Christopher Walken byl jako vždy dobrý "záporák". Naopak Glenn Close se zde moc nepředvedla, strašně přehrávala a svým projevem mi spíše lezla na nervy. A škoda, že Jon Lovitz neměl mnoho prostoru. V první scéně to vypadalo, že bude hrát "přitroublého balíka", svou typickou menší komickou postavu, která se k němu tak hodí, ale nestalo se tak. Když byl na scéně, moc toho nenamluvil a žádná komická postava to nebyla, ačkoliv k němu asi tak mělo být přistupováno. Hudba Davida Arnolda byla celkem povedená, stylem mi hodně připomínala Johna Williamse. No, film nebyl špatný, ale nic světoborného to také nebylo. Na jedno zhlédnutí dobré, když nemáte večer co dělat. ()

Skip

O tomhle filmu by se dalo říct - ani ryba, ani rak. Všechno je tam takové pošahané, stejně jako v hlavách usměvavých paniček. Chvíli se to chce tvářit komicky, ale nejde to. Pak zase dramaticka, ale to už vůbec nejde. Poselství o tom, že nic a nikdo není dokonalý? Ale jděte, pane režisére a vy všichni ostatní. ()

Aleee89

Na film jsem se nijak netřásla, ale když už ho dávali v televizi, nechala jsem si ho nahrát a dneska se podívala. Námět není nejhorší, místy nápaditý, místy fajn... Ale zpracování se už tak úplně nepovedlo. Pár vtipných scének, ale jinak jsem se u sledování spíše křečovitě usmívala a přemítala jsem nad tím, zda je to parodie nebo to tvůrci myslí smrtelně vážně. Film, u kterého zase úplně nelituju, že jsem jej viděla, ale taky film, který znovu rozhodně vidět nechci. Taková ptákovina. Nicole mě nijak nenadchla (akorát s blonďatou hřívou se na ni dalo příjemněji koukat). Takže nápad (ten ale stejně pramení z knihy, kterou jsem nečetla) docela fajn, jen to měli lépe dotáhnout do konce. ()

kajas

Nečekala jsem nic světoborného, takže mě výsledek vlastně mile překvapil. Od Iry Levina znám film i knihu "Rosemary má děťátko" a nedovedu si představit převedení takového tématu do komediální podoby. Proto naprosto rozumím rozhořčení některých čtenářů knižní předlohy tohoto filmu. Já jsem ale hororovou verzí nedotčena a tahle kravinka mě docela pobavila. Nejlepší hlášky zaznívaly z úst Bette Midler, ráda bych si přečetla její básnickou sbírku plnou naděje a lásky "Počkej, až usne, a pak ho podřízni" ;). ()

Suzana

S tímto filmem mám jeden zásadní problém. Četla jsem totiž knižní předlohu, která se žánrově nachází někde mezi hororem a satirou, kdežto film zcela postrádá onu mrazivou atmosféru a tím i celý náboj. Dílo Ira Levina kritizuje éru amerických paniček povedeným způsobem, ale toto zpracování původní myšlenku pouze opisuje a film nakonec vyšumí do prázdna. Nepovedený konec Paničky odsoudil do hodnocení průměrné. Škoda....a vůbec, přečtete si knihu. ()

Diamant

Úvod veľmi pekne poukázal na to ako môžu "reality show" rozbíjať manželstvo, rodinu. Film však potom už pokračuje - čím ďalej, tým viac - neprehľadne až nelogicky, pokrivkáva nielen esteticky, ale aj morálne. Škoda, lebo ústredná myšlienka je veľmi pekná: Ani muž nemá zotročovať ženu, ani žena muža. A ešte jedna: Robot nikdy nenahradí životného partnera v manželstve, aj keď vykoná všetko, čo mu povieš, nikdy Ti nepovie zo srdca, že Ťa miluje... ()

