joker.george

Takhle dobře by to u mě rozhodně nedopadlo nebýt Arnolda Schwarzeneggera a Jackieho Chana. Vtipné, ale někdy zase křečovité, bojové choreografie Jackiho ale stojí za to, i když příběh je popravdě obyčejný. Cestu ale řadím mezi lepší oddychovky. ()

Streeper

Tenhle dobrodružný film jsem měla vždycky moc ráda a moc ráda jsem si ho také připomněla. Spojení hlavní trojice bylo geniální. Jackie Chan prostě vede celý film úplně sám a vůbec to nevadí, jelikož to zvládá. Skvěle mu sekunduje Steve Coogan a trojici krásně doplňuje Cécile De France. Příběh má několik hodně zábavných scén, mě osobně se nejvíce líbila scéna s Arniem nebo konec filmu s královnou Viktorií. Je to hodně dobrodružný film, který pobaví převážně dospívající diváky, ale stojí za to se na něj jednou za čas podívat. ()

DruidKarel

670. hodnocený film: Moc jsem se na tenhle film těšil a i když je každému jisté, že své kvality nejsou nijak ohromující, tak mě velice pobavil, jako snad každý film s Jackiem Chanem a hlavně Owenem Wilsonem. Já už ale tak obecně se snažím shlédnout všechny filmy s Owenem Wislonem, protože ