Koruna - Série 3

(série)
Velká Británie, 2019, 8 h 53 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Hudba:

Martin Phipps

Olivia Colman, Helena Bonham Carter, Tobias Menzies, Josh O'Connor, Emerald Fennell, Ben Daniels, Jason Watkins, Michail Gorevoj, Marion Bailey (více)

Epizody(10)

Královská rodina se v 60. a 70. letech musí vypořádávat s konflikty a zradou, ale zároveň se snaží udržovat tradice v rychle se proměňujícím světě. (Netflix)

Elio

Upřímně jsem k 3. sérii the Crown přistupovala se skepsí, protože Elisabeth II. v podání Claire Foy byla jednoduše nepřekonatelná. Alespoň tak mi to připadalo. Právě proto jsem si musela mezi 2. a 3. sérií vyhradit "přestávku", abych si na přeobsazení zvykla. Snad tomu napomohla tahle půlroční pauza, ale měla jsem dojem, že Olivia Colman přerod do role Elizabeth II. zvládla bravurně. A i když mě první minuty, kdy jsem ji v the Crown viděla, příliš nepřesvědčily, každý další díl mi napovídal, že jsem svědkem dalšího skvělého hereckého výkonu. A to samozřejmě nemluvím o dalších "starších" rolích a těch nově příchozích. I když jsem teprve u 6. dílu, který mě mimochodem přesvědčil o tom hodnotit tuto řadu o hvězdičku výš, i tak tuším, že se vše uzavře stejně podařeně jako to začalo. A to díky skvělým hereckým výkonům, ale i dokonale vykreslené atmosféře a otázkám, jestli to ti lidé v Buckinghamském paláci nemají v něčem přece jen o něco těžší než my ostatní. 5 hvězdiček ()

Ricci

3. řada - oproti prvním dvěma řadám - velký špatný. Přeobsazení tomu fakt nepřidalo, Claire Foy byla téměř skutečná Alžběta II., Olivia Colman na to nemá, jak herecky tak vizuálně. Zmínil se někdo v castingu že královna má šedo-zelené oči? V první sérii nebyl problém na první pohled poznat kdo je kdo, casting byl špičkový, zde poměrně dost tápu ještě i u pátého dílu. Scénaristicky je to trochu nastavovaná kaše, těším se na čtvrtou sérii. ()

rashaverak

Kdyz v pribehu uplyne par let ale vy dostanete misto hezke sympaticke kralovny vypadajici na 30, smrdutou nasranou a arogantne se tvarici babcu kolem 60 (realne je vek herecek pouze o 10 let rozdilny, ovsem vypada spise na tech 30). Po prvnim dile jsme si dali par mesicu pauzu, trochu to pomohlo zapomenout a smirit se s novym obsazenim, ktere koneckoncu az na predstavitelku hlavni role a jeji sestru je skvele. Nastesti se kralovna v mnoha dilech takrka nevyskytuje, coz tuto sezonu zachranuje. ()

skaza

Zhliadnuté s prestávkami behom dvoch dní. Na zmenu postáv som si zvykla hneď a bez problémov. Páčilo sa mi, že seriál vykreslil mnoho skutočností úplne identicky. V určitých momentoch som naozaj súcitila s Charlsom, pretože postoj rodiny bol v istých momentoch na hrane. Veľmi pútavo natočené s kvalitným hereckým obsadením - výber hercov, tá podoba s originálom a neskutočné dobrá hudba počas celej 3. série. Už aby tu bola 4.séria na ktorú si budeme musieť počkať - 11/2020? ()

BarVo

Kolísavá kvalita jednotlivých dielov v tejto sérii mi nedovolí ísť v hodnotení vyššie. Často ma premáhala nuda a dopozerala som z povinnosti, čo mi je ľúto, lebo výmena hereckých predstaviteľov ma celkom potešila. Seriál je však výborný, dobre natočený, zaujímavý, ale obávam sa, že časom preváži sentiment a vznešená nuda. ()

fafejt001

TAK závěr patřil Margaret , která neměla lehký život . Celkově hodnotím celou sérii * * *a půl . Stále mi nějak vadí ta Olivia v roli královny a vůbec mi nesedí princ CHarles jako následník trůnu . Těším se na Dianu , kterou trošku tak nějak známe a obohatí čtvrtou řadu . . Jinak lokace , kostýmy , hudba stále výborné . Musím uznat , že jako seriál je stále skvělý . ()

bonovox

Skvelé po všetkých stránkach, výmena hercov ešte viac zvyraznila kvalitu samotných príbehov, pretože v prvom rade ide o ne. Treba však uznať že aj po hereckej stránke je to výborné. Top seriál súčastnosti. Už sa teším na nástup M.Thatcher a Lady Diany. ()

