Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Tyrkys odpad!

Přiznávám, že jsem opět ovlivněna předlohou. Ta dává tolik možností vytvořit zajímavý film s prvky hororu. Ale to, co vzniklo, je smutný odvar. ()

Rathe

Modernější předělávka Stepfordských paniček s lepším kabátem, ale ve stejných kolejích. Ale mě tady tento rozdíl a odklonění se od knižní předlohy nevadil. Strašně se mi líbila ta trojice slídilů za odhalení pravdy, pak dvojice a pak zbyla samotná Kidman. Skvělý byl ten zženštilí homosexuál, který i po "vylepšení" na mě působil úplně stejně. A při slovech, že si uvědomil, že každý gay nemusí být zženštilý, jsem mu ani náhodou nevěřil. Ale bylo to hezké oproštění od reality. ()

matko2351

Knihu som necital, ani som nevedel ze nejaka existuje. Mozno preto take vysoke hodnotie. Mne sa to pacilo, malo to vsetko co chcem. Zabavu, trochu napatia, vysvetlenie a koniec. Pre mna uplna spokojnost :-) ()

-marti-

Od předlohy se film *poněkud* odlišuje. Když ho člověk tak bere, tedy jako dílko "lehce inspirované" původním námětem Iry Levina, užijete si vcelku koukatelné komedi-thrillero-scifo-cosi. Pro Nicol mám slabost a tady se mi taky líbila, je prostě dobrá. ()

monika_cz

Tenhle film mám ráda, je plný černého humoru a se zajímavou zápletkou. Jen jsem moc nepochopila jestli to jsou teda roboti (úplně nové tělo) nebo (podle toho, co tam vykládali) mají v mozku čipy. Tak jakto, že mají jiná těla? To mi přišlo trochu matoucí. Navíc pro Joannu měli tělo připravené. Jinak ale za to film stojí a ráda se kouknu znovu. ()

1308boddah

Oproti originálu ztráta času. Novodobě vložen teplouš a tlustá žena, protože časy si to žádají + zmrvený konec. Doporučuji originální verzi, tahle je ztráta času, jediné koukatelné na tomhle filmu je vzhled Nicole Kidman, za to ta jedna hvězda. ()

TylerD.

Knihu neznám ale starší verze byla/y lepší, už si moc nepamatuju, kolik jsem jich viděl :) Občas to bylo dost WTF, občas jsem se i dost zasmál. Celkově ale negativa převažují. Nicole opět dokazuje, že je jedna z nejlepších hereček. Ovšem jakmile se objeví Walken, už se o hereckou jedničku filmu musí začít dělit. ()

710.cz

Nečetl jsem knižní předlohu, takže jsem asi oproti ostatním tady a některým zklamaným v jasné výhodě. Mně se film líbil, navíc mám rád Kidman, Brodericka, Walkena.... Možná v sobě jednou najdu sílu přečíst si to. ()