sedm.1

Jsem z tohoto filmu krapet takový rozpačitý.Jde rozhodně o bláznivou dobrodružnou komedii,obsahující pár výborných vtípků,pár naprosto stupidních vtípků,dobrodružství z cestování až,až(možná až,až moc),ale hlavně s čím jsem měl největší problém,byla až přespřílišná bláznivost.Děj se neustále hrnul ohromnou rychlostí dopředu,ale prakticky se u ničeho nezastaví a tak jen sledujem smršť nicneříkajících epizodek,tu ze Sibiře,tu z Paříže,tu odjinud a tu zas najednou odjinud,ale kde nic,tu nic.Navíc docela umrlí výraz Jackieho Chana a naprosto trapný výkon Steva Coogana taktéž moc nepřidá.Potěšilo mě pár cameo výstupů známých herců,ale celkově to uběhne tak rychle,že ani nevíte,že jste na něco koukali. ()

Cejny

Celkem zajímavé zpracování bájných dobrodružství pana Fogga. Jackie Chan a Owen Wilson opět spolu, ale nic extra překvapivého to nebylo. ()

kenkaku

Ať se to někomu líbí nebo ne je to ukázková nenáročná zábava a díky Jackie Chanovi neurazí ani při opakovaném podávání :). ()

Testament

Totálně zhovadilá spatlanina všeho možného. Jako kdyby film "uvařili" kočička a pejsek. Vzešel z toho totální galamatyáš, který by se chtěl zalíbit všem a přitom vlastně nikomu. Díky tomu film film zcela v kinech propadl a doufám, že upadne v zapomnění. Arnold s parukou jako princ Hapi (??), Jackie Chan, který v nejnevhodnější chvíli strhne pozornost na sebe a je toho ještě mnohem víc, ale proč si kazit den, zkrátka-nedoporučuji. ()

klúčik

Klasické filmové dielo, ktoré už bolo mnoho krát sfilmované. No toto bohužial nedosahuje kvalít filmu s D.Nivenom. Už tradične si americký scenáristi spracovali len to čo sa im hodilo a predlohu v podobe románu brali ako srandu. Herci sa snažili čo sa im nedá uprieť a preto im dávam 60%. ()

xaver odpad!

Zase zmršený román Julese Verna. A zase americkým režisérem. Když někdo čte moje komentáře, mohl by si myslet, že jsme vůči americkým režisérum zaujatý. Není to pravda, jsem zaujatý vůči neschopným, lépe řešeno všehoschopným režisérům. A faktem je, že američtí režiséři včera a dnes, to jsou nebe a dudy. Holywood už není co býval, umění se rozpustilo v penězích, snobizmu, falši, alkoholu a drogách. Před pár dny dávali v TV tento film opět. Musím přehodnotit své původní hodnocení na odpad. Ten snímek je tak neuvěřitelně ubohý. K tomuto příkrému hodnocení mě vyprovokovala scéna, kdy z f Philease Fogga udělají doslova bezdomovce, který žebrá o kousek "žrádla". Skutečně, nedokážu pochopit, co vedlo režiséra k takovému nízkému kroku, co tím vlastně sledoval. ()

cachina

Mám moc rád Jackieho Chana. Jackie se inspiroval u svých akcí v němé grotesce (konkrétně např. u Bustera Keatona), používá lehce zrychlený obraz, zapojuje při rvačkách různé rekvizity apod. Ale Cesta kolem světa za 80 dní bylo na mě už moc. Velice jednoduchý a nenáročný snímek. Hodně volná inspirace románu od Julesa Vernea, kde hlavní postavou není vynálezce Fog, ale jeho čínský sluha v podání Chana, který strhává veškerou pozornost na sebe. Nepříliš kvalitní režisér Frank Coraci (diváci ho mohou znát díky Sandlerovským komediím Vodonoš, či Klik - život na dálkové ovládání) se snaží navázat na úspěch Rytířů ze Šanghaje (kostýmy, akce, Anglie atd.), ale bohužel se mu to nedaří. Film má dvě hlavní proplítající se dějové linie - cesta kolem světa a záchrana čínské vesnice před takovou ,,triádou". Sice film má spád, ale je spíše určen mladšími divákovi. Primitivní humor. Jede se podle jednoduchého plánu - hrdinové přijedou na nějaké místo, kde následuje bitka. Toto se opakuje celý film, jen se mění prostředí. Každou chvíli se v malých roličkách objeví nějaká herecká celebrita, ale její působení má spíše rušivý charakter, na vyprávění nemá žádný vliv. Nesourodé dobrodružství, které mučí diváka téměř dvě hodiny. ()

BlueZero

Veľmi vtipné spracovanie príbehu Julesa Verneho o ceste Williama Fogga okolo sveta. Fakt dávno som sa tak dobre nezasmial, a to najme z rozkošného Arnolda :-DDD. ()

Balu...

Být mě tak 8 - 11 let, nechci nic jiného - asi by to v mém žebříčku všech nej, co znám, předčilo jak Pokémony, tak i Bořka Stavitele.. ..A to je asi největší problém tohohle filmu, jeho scénář a v podstatě celé vyznění je jasně určeno pro děti. Postprodukce a její grafici se do sytosti výřádili, i to beru jako plus => takže sice sem si v movie okamžiky našel taky (ať už Van Gogha bez ucha nebo "Excelent idea! We burn birds!" =) ) ale i přesto snímek celkově působí na dospělého lehce rozpačitě. Jsu pobaven; nic víc, nic míň.. ()

DocBrown

Opravdu rad bych videl, co by na tento film rekl pan Verne :-). Sice je to az kacirske prekrucovani legendy, ale jako komedie ujde. No a s prihlednutim ke sladke Cecil to na tri * je. ()

1860

Docela hodně zprzněnej Verne, a marná snaha o nezapomenutelnou komedii.. Občas to ale funguje, je to vtipné, na Jackieho bitky se nedá nikdy vynadívat, ale prostor mezi tím je vyplněn.. vlastně mi přišlo, že ani není vyplněn, byla to totiž nuda.. i přesto jako nenáročná zábava to není k zahození.. ()