Tomas_PO

Tak tretia séria je zatiaľ najsilnejšia a za plných 5 hviezd (až na posledné tri epizódy za 4). Dôvodom je, že tvorcovia stavili na silné témy z histórie - emotívne, národné, politické... Témy, ktoré výrazne dopĺňajú už mierne ošúchané a opakujúce sa témy rodinného života monarchie. Prekvapenie, v podstate pre mňa až menší šok, keďže som sa pokúšal vopred nečítať recenzie a propozície, je výmena Claire Foy za Olivia Colman. Olivia to dala tiež na výbornú, no oproti Claire je to veľká zmena. Možno ešte tretia séria mohla 'vydržať' s Claire, aj keď zámer bol zrejme posunúť sa v dekáde, od 'Elisabeth mladšej', k 'Elisabeth staršej'. No mejkap by to iste spravil. Sympatie sú jednoznačne na strane Claire, milá Lillybet sa však mení na odmeranú, až mierne odutú kráľovnu. No aj to bol (zrejme) zámer tvorcov, ktorý (zrejme) reflektuje realitu? To isté platí pre Phillipa, kde sympaťáka Matt Smith nahradil dudroš Tobias Menzies. Čerešničkou je parádna kamera a impozantné interiéry. ()

Grázl83

Brr, tak ta změna hereckého obsazení nebyl dobrý nápad, blbě si na ni zvyka a zároveň se ani moc nepovedla.Herci nejsou moc sympatičtí a jsou jaksi bez emoci. Královna zestarla tak o 10let, ale princezna Margaret snad o 30:-( a vůbec nevypadá jako mladší sestra. Nudných scén a i celých dílů zase přibylo, takže max 3* ()

Updated_Cake

Nejde udělat kvalitní začátek seriálu a pak to v 3. řadě utnout kompletní změnou postav, které jsou o dost horší. Chápu potřebu výměny herců, ale někteří se pro dané role vážně moc nehodí. Prakticky jen obměna herečky Elizabeth, Philipa, Margaret a Edwarda je velmi radikální. Postavy vyzařují úplně rozdílné osobnosti a emoce a prakticky se tím mění význam samotných postav. Nehledě na to, že 3. série je podána tak suše, jak to jen jde v tomto žánru. No a v konečném důsledku to vypadá, že je to jen předehra k 4. sérii. ()

sehnalkakac

Já teda nevím, chápu, že změna herců skrz věk a vyspělost postavy musí být, ale tou královnou teda střelili hodně vedle. Přijde mi, že se moc nesnažili v te vizualizaci královny, když už není podobná té žijící, tak není ani podobná té z prvních dvou sérií a to stejný teda Margaret. Radši bych čekala rok než vyberou někoho kdo za to bude stát se na to koukat nebo trošku namaskovat co co??? Královna pořád svěšený koutky dolů, výraz jak bobr, vypadá o 30 let starší než všichni okolo. Filip mi naopak sedí více, ale neumí napodobit tu chůzi tak dokonale jako herec první. Celkově takhle série prvních 5 dílů nuda jak hrom, ještě že za Dickieho dali Lannistera protože jinak se nedokoukám. To je herec všech kvalit a trošku to tam rozproudil!!!!! ()

unitedfan

Koruna i ve své třetí řadě dokázala o jak kvalitní seriál se jedná. Přitom první dvě epizody mi i díky novému přeobsazení a celkem nezajímavému ději přišly hrozné, ale poté se opět vrátila kvalita a já zjistil, že noví herci své postavy ztvárnily opravdu výborně. Tady především vyčnívá princ Philip v podání Tobiase Menziese a naprosto skvělý a sympatický Josh OˇConnor v roli Charlese. Dalším objevem je Erin Doherty v roli princezny Anny, jejíž kariéru bude určitě zajímavé v budoucnu sledovat. I tato série má jako předešlé několik slabých míst, ale některé epizody jsou zase na hraně geniality. Hudba je v některých epizodách ještě lepší než v předešlých řadách. Pro mě druhá nejlepší řada za první sérií. ()

ladyViolet

Jakkoli chápu nutnost přeobsazení hlavních rolí (něco jiného je zestaršit herce pro pár scén v celovečeráku), těžko hledám podobnost mezi královnou Alžbětou a Olivií Colman. Claire Foy jí byla podobnější. No co už... U prince Philipa to mám podobně, ale ne tak silně. (Poněkud cimrmanovský podnět: přejmenovat první epizodu z "Olding" na "Getting old" ;-) ) ()

Jazira

Winston Churchill zemřel v roce 1965. To bylo královně 39 let. Proč vypadá v seriálu najednou na 70? Toto jim nevyšlo a strašně mě to štve. To samé Philip. Udělali z nich starce zbytečně brzy ()