Okno do dvora

• slovenský

Okno do dvora

Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 1954, 112 min

Další důkaz, že voyerismus je skvělá věc. Jeden z nejgeniálnějších filmů.(23.12.2005)

Tak musím po druhém shlédnutí a cca. 5 letech souhlasit s Tosimem. Když mi bylo patnáct, hrozně sem se bál. Tak moc, že by se to dalo jen stěží opakovat a tak i mě spíš napodruhé zaujala milostná linie mezi Stewartem a úžasnou Grace Kelly. // U mě Hitch no. 1. Úžasně napínavý snímek - prostě dokonalost sama. Jen málokdo by dokázal tak výborně odvyprávět příběh "z jedné místnosti" tak jako Hitch a jeho dvorní herec - nezapomenutelný James Stewart!(16.8.2007)

Okno do šmírácké duše kinematografie.(7.9.2009)

Rozpočet $1miliónTržby USA $36,764,313Tržby Celosvetovo $37,500,000║ Skvelo vystavaný príbeh, fajn herci, technická stránka na vysokej úrovni ale prezentované v tak pomalom tempe až som musel film dopozerať až na 3x, Grace Kelly očarila. /65%/(31.8.2008)

Asi nejlepší Hitchcockův film (který jsem měl zatím možnost vidět). Napětí houstne, až by se dalo krájet nožem, ale děj je stále prokládán neskutečně ironickými a vtipnými poznámkami, které tíživou atmosféru příjemně odlehčují. Perfektní film a opravdová klasika.(12.9.2007)

• - Když Grace Kelly pronáší větu: "Z průšvihu je vždycky zachrání jejich ženský pomocník Pátek," odkazuje tím k detektivní komedii Jeho dívka pátek (Hwaelos)

• - Celá scéna budovy s dvorkem, na kterou se ve filmu díváme, měla 30 metrů na šířku, přes 56 metrů na délku a kolem 12 metrů výšky. (džanik)

• - Ve své době byla scéna k filmu největší vnitřní scénou studií Paramount. (džanik)