Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

JohnnyD

Kým prvému filmovému spracovaniu vynikajúcej Levinovej novely chýbal nadhľad a bizarná čiernohumorná atmosféra, tomuto dielu chýba všetko ostatné. Sladké, uhladené, tuctové a gýčové - také ako samotné stepfordské paničky. Zaujímalo by ma, či Frank Oz vôbec čítal predlohu... ()

Boogeyman

Nečetl jsem předlohu, ani neviděl původní film z roku 1975, podle ohlasů je oboje o dost lepší, nicméně film mě příjemně překvapil! Přes skvělou hudbu, výborné herecké obsazení, příjemnou stylizaci až po žánrový vývoj! Ve filmu se sice vyskytují občasné nelogičnosti a celkově je děj poněkud nesmyslný, ale na to kaká pes! Já se bavil a občas nahlas smál, hlavně vtipům, které jsou současné, tudíž pro tento film originální! (Viggo Mortensen jako buzní idol, Microsoft, Apple, Mattel jako zaměstnavatelé zrůdných vědců) 7/10 ()

Hromino

Pitomost, která mě vůbec ničím nenadchla. Snad jen lehce nadprůměrnou Nicole Kidman, ale to je opravdu, opravdu málo na to, abych dal více než jednu hvězdu. ()

Pilda17

Že by šlo o nějaký přehmat, který jsem dneska udělal, tak to říct nemohu. Prvotní plán byl Stepford Wives 1975 a nějakou chybou v Matrixu jsem sáhl trošku vedle. No nevadí, zhruba v polovině jsem zjistil, že vlastně koukám na něco jiného. Na druhou stranu je lepší nejdříve pustit hůř hodnocenou verzi a po sléze lépe. Musím přiznat, že nejsem tolik zklamán, jde o stravitelnou záležitost, která se jednou zvládnout dá. Nicole Kidman nevadila a do role se hodila, ale že bych jí musel v blonďaté vidět znovu, tak to ne. Doufám, že starší verze bude s lepší atmosférou a trošku hororovější, protože tohle byla spíše pohádka a vše moc barevně vykreslené na můj vkus. Takhle dokonalost v mých očích každopádně nevypadá .. 4/10 = 46% ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +zajímavý námět -zpracování ale není moc zábavné/// Měl jsem za to že to bude další romantická komedie. Knihu ani předešlí film jsem neznal. A tak jsem byl překvapen, že se vlastně jedná o sci-fi. Po téhle stránce to bylo zajímavé a fakt jsem rád, že s předešlou tvorbou nemám co dočinění, protože pak bych byl jistě zklamán, tak jako nejeden z vás. Jenže problém tohoto filmu je, že se více prosazuje jako komedie a tady pardon: zábavné to opravdu není, ničemu jsem se tady nesmál. Spíš jsem se trošku nudil. Navíc se mi nelíbil ten pestrobarevný kolorit městečka. Být tam jen týden bych se zbláznil. Takže tahlé krátká exkurze mě bohatě stačila./// Celkem 54%/// ()

Brygmi

Tak tohle nemělo s předlohou absolutně nic společného. Ale nudný sobotní večer dokáží Stepfordské paničky docela zpestřit. Tedy žádné veledílo to není, ale dá se to vydržet¨. Hlavně asi kvůli skvělým hereckým výkonům - hlavně "trio" Nicole Kidman, Bette Midler a Roger Bart dokázalo pobavit. A líbila se mi i hudba, která jako kdyby vypadla z dílny Dannyho Elfmana... Jen toho patosu na konci možná bylo příliš. ()

Allien.9

Kašlu na žánrový odklon od předlohy, tohle zpracování je perfektní! "A já si pak přidělám jednu šišku k vibrátoru, abych si ty Vánoce fakt užila."XD Bette Midler rulez. ()

misterz

Vynikajúci námet. Film mal všetky predpoklady na úspech. Len škoda. Mám taký dojem, že režisér odflákol svoju prácu. Nezvládol vytvoriť napätú, dusivú atmosféru, ktorá by sa mi sem veľmi hodila. Pocit tajomna tu jednoducho chýba. Ešte neprešla ani polovica filmu a každý hneď vie, čo je vo veci a prečo sa paničky správajú tak ako sa správajú. To film v mojich očiach veľmi znehodnotilo a zvádzalo to k nude. Jedinými ťahúňmi filmu boli Kidman a Broderick. Aj keď im scenár neponúkal veľa možností, zahrali skvele. Zabezpečili aspoň, že film sa dá dopozerať až do konca a veľmi pri tom netrpieť. Ale poviem pravdu, som rád, že to mám už za sebou. 50/100 ()

pornogrind odpad!

Co to jako mělo být?????Takové znásilnění vynikajíci knižní předlohy mého oblíbeného spisovatele.Chudák Ira Levin.Věřím že se musí při každé televizní repríze otáčet v hrobě.To že v tom hraje Matthew Broderick kterého zrovna moc nemusím ještě chápu.Ale kam dala oči Nicole Kidman to fakt nechápu.A kdo četl knížku tak semnou musí souhlasit.A pan režisér Frank Oz ?Tak toho bych pověsil za koule do průvanu.A pokud neumřel tak tam visí dodnes. ()

k212

Film má jistě potenciál, jak herecký, tak v tématu, jímž se zabývá. Nicméně ani jednoho tvůrci nedokázali využít. Jednak je dost slabý scénář, jednak není znatelný jakýkoliv náznak režisérského vedení. A herci? Je dost nepochopitelné, jak mohla taková zajímavá banda přijít nazmar. Obzvlášť mám na mysli Kidmanovou, která je bohužel naprosto plonková, tady podává jedinou vyloženě špatnou kreaci za poslední dobu své kariéry. Ostatní (ne)výkony spadají do intencí přehrávání a ztrapňování se. Kupříkladu hláškám Bette Midlerové jsem se smála, ale ve skutečnosti to byly jen hlášky, které mě rozesmály, Glenn Closeová a Christopher Walken byli naprosto nevýrazní a Broderick jen podtrhuje, že není zajímavou hereckou osobností. ()

