Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

aronofsky

Nádherná ukázka toho jak můžete i s (pravděpodobně) skvělou předlohou, hvězdným obsazením a celkem originálním námětem tvrdě narazit, když na režisérské křesílko posadíte někoho, jako je Oz. Frank Oz. Byl bych raději, kdyby se vybodl na režii a raději si navlékl CGI zelenou barvičku a šel mrskat se světelným mečíkem někam do nekonečného hvězdného prostoru. Film to není vyloženě špatný, ale ani vyloženě dobrý. Je to prostě jenom průměrný film, který se celkem dobře hodí do televize na zahnání prázdninové nudy. Párkrát se zasmějete. Jednou budete překvapení. Toť vše. 50% ()

Pavlo

Ďalší priemerný film o budovaní chorého utopického sveta, kde najvýraznejšia a najviac zapamätihodná herecká osoba je Nicole Kidman. Na skromný večer, keď sa chce človek uvoľniť, trocha sa zasmiať a možno aj chvíľami si zdriemnuť. ()

grandir

Překvapivě inteligentní a zábavné, navíc skvěle zahráno všemi herci. Fakt jsem se bavila, takže zaslouženě za plný počet. ()

Naby

Tak z něčeho takovýho jsem teda scifi nečekal :-DDD. Zajímavý námět a vtipné podání. Celkem 3,8* ()

stepma

Odpoutáme-li se od knižní předlohy (což lze bohužel jen velmi těžko) a pojmeme to jako film na nedělní odpoledne "tady tam a tady ven," pak je to neškodný zapomenutelný průměr. Nicméně chce-li někdo prznit předlohu, měl by se alespoň držet žánru a nedělat z hororu komedii :-) ()

salokin

Nic než nuda a šeď, nic co by vybočovalo nebo zaujalo. Nezáleží na tom, jaký máte vztah k hercům nebo k předloze, tohle vás asi jen stěží pobaví. ()

chlievik odpad!

Viem, že ma za moje hodnotenie nebude mať radi, ak ste fanúšikovia tohto filmu, ale tento film je jedno jalové blato. Nemá hlavu ani pätu, a považovať to za science fiction je úplne smiešne. Práve som ho dopozeral, a som zničený nudou, a aj to som pri sledovaní hral počítačovu hru. Nuda a ešte raz nuda. Problematika úbohého súboja medzi ženami a mužmi ma totálne nezaujíma. Navyše ak je ta tým akékoľvek náboženstvo, a ak hovorím akékoľvek, mám na mysli aj samotný boj proti náboženstvu vtesnaný do vzťahov lásky medzi mužom a ženou, a ešte podaný v takejto idiotskej narácii ako je tento príbeh, s úbohou myšlienkou, smiešnymi efektami, trápnymi hereckými výkonmi. Nie som ani urazený mačo, ani kresťanský fundamentalista, oba tieto prúdy sa mi hnusia. Ale toto nebolo žiadne umenie, nič, ani vtip, ani humor, ani sci-fi, ani myšlienka, maximálny nevkus, podobne ako čo som nedávno videl s Brucom Willisom, ako sa to volalo?, tie Klony, či Náhradníci, áno, no tak toto bolo niečo podobné, takže ak chcete pochovať science fiction navždy, len natáčajte takéto kraviny aj naďalej. Som smutný ako môže niekto mať toľko peňazí ako produkcia tohto filmu, a takto ich rozhadzovať. A plus herci, ktorí teraz v Hollywoode holdujú modernej a veľmi nenápadnej forme akéhosi satanizmu, natlačení do tohto filmu za smiešne honoráre, sa mi začínajú brydiť. Získať si teplých, ženy, mačov, každého a natočiť toto, jednoducho odpad! Nepotrebujem na to, aby som veril na rovnováhu lásky ženy a muža takéto tupé vysvetlenie. ()

Poga

Predlohu som nečítal, takže neviem posúdiť jej údajné kvality. Ale film je teda riadna nuda. Slabých 35% ()

lapatata

Nevím, jestli autor předlohy zamýšlel tento román jako zábavnou sci-fi komedii, ale proč ne? Je jasné, že konzervativní jedinci budou mít problém s jakýmkoli remakem, mě Stepfordské paničky po Burtonovsku velmi baví. Nejlepší hláška: "...a já si pak přidělám jednu šišku k vibrátoru, abych si ty letošní vánoce fakt užila!" ()

Pythonator

Podivuhodná směs komedie a hororu. Není to sice strašidelné, ale je v tom taková děsivá atmosféra, která mohla být mnohem hutnější, kdyby to natočil třeba takový Tim Burton. Není to bohužel ani moc vtipné a o většinu humoru se stará Bette Midler, bez které by byl film poloviční. Tvářička Nicole Kidman to drží na třech hvězdičkách jen s odřenýma ušima. ()

DavidDizzer

Film, který neurazí, ale ani extra nepotěší. Je to vlastně film, který lze pustit do pozadí jako kulisu, a při něm si můžeme povídat s přáteli. Jak jsem zmínil - neurazí, ale neuchvátí. Herecké výkony dobré, ovšem celkový děj a nápad, no nevím nevím, ale tři hvězdičky je průměr a to nikdy neurazí. ()

zeromen

Takový život bych docela bral. Ale s těch amerických vlaječek mě bylo na blití. Jinak méně zábavná komedie s výborným obsazením. ()