Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

montel

Je to celé taková pitomost s celkem dobrými herci. I když taková Gleen Close mi lezla neskutečně na nervy a Nicole zas nechápu jak se mohla uvrtat do takovéto chujoviny. Předělat manželku na neskutečnou sexy dračici pomocí počítačového čipu, co by chlap mohl chtít více. S takovýmto námětem se dalo skvěle vyhrát. Jako na jedno podívání dobrý, ale měl to být odvážnější, děsivější a cool masakr. 45% ()

p81

Zase se mi potvrdilo pravidlo, že film od kterého hodně očekávám často zklame a naopak. Od Stepfordských paniček jsem podle hodnocení na CSFD neočekával nic moc, ale dočkal jsem se vtipného filmu s výbornými hereckými výkony v čele s nejkrásnější herečkou současnosti Nicol Kidman a i Matthew Broderick ze kterýhio mi je od Komisaře Gdgeta špatně vždycky když ho vidim, docela překvapil. 4+ ()

Cristiena

Hodně dobrý nápad, hodně špatné zpracování.Dámy jsou dokonalé, muži elegantní, ale ani to nedokáže zakrýt evidentní nedostatek filmu, jakým je bezpochyby plytký, nudný děj. ()

Ludva

[2009-03-08] * Průměrná komedie. Námět (a zřejmě i předloha) by umožňoval se v lecčems vyřádit, filmaři však šli velmi nekonfliktní cestou. Ani satira, ani tajemno (natož horror) se nekonají. Očekávál jsem postupné odhalování pravdy za pomoci drobných náznaků a vtípky s paničkami. Obojího je však hříšně pomálu (zvlášť manželky jsou naprosto nevyužity) a ještě je to podáno tak, aby to pochopil úplně každý, což pochopitelně extrémně ubírá na účinku. Kidmanová hraje nic moc, Broderick (a Midlerová) hrozně jako vždy, takže finální rozhodnutí ústřední dvojice nevyznívá moc přesvědčivě. Od podprůměru snímek zachraňuje střízlivá stopáž, nádherná výtvarná stránka a pár humorných scének (robotický teriér) a hlášek (Jsem geniální mozkový chirurg, mám exkluzivní smlouvu s Pentagonem, NASA i Mattelem). Jednou stačilo. ()

FireFox

Čtvrtá hvězdička za to, že mi žádná dusná atmosféra vůbec nachyběla, když trio Kidman, Midler a Bart rozjelo svoje vtípky :-) ()

Figuto

Rozpačitý film o ničem. Pár usmátí, jinak nic moc zajímavého kromě delšího záběru na výraz v tváři Nicole Kidman. 5/10 ()

Candyman6

Nejdřív se mi film hodně líbíl, ovšem po přečtení knihy jsem názor trochu změnil. Ve filmu mi chybí dusná, hororová atmosféra z knihy a závěr je úplně jiný, což mě trochu zklamalo. ()

Worbitka odpad!

otázka: co má společného knižní předloha a tento ,,film" ?? odpověď: Název příběhu a jména postav jinak zcela nic, působivý horor změnit v takový paskvil - při vší úctě k autorovi knihy p.Levinovi, za tohle si ani 1 hvězdičku nezaslouží ()

IrmaVep

Zvláštní, film mě nebavil, a to TAK moc, až z toho mám chuť přečíst si knižní předlohu:) Alespoň nějaký přínos... jo a taky hláška "Připadám si jak Rychlý Šípy ve Stínadlech" ;D Je to fakt škoda, kdyby ubrali komedie a přidali thrilleru, mohlo z tohto být něco jiného... ()

Elaine Lóre

Moc nechápu hodnocení filmu. Na druhou stranu uznávám, že málo kdy se povede film, který je podle knižní předlohy. Nicméně musím říct, že jsem četla knihu, viděla film a prostě nemám námitky.. není to úplně totožné, ale je to skvělá odreagovačka na nedělní odpoledne. ()

Sydney008

V první polovině dost mysteriózní a napínavý od druhé poloviny je více méně jasný o co jde. Dala bych čtyři, ale tím až skoro pohádkovým koncem si to pokazili. ()

Moli.su

Očekávala jsem nějaký tuctový slaďák což se mi naštěstí nepotvrdilo a film příjemně překvapil. Městečko plné perfektních a dokonalých žen, které ale jsou ve skutečnosti roboti. Už od začátku je jasné, že to s tou dokonalostí nebude jen tak, což se mi líbilo, dodávalo to filmu jakési tajemno. A nesmím zapomenut vyzvednout Nicole Kidman, které role opravdu sedla. ()

Tess17

Nápad - supr. Zpracování - dobré. Celkový výsledek - uf teda! .. Pořád nevím, zda jsem viděla romantiku, komedii, horor a neuvěřitelnou kravinu v jednom. Je to jedno, nebo druhé? Nebo je to všechno dohromady? Nevím a raději už o tom nebudu přemýšlet. Mdlé výkony, odehrávající se ve vysněných amerických domech a až protivně poklidné čtvrti ... Tenhle film skončí ve filmotéce a asi se na něj hodně, hodně, hodně dlouho bude prášit. ()

Profík

Od Iry Levina jsem četl Rosemary má děťátko a právě Stepfordské paničky. A už i s předlohou mám problém, rozhodně se mi víc líbila Rosemary. Paničky nejsou špatné, ale přeci jen mi na námětu a zpracování něco vadí. To, že si z toho tento film v podstatě dělá legraci a předlohu znásilňuje mi tedy až tak nevadí. Jen by to měl dělat nápaditěji a s větší elegancí a neprozrazovat zápletky tak brzy. Škoda, jinak bych mohl být spokojen, přeci jen kniha už je poněkud zastaralá a nějaká povedená změna by jí prospěla. Tahle ovšem je průměrná a tak dávám za tři a lehce nadprůměrných 55%. ()

janejudyjune

Předlohu neznám, takže jsem se vyhnula zklamání. Diky tomu je to pro mne vtipná romantická sci-fi s vynikajícím obsazením v čele s Nicole Kidman, Matthewem Broderickem a Rogerem Bartem. Matthewa Brodericka a Rogera Barta jsem viděla již v Producentech, ve Stepfordských paničkách Matthew Broderick opět v hlavní roli a Roger Bart opět ve vedlejší a opět hraje gaye. Nicole Kidman je jako vždy vynikající. Mně se tento film líbil a ráda se na něj podívám znovu. ()

Blondybaby

Proč, když se udělá remake na nějaký starší film, tak je vždycky, o TOLIK horší? Na komedii to není vtipné, na horror nebo thriller to taky nemá... Tak ze soucitu dvě hvězdy za výpravu- kostýmy a úpornou snahu Nikol Kidmann z toho něco vyždímat. Jinak už vždy budu koukat jen na verzi ze 70. let ;) ()