Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

_Irbe_

Tohle se "Yodovi" moc nepovedlo. Hlavně naprosto nesmyslný a plytký závěr, ale Nicole po proměně vypadala oku lahodně. ()

Belerofon

Knihu jsem nečetl, ale dokážu si představit, že ta kniha je daleko lepší odvar než tohle. Nicole je v první polovině filmu skvělá, ale pak se ztrácí v nenávratnu opd palbou špatného scénáře..Výsledné rozuzlení nepřináší vůbec nic a jen ztěží může napravit slušné dojmy z první půle. Látka skvělá a pod jiným režisérem a scénáristou by našla to správné uplatnění, bohužel nestalo se..ale i tak sympatický výkon.. ()

Calwen77

Film, který je (rádoby) komedií a vůbec ne thrillerem...a to je v tomhle případě - s prominutím - na nic. Jen dvě hvězdičky - za obsazení. Neskutečně přepatlanej a zpackanej konec...přečtěte si raději knížku. ()

Enzo555

Milujem tento film. Nie je to až taká sratchka, aby bol guilty pleasure. Páči sa mi aj jeho vizuál a, samozrejme, Nicol v úvode filmu s červenými žilkami v očiach, je úchvatná ()

JFlower

Knihu jsme četla před mnoha lety, takže si vybavím jen téma umělého, ideálního městečka; detaily se vytratily. I když je toto zpracování nadnesené a přemodernizované, námětem se neliší. V tomto případě mě ta přehnanost pobavila. ()

unclejack

Nepoznám pôvodný film - a som rád. Inak by som musel byť k Paničkám patrične kritický z hľadiska zachovania alebo nezachovania základných črt príbehu. Lenže Paničky Franka Oza majú perfektnú Glenn Close, štramáka Christophera Walkena a podarenú ústrednú trojku - na čele s Nicole Kidman - ktorá sa vrhá na pátranie naprič mestom. Niektoré momenty sú úprimne veľmi zábavné a mestečko má ten správny staromódny punc. Mne teda viac netreba. ()

Elilast

Vynikající obsazení i námět podkopla interpretace některých hloupých pokusů o vtip, jež kazí dojem z celého filmu a rozhodně by bylo lepší, kdyby se v tomto filmu občas zcela vyhnuli komediálním prvkům, nebo je alespoň vylepšili. Nicméně se mi film celkem zamlouval a nevelká část vtipů trochu vtipná byla. Film disponuje přeci jen nějakým stylem i atmosférou, ale přišlo mi dost zmatená hlavně změna manželek (má jít o mikročipy v mozku, přesto jsou však vyráběni robodvojníci....). ()

Simir79

Jsou knihy, které se zfilmovat nedají .... pak jsou knihy, které se zfilmovat dají, ale do ruky je vezmou takoví kreténi, že je to na žalobu.... Chce se mi blejt..... ()

J.Bakhita

Nahoru by ještě měli přidat "s hororovými prvky". Dosti děsivé, ale dobré. Bohužel neznám knižní předlohu. Třeba po přečtení změním názor, protože se mi to líbilo. ()

LencaN

Vaše žena je příliš úspěšná a cítíte se vedle ní malý a podřadný? Přestěhujte se do Stepfordu, tam se se ženami ději divy. Aneb tak bych vystihla hlavní myšlenku filmu. Vlastně to na oko vypadá celkem dobře. Stepford je ideálním místem pro šťastný rodinný život. Pánové se schází v jejich klubu a dámy se zase potkávají v denních lázních a vykládají si o nejnovějších trendech v bytových dekoracích. Ale něco tu smrdí a to dost. Ve Stepfordu nic není tak, jak se zdá. Možná by se mi tady líbila temnější atmosféra, všechno bylo až moooc sluníčkové, blonďaté a křečovitě usměvavé. Taková filmová jednohubka. Rádi se na to kouknete, není to úplně blbé, ale nic přidaného to v sobě nemá. Spíš si uvědomit jen to, že svého partnera bychom měli milovat takového, jaký je a ne ho násilím měnit. Nicole Kidman tady ztvárnila skvěle jak smutnou ženu unavenou životem a prací, tak její proměněné nové já. Broderick tady hrál druhé housle, nijak mi nevadil, ani jsem mu nefandila. Celý film je vlastně takový nemastný neslaný, jako by tomu něco chybělo. ()

albiebennett

Film balancuje někde mezi trapnou komedií, přitaženou za vlasy a celkem rafinovanou kritikou patriarchátu. Výsledek je spíše průměrný, ale má v sobě důvtip a celkem zajímavou myšlenku, která je chytrá a chytře znázorněna na tomto lehce absurdním filmu. ()

Belerofonu

Skvěle jsem se bavil. Film je natočen s nadhledem a ironií. Sice nedosahuje kvality knihy samotné, ale film je prostě Happy. A o to mi v ten večer šlo. Nicol úžasná jako vždy. ()

Parsek

Upřímě. Není to moc zábavné. Někdy snad vtipné, ale jindy ohromne nudné. Je to ale sci-fi a obcas to ztrefení se do amerického snu, no a to staci na prumer. ()

Lillyilly

Knížka se mi líbila a dobře se četla. Ale film je oproti knize o dost horší a hlavně má jiný konec. Půvoní film Stepfordské paničky je 100x lepší ()

drozd

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem filmem strašně zklamaný, ačkoliv Frank Oz vsadil na známé a osvědčené herce, kteří nemůžou zklamat. Některé scény (zvláště závěrečné) byly zoufale křečovité. Prostě další důkaz, že ani velké hvězdy nic neudělají s mizerným scénářem. ()