easaque

tento komentář pojmu jako srovnání obou filmů, které jsem viděl nedlouho po sobě. I když motiv je u obou filmů stejný, tak každý působí jinak - starší, který se prý věrně drží knižní předloze, je spíš sociálně kritický a natočený jako thriller - naopak novější verze je prachsprostá ztřeštěná komedie. Každé zpracování má něco do sebe a záleží na tom, který žánr je Vám bližší. Přesto však původní verze je filmařsky propracovanější. K dalším jejím kladům přidávám herecké obsazení, scénář, docela velkou otevřenost (přirovnávám k době vzniku) a atmosféru - na druhou stranu už působí poněkud zastarale a děj někdy až moc pomalu plyne, kterému by pomohl střih aspoň o půl hodiny. Nová verze je téměř bez napětí, ale za to se asi víc zasmějete. A její konečná pointa, je dost změněna, což byl pro mě zápor. Duel tedy vyhrávají Stepfordské paničky ze sedmdesátéhopátého roku s čistými 3hvězdičkami a nová verze s Kidmanovou zůstává pozadu se silnějšími 2hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Beagle

Stepfordské paničky působí jako film, který mohl natočit Tim Burton, ale bohužel to neudělal. Jediné pozitivum je Glen Close (a Nicole Kidman, ta ovšem naprosto zaniká, stejně jako trestuhodně nevyužitá Bette Midler). ()

ilemas odpad!

Na celém filmu se mě líbila jedinně Nicole Kidman, kvůli které jsem se na to díval. Jinak je to taková trapnější komedie. ()

kombajn

Tak rozporuplný film se vidí málokdy. Stylizace je perfektní, dokonce by to člověk mohl přežít i jako komedii, ale těch nelogičností! pokud je hlavní zápletka postavena na tom, že ženy maji v hlavě čipy, pak jsou to stale ženy, na co tedy ta umělá robotická těla (scéna kdy Broderick i Kidmanová klesají do sklepa k předělání). To celé zase odporuje tomu, aby takto "přečipovaná žena" fungovala jako bankomat. Nejasností okolo těchto věcí je příliš mnoho. Vypadá to, jako kdyby scénárista měl dvě verze scénáře (jednu s živými těly a předělanými mozky a druhou s roboty) a ty se mu rozsypaly na podlahu a později podle sesbíraných papírů někdo natočil film, přičemž film prošel omylem až do distribuce... NECHÁPU... ()

Nuala

Mé hodnocení je do velké míry způsobeno neznalostí předlohy (bohužel). Proto se mi film líbil, připadal mi vtipný, navíc skvěle obsazený. Z pohledu neznalého diváka jsem byla spokojena. ()

Jufonka

Četla jsem knihu, podle který je film natočenej (od Ira Levina), a to se prostě NEDÁ srovnat! Knížka patří mezi moje nejoblíbenější: má dokonalou atmosféru, děj, těšíte se na konec! Prostě je báječně napsná. Ale tenhle film mě fakt totálně zklamal, mám dojem, že každej, kdo se na něj podívá, si pak musí myslet, že i ta knížka je pitomost. Ale tak to přece není! Ten film naprosto všechno hezký na tý knížce zhnusil. Je to trapná komedie, blbě zahraná a radši se na to vůbec nekoukejte. ()

Martin741

Retardovana umelina a nafuknuta bublina, ktora po skonceni vyfuci do prazdna. Hned, ako sa film skoncil, nic som si z neho nepamatal. 5 % ()

bogomira

Předlohu jsem čet, ale tohle s ní nemá moc společnýho. Je to totiž podle mě čistá parodie a dost černá k tomu. Mě to dost bavilo a kdyby konec nebyl tak přihlouplej, byl bych spokojenej ještě víc. Všichni herci mocně přehrávají a je to sranda. A Nicole, samozřejmě... ()

Elyssea

Knížku jsem četla. A velmi se mi líbila. Přesto mi nevadí, že horor nezůstal zachován a bylo pozměněno i zakončení. Neřekla bych tedy, že je to přímá adaptace knihy, spíš jen velmi volné zpracování a inspirace. Stepfordské paničky se mi líbily a mají v sobě i kus ironie a kritiky. ()