poster

Okno do dvora

 • USA

  Rear Window

 • slovenský

  Okno do dvora

Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 1954, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ****

  Kdyby se Jan Neruda narodil o stol let později a Alfred Hitchcock o sto let dříve, nastalo by toto - Neruda by natočil plastický pavlačový voyeurismus a Hitch sepsal při svíčce Povídky malostranské, které Okno do dvora nápadně upomínají. Ponaučení pro nezabedněné? Bacha na paralelní reality.(11.1.2008)

 • H34D
  ****

  Hitchcock by se asi nikdy nespokojil s obyčejným thrillerem, či "normálním" kriminálním případem a tak není divu, že i v Rear Window si zkusil něco nového a natočil celý film z jediné místnosti a ještě k tomu přes okno. Příběh je založen na zvídavém a charismatickém J. Stewartovi, který neustálým špiclováním lidí za oknem odhalí nekalé praktiky jednoho ze sousedů... Děj graduje jako boží mlýny (=pomalu, ale jistě) až do klasicky-Hitchcockovského vypjatého finále, režijně je to velice precizní a příkladná práce. Bohužel pro diváka zmlsaného dnešními hutnějšími a intenzivnějšími thrillery, které vyvolávají nátlak přímo na samotného diváka, než pouze na postavy ve filmu, se může Okno do dvora zdát poněkud vlažné... 8/10(12.12.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $1miliónTržby USA $36,764,313Tržby Celosvetovo $37,500,000║ Skvelo vystavaný príbeh, fajn herci, technická stránka na vysokej úrovni ale prezentované v tak pomalom tempe až som musel film dopozerať až na 3x, Grace Kelly očarila. /65%/(31.8.2008)

 • Tuxedo
  *****

  Další důkaz, že voyerismus je skvělá věc. Jeden z nejgeniálnějších filmů.(23.12.2005)

 • Eddard
  *****

  Okno do dvora patří k Hitchcockovým vrcholům. Jak kdosi řekl, je krásnou ukázkou většiny Hitchových témat a téměř všech jeho stylistických postupů (co se týká práce s kamerou, střihem, budování napětí, omezenosti vyprávění atd.). Grace Kellyová je nádherná, Jimmy Stewart úžasně lidský, oba to herecky válejí... Okno není možná tak monstrózně atmosferické jako Vertigo, je zase na druhou stranu lidštější, jaksi bližší a rozhodně jde o čistší thriller. Snad nejlepší film pro seznámení se s Mistrem. 90%(29.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace