Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

LaciLC

Od Franka Oza sa mi páčila napr. komédia Trhák pána Bowfingera, Stepfordské paničky však jeho kvalitu nedosahujú, dokonca si nie som istý či sa vôbec jednalo o komédiu. Malo to pekné obsadenie, peknú vizuálnu stránku, proste to bolo na pohľad veľmi pekné. Inak je však film nudný, s tým kombinovaním žánrov to režisérovi moc nevyšlo a film je veľmi roztrieštený. Absurdné žánrové spojenia jednoducho nie sú mojou šálkou kávy. ()

Arsenal83 odpad!

Pretože tvorcovia tvrdia, že je to komédia, potom po hodine a pol strávenej zmrazenou vizážou musím dať odpad. Okrem toho film úplne zbytočne umelo tlačí dopredu homoklády. Tak okato, že sa to začne protiviť aj teplošovi. ()

Zazie

Knížka je výborná, takže když jsem se dočetla, že se chystá adaptace, těšila jsem se, jak se povede vyjádřit ta jedinečná atmosféra, kdy je čím dál zřejmější, že za zdánlivou pohodou a pořádkem maloměsta se ukrývá nějaké hrozné tajemství. Od návštěvy kina mě odradila náhodně přečtená recenze, podle které byl film pojat spíš jako komedie. Komedie?! Zvědavost mi ale nedala nekouknout se aspoň v televizi. No: hlavní motiv zůstal, ale tam kde se v knize vyskytuje tajemno a mrazení v zádech, tam je ve filmu spíš trapno a groteskno. A co má znamenat ten konec? Kdybych tedy film hodnotila jen jako adaptaci literárního díla, nebylo by to za víc, jak za dvě hvězdičky. Když ho ale vezmu jako samostatné dílo, musím přiznat, že jsem se celkem bavila. ()

heyda

Docela zdařilý remake s mojí oblíbenou Nicole Kidman. Ale přece jenom je to remake a aby byl něčím dobrý či dokonce lepší, tak by musel fakt něčím překvapit. Jenže to se zde neodehrálo, takže já to vidím na průměr a 3 hvězdičky. ()

sharky

Nemastné, neslané a přitom silně debilní, nechápu proč dělat vroce 2004 film alá 50.léta. raději z toho měli vytěžit pořádný horor. Dobrých je prvních 5 minut, ale pak to raději vypněte. ()

MontyBrogan

Vypnúť mozog, aktivovať štyri stepfordské nanočipy a hodnotil by som vyššie. Humor totiž nebol až tak márny. Ale ku koncu zápletka vôbec nedávala zmysel. SPOILER: Celé to vymyslela a stále organizuje žena? Aj včítane toho, ako sú všetky ostatné ženy okrem nej ovládané mužmi na diaľkové ovládanie? Hm, to mi nevychádza. ()

Jinny

Solidní Nicole Kidman a nepříliš výrazní Walken Broderick i Closeová. Ze satirického románu se stala svěží komedie s několika znepokojivými otázkami (Tak jakou ženu vlastně muži chtějí?). Přesto se odvážím tvrdit, že pánům se film příliš líbit nebude. ()

GigaPudding

Nic moc jsem nečekala, jen Nicole Kidman v nějaké trošku střelené komedii ve stylu Smrt jí sluší nebo tak, a očekávání se naplnila :). Trošku ulítlá komedie s Nicole Kidman to byla, ale jinak jsem nic moc nedostala :). Prostě je to asi jak film na odpoledne po obědě, žádná velká sláva, ale ani žádná tragédie. Chvílemi je to vtipné, je to i zajímavé a celé je to tak nějak příjemně absurdní, ale jindy to zase moc tlačí na pilu a je to tak trochu trapně absurdní a hlavně celé to vypadá hrozně Burtonovsky a přitom je to na druhé straně dost neburtonovské a výsledek je tím pádem takový nedopečený prostě :). Je to úplně jak scénky z městečka, kde bydlel Střihoruký Edward, ale přitom se tam vlastně nic moc neděje a celou dobu se jen čeká, kdy se teda odhalí to slavné stepfordské tajemství. Právě do té vaty by Burton alespoň nacpal něco bizarního, aby odpoutal pozornost nebo něco, ale takhle vždycky jen přijde něco zajímavého a následuje něco nezajímavého a takhle pořád dokola až se film prostě pořád drží v takovém průměru. Není to zas taková bída jak to tu někteří popisují, protože se přinejmenším dá s očekáváním sledovat život v tom městečku a je to zajímavé, ale rozhodně se to nemůže vytáhnout výš než na trojku, protože je na tom strašně vidět jak je to celé nedotažené a takové napůl cesty, prostě trojka jak vyšitá :). Prostě to chce MORE COWBELL!!!! ()

hansel97

Nevtipná a nenapínavá věc, která tak nefunguje ani v jednom ze svých žánrů. Předvídatelný výplach, který je buď nudný nebo wtf ve špatném slova smyslu. Skvělé obsazení přichází vniveč. ()

Sofia

Knížku jsem četla, původní film jsem neviděla, ale tohle byl fakt jenom průměr. Oceňuju začátek - super dobové titulky a postavu, kterou ztvárnila Bette Midler (napsala bestseller o vztahu dětí a rodičů s názvem "I love you, but die soon, please!"), ale zbytek...kam se podělo napětí? Mrazení v zádech? Navíc jsem na to koukala s lidmi, kteří předlohu neznali a ty si jen celou dobu ťukali na čelo... ()

prome

Prvni hodina filmu byla pro me jednou z nejvetsich nud v zivote, ale i pres to to nehodnotim odpadem proto ze se pak na to dalo jendnim okem koukat a dve hvezdicky si to zaslouzi ()

Tommassi3

"Zbožňuju vaše knihy, hlavně tu poslední o vztahu s matkou !! Jak že se to jmenovalo ??" - "Miluju tě, ale zhebni !!" ;) ()

Terva

Nikdy bych nechtěla svému muži ublížit.....ale já mám na víc !!! Láska není hračka. CITÁT - Vítejte ve Stepfordu. Růžovoučký svět za zdí, ale párek šedých ovcí může udělat pěkný zmatek. Kdo vyhraje ? Něco tady totiž nehraje. Rozesmálo mě pořekadlo "teplej republikán". Tohle městečko, tenhle život, tenhle klub - to je jako sen. CITÁT - Lásko, potřebuju dvacku, znáš můj PIN ? Že to ale Joanně (Nicole Kidman) seklo okolo 70 minuty, co ? CITÁT - Město je jako obrázek............ Kdo je tady víc dokonalý - ženy nebo muži ? Bavil jsem se, bylo to zajímavé, ale něco tomu chybělo a tak dávám za tři, protože film není dokonalý. CITÁT - Dokonalost neexistuje........... Film slavného režiséra a (loutko) herce Franka Oze je spíše komediálním přepisem thrilleru z roku 1975 natočeném podle knižní předlohy mistra děsivých příběhů Iry Levina. ()

Dale

S pôvodným filmom, tobôž s knižnou predlohou to okrem názvu nemá veľa spoločného. Z napínavého thrilleru sa stala čierna komédia, ktorá neurazí ani nenadchne. ()

Blofeld

Svižná komedie se skvělými herci a nedostatečně vtipným scénářem. Frank Oz dělal, co se dalo, Kidmanová je zase jednou výtečná, Closeová svoji roli přesně trefila , ale nikdo z nich nedokáže zamaskovat ten scénář. Je tu ovšem pár slušných scének (čtenářský klub, vyhazov), které mě docela pobavily. DVD je skvěle vybavené, komentář Franka Oze je opravdu zajímavý. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - čtyři dávám, abych aspoň trochu vylepšil průměr. To kombajn: co jsem z bonusů na DVD vyrozuměl, původně film natočili s robotickými ženami (v jedné vypuštěné scéně předvádí Midlerová "robotický orgasmus") a pak to promítli testovacímu publiku, nějak to nefungovalo, tak vystřihli většinu robotických sekvencí a film dali do distribuce bez nich. No a bankomat zůstal... ()

jahol

Film by měli dávat jako odstrašující příklad, jak scénárista ve spolupráci s režisérem dokáže pohřbít velmi zajímavý námět. Nesnáším paušalizující antiamerické kritiky, ale právě tohle je sirupová ucintaná americká limonáda, pokud nejde o parodii, která jakžtakž funguje v hezky naaranžových scénách panoramatických a davových, ale kterou okamžitě zabíjí první scéna, ve které se pokouší o vážný dialog mezi méně než pěti postavami. Jako kdyby režisér totálně zblbnul z kašírovaných exteriérů, které mu připravili, a styděl se za každou vteřinu filmu, která se jim vymyká. Jedna hvězdička navíc za prvních deset minut filmu odehrávajících se mimo Stepford, ty jsou vtipnou a vkusnou satirou. A jedna pomyslná za neúmyslnou ironii - film byl v televizi na dvou místech přerušen mezišoty uvádějící Novácké reklamy, u kterých mě vůbec nenapadlo, že jsou již mimo hlavní projekci - logickým závěrem je, že televize Nova je takový větší Stepford, logickou otázkou, jakou roli hrají její diváci.... ()