Okno do dvora

• slovenský

Okno do dvora

Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 1954, 112 min

Narazila na absolutnu spicku ci uz hereckeho alebo rezijneho predstavenia. A to prosim pekne u 55 rokov stareho filmu!!! Neuveritelne. To bola teda fantazia, vazeni... A Grace Kelly bola fakt kus nadhernej zenskej. A Thelma Ritter ako Stella? Perfektne stvarnena postava, s uzasnymi hlaskami a zmyslom pre humor. Vobec by mi nevadilo, keby malo Okno do dvora este dalsie 3 hodiny. Uzasne sa na to pozeralo... Skvele! (Videne 23.9.2009)(23.9.2009)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Hitchcockem skvěle natočená detektivka, jen z pohledu fotografa sedícího u okna svého bytu s nohou v sádře. Hrdina (jako vždy skvělý James Stewart) má naštěstí zasádrovanou jen nohu, ne mozek, a tak se mu možná podaří usvědčit souseda z vraždy. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4386-okno-do-dvora/videa/(12.12.2011)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem měl možnost několikrát vidět :) Hitch popuzdil uzdu svému drzému smyslu pro humor a vyplnil tu škatulku zábavné/napínavé naprosto dokonale. Božská Grace je jenom třešničkou na dortu.(18.6.2007)

Vedle Psycha nejlepší Hitchcock. Pohodová atmosféra, na Hitchcocka i dost humorných dialogů a skvělý James Stewart. Kromě jediné scény celý film snímán z pohledu (z okna) hlavního hrdiny. Ani za tento film nedostal Hitch Oscara - byl na něj nominován, ale dostal ho Elia Kazan za film V přístavu.(15.7.2003)

Mnozí považují Okno do dvora za nejlepší Hitchcockův film. A pravděpodobně se k nim přidám i já. Ať už kvůli Grace Kelly (pojem bohyně ani přibližně nevystihuje krásu této skvělé herečky), Jamesovi Stewartovi nebo tomu lahůdkovému finále, kdy napětí dosahuje maximálních hodnot. Zkrátka a dobře, pokud chcete vystihnout tento film jedním slovem (což zřejmě není ani dost dobře možné, ale přesto se o to pokusím) tak by tím slovem byla DOKONALOST.(31.8.2010)

• - Film je natočen podle novely "It Had to Be Murder", kterou napsal Cornell Woolrich. (Terva)

• - Kvůli potížím s osvětlením scény, bylo použito tolik světel, že alarm spustil postřikovací zařízení. (MadBigMax)

• - Kniha, kterou na konci filmu „čte“ Lisa (Grace Kelly), je „Beyond the High Himalayas“ od Williama O. Douglase. (Pavlínka9)