DJ Obelix

Jsem velký fanda Iry Levina, a proto se asi nedokážu povznést nad to, že film absolutně nerespektuje knižní předlohu, což naprosto dokazuje tím koncem. Slabší tři hvězdy. ()

kingik

V jednom zapadákově v Connecticutu jménem Stepford se dějí podivné věci. Atraktivní ženy zde připomínají dokonale naprogramované roboty. Manželská dvojice, která sem přijíždí začít nový život, zde rovněž nenalezne klid. Je totiž velké riziko, že se jednoho dne manžel probudí vedle bytosti, která to s ním myslí jinak, než by chtěl. České babičky dobíjejte přesně mají konkurenci a tenhle remake starého filmu s prvky hororu, tak úplně nedopadl ok. Klady: Nicole Kidman to sluší jako blondýnce a film táhne, tajemná atmosféra a nervozní napětí vydrží jen v první polovině, plejáda herců ve vedlejších rolích, zajímavá Bette Midler,a Roger Bart, působivá kamera, první polovina filmu je lepší než ta druhá. Zápory: pointa není příliš překvapivá, film postupem času hloupne a zhoršuje se, herci ve vedlejších rolí do svých postav mnoho nedali, nevyužitý démonický Christopher Walken, tradičně nanicovatý Matthew Broderick, film vyznívá až nehororově, režisér Frank Oz nebyl dostatečně adekvátní volbou, podruhé se to vidět nedá. Mé hodnocení: 50% ()

Tsuki

Za zklamání dávám ještě o hvězdu míň, než by si tento film možná zasloužil. Sice jsem nečetla knižní předlohu, ani jsem neviděla původní film z roku 1975, ale něco mi říká, že tento moderní remake svým předchůdcům jen kazí reputaci. První polovina byla sice slušná, ale konečné rozuzlení bylo až příliš hloupé, odehrálo se moc rychle a jako konec se to zkrátka nedalo nějak pobrat, takže celý film vyzněl tak nějak do ztracena. Nakonec mi zbylo jen zklamání a neurčitý zamlžený pocit z celého filmu, který mohl být o hodně lepší, s propracovanějším příběhem, ale bohužel nebyl. ~(1,6)~ ()

Anderton

Celkom zbytočná druhá adaptácia knižnej predlohy. Oz totiž neponúka žiaden aktualizovaný pohľad na feminizmus, resp. postfeminizmus a jeho balenie látky je príliš nevzrušivé a fádne. Mám dojem, že jediný, kto by možno aj tento scenár dokázal nakrútiť skutočne zžieravým spôsobom, by bol Paul Verhoeven. Paničky tak pôsobia príliš uhladene, akoby ani tá vzbura mužov proti utláčaniu zo strany žien a ich štylizácie do ich úloh vodcov nebola úprimná. Chceli ste byť nami, tak my sme sa rozhodli, že budeme bohmi. Táto myšlienka by si zaslúžila na plátne odvážnejšie prevedenie. ()

swamp

Přiznám se, že původní The Stepford wives jsem neviděl a rozhodně se to chystám napravit. Protože s tímto - sice trochu feministicky laděným - zajímavým tématem si Frank Oz ne zcela poradil. Udělat komedii nebyl zrovna ideální nápad..a nezachránila to ani Nicole Kidman. "'I'm going to use a pinecone as the baby Jesus this year.' 'And I'm going to attach a pinecone to my vibrator and have a really merry Christmas!'" ()

dex2man

Pokud vám leze na nervy příliš emancipovaná ženuška nebo vám nepřipadá dostatečně čerstvá, zajeďte si do Stepfordu a nechte si jí upravit. Rázem jí zbavíte vytahaných tepláků i povadlých předností..k tomu vám navaří, uklidí, bude vždy po ruce i po vůli. Jedinou nevýhodou je, že se může občas samou dokonalostí zavařit, ale na to si zvyknete stejně rychle, jako na její úsměv připomínající zdařilou lobotomii. Škoda, že Paničky míchaly žánrový guláš tak dlouho, až z něj zbyla jen nemastná,neslaná polévka. ()

nash.

Jeden dva vtípky, které skoro vyvolají úsměv na tváři, jeden dva dialogy, které pobaví ("Udělalas jídlo?" - "A ty?"), ale to je tak vše. Žádné napětí, žádný humor, nic co by upoutalo. Nablýskaná nuda, což je vzhledem k obsazení a předloze s podivem. ()

Slarque

Nevím, co na to Ira Levin, ale já bych od takhle obsazené komedie čekal víc humoru. Semtam nějaký vtipnější dialog, jinak nuda, kterou nezachrání ani trio Kidman, Close a Midler. Točit komedie podle hororů je zkrátka nesmysl a já se už bojím, co přijde příště (Kingovo Osvícení?). ()

WANDRWALL

Kniha působivá, přečetl jsem ji na jeden zátah. Film neadekvátní knize, slabý. Takže hlavně 3 za knihu a práci I.LEVINA. ()

FrodoF

Trapně hollywoodský závěr, který zničí celou původní vcelku originální, i když nijak zvlášť skvělou zápletku nezachrání kouzelné kulisy a kostýmy, které ze Stepfordu dělají opravdu okouzlující místo, ani tradičně pěkná Nicole Kidman. ()