Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

wosho

Námět i herecké obsazení mělo mnpohem na víc. Film ze začátku diváka naladí na správnou notu a skvěle se u něj baví. Bohužel s přibývající časem to jde vše do kelu a finále stojí za nic. Opravdová škoda. ()

EKLEKTIK

"Jak jsi to mohl udělat?" I don't make a remake, aneb když dva dělají totéž, není to totéž. Už v komentáři k prvnímu zpracování tohoto snímku jsem psal, že jsem zapomněl na to, že jsem kdy viděl originál i remake a že se na obě verze musím podívat ještě jednou, abych je mohl porovnat a zjistit, kolik je v těchto filmech rozdílů. 1. v původním snímku, se s hlavní hrdinkou seznamujeme, ihned při odjezdu do Stepfordu, zde se nejprve seznamujeme s její kariérou. 2. v původním snímku má hlavní hrdinka dlouhé vlasy, zde nosí krátké. 3. v původním snímku je hlavní hrdinka, pouhou ženou v domácnosti a amatérskou fotografkou, zde je úspěšnou ředitelkou televizní stanice. 4. v původním snímku mají manželé společné příjmení, zde má každý své. 5. v původním snímku má manžel hlavní hrdinky na hlavě pleš, zde plešatý není. 6. v původním snímku je manžel hlavní hrdinky právník, zde je rovněž zaměstnancem televizní stanice 7. v původním snímku byly jejich děti dvě holčičky, zde je jeden kluk a jedna holka. 8. v původním snímku, byl nový dům obyjčejný, zde je ovládán přes centrální počítač. 9. v původním snímku měla rodina živého psa již od začátku, zde získala robotického, až po přestěhování. 10. v původním snímku vše odpovídalo tehdejším trendům, zde jde o jakési pastelové retro, připomínající padesátá léta, dvacátého století. 11. v původním snímku došlo k první podezřelé nehodě na parkovišti, před obchodním domem, zde na taneční zábavě. 12. v původním snímku nosila hlavní hrdinka oblečení v bílých, modrých a světlých barvách, zde na sobě měla nejprve černé šaty. 13. v původním snímku byla její nejlepší kamarádka Bobbie, vyšší než hlavní hrdinka, zde je naopak nižší. 14. v původním snímku nebyl žádný ženský spolek, zde jsou denní lázně. 15. v původním snímku šlo o nahrazení manželek roboty, zde jsou pouze ovládány na dálku. 16. v původním snímku byl manžel hlavní hrdinky proti ní, zde stojí při ní. 17. v původním snímku to s hlavní hrdinkou dopadne špatně, zde dobře. 18. v původním snímku je přeměna žen na roboty, bohužel nevratná, zde jsou navráceny do původního stavu. 19. v původním snímku stojí za vším muž, zde naopak žena. 20. v původním snímku vítězí muži, zde ženy. ()

Radim

U tohoto filmu jsem se královsky bavil. Kromě přítomnosti hereckého Olympu (Kidman, Close, Midler, Broderick, Walken) to jsou skvělé kulisy a jemný ironický humor. Vytýkám mu jen místy upadající tempo a občasné nelogismy. Film se nebude líbit každému, na prášky určitě budou "škatulkáři", protože film je z hlediska žánru nezařaditelný. Pro českého diváka také bude mínus neznalost amerických reálií. ()

defagoo

Ze začátku se film tvářil celkem dobře a byl lehce stravitelný ale jak se příběh přibližoval k závěrečné scéně, bylo to čím dál horší. Tenhle film měl na víc než jen na slaboučké tři *. ()

ThomasL

Který chlap by doma nechtěl krásnou milující ženu? Ale za takovou cenu? Vymýt jí mozek a mít z ní v podstatě stroj? Takhle by představa ideálního světa určitě nefungovala a Nicole a Matthew na to naštěstí přišli a zachovali se podle mě správně. Jenže režisérovi se nepodařilo vtisknout filmu tu správnou atmosféru. Napínavé to nebylo, vtipné taky ne, ten film tak nějak prostě plynul od začátku až do dost divného a nepovedeného konce. Bez Nicole Kidman a Christophera Walkena by ten snímek za moc nestál. Ještě, že tu roli vzali. Matthew Broderick byl hrozný jako obvykle. Ve finále to žádný zázrak není, ale dalo se na to v pohodě koukat. ()

GREGOIRE

Když jsem viděl nevalná hodnocení, tak jsem měl obavy. Ale, nemohu si pomoci, mně se to dost líbilo. Zřejmě je to i díky tomu, že jsem nečetl knižní předlohu, která je prý dosti odlišná. Velmi kvalitně obsazené, ve své přehnanosti půvabné a taky dosti aktuální. ()

Damielka

Nešťastný pokus přiživit se na vynikajícím filmu z roku 1975. Už tak přihlouplý film, který schizofrenně tajtrdlíkuje mezi komedií, dramatem a thrillerem, totálně dodělal typicky americký happy end (Američani mají snad nějaký mindrák, či co!). Líbila se mi jen Bette Midler jako s ničím se nepárající bordelářka a spisovatelka a ušel její teploušský kámoš. Nicole Kidman dokáže být rozhodně lepší, což dokazuje v jednom jediném záběru, kdy jí její šéfová oznamuje, že má vyhazov z práce. ()

Yardie

No, spíše bych to viděl na těch 50%. Komedií se to rozhodně nazvat nedalo. Myslím, že jsem se nezasmál ani jednou a pousmál možná 2x. Co mě ale ropzhodně pobavilo a bylo asi nejzábavnější scénou filmu byl konec, kdy se chlápci sešli v obchoďáku a jeden hledal papírové útěrky... To jsem se možná i zasmál. Tak nakonec ano, zasmál jsem se 1x. Opravdu pro mě zklámání a zbytečná ztráta času. Připadalo mi to docela odfláknuté, určitě se to dalo lépe zakamuflovat, aby poenta vyšla najevo později. Buď se z toho měl udělat nějáky horor a nebo fakt střeštěná komedie. Todle nebylo nic. Zklamán! Howgh! ()

B!ker odpad!

Domníval jsem se, že tenhle film s Nicole Kidman bude stat za to, ale udělal sem osudovou chybu, že sem se na to vůbec koukal. Jeden z nejstupidnějších filmů co sem kdy viděl ()

Se7enteen

Přečtěte si knihu Iri Levina, z jehož tématu film čerpá a pochopíte, že tohle je jen americký brak s happyendem. Myšlenku knihy to vůbec nevystihlo. Chyba je asi v tom, že z toho vytvořili komedii..a naprosto nekvalitní..1/10 ()

Zyne

Hudba: David Arnold... námět i tvůrčí tým sliboval mnohé, výsledek však předčil i ta nejhorší očekávání a pokud mohu tento snímek ohodnotit co nejvlídnější, tak použiju spojení "propálená šance, která je dobrá akorát tak jako kulisa na zapnuté TV v obyváku při víkendové práci na zahradě..." ()

Lovely.Bones

Moje první zkušenost se Stepfordskými paničkami, a chci vidět další. Dopředu říkám, nečetl jsem knihu, ale vím, že by to neměla být komedie, ale spíš jemně laděné do hororu. Humor v tomhle filmu mě ale neskutečně bavil. Některé vtipy si budu ještě pěkně dlouho pamatovat, a podle mě neskutečně dobře fungují. Pravděpodobně se bude jednat o můj další Guilty Pleasure, protože to chci vidět znovu. A potom znovu. Neskutečně úžasně laděné prostředí. Kostýmy skvělé a herecké výkony jakbysmet. Jediné, co zadrhává je neskutečně trapný a špatný herecký výkon Matthewa Brodericka. Tem mi tam dost vadil. Ale jinak za mě super, ať si říká kdo chce, co chce. ()

Ollie235

,,Add it up. All the women around here are perfect sex-kitten bimbos. All the men are drooling nerds. Doesn't that seem strange?" Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl do čeho jdu a o čem to celé je a nutno říct, že u sledování úvodních titulků jsem snad nikdy nebyl takhle zmatený. A tento pocit občas přetrvával i dál. Opravdu by mě zajímalo jakým způsobem vyznívá předloha (byť bohužel ne dost na to, abych ji v záplavě pro mě zajímavějších knih skutečně přečetl), toto filmové zpracování totiž místy působí jako vcelku zajímavá kritika společnosti, po většinu času však jako naprosto směšná kravina. Bohužel tomu chybí napětí a tíživější atmosféra, které by z tohoto snímku mohly udělat solidní thriller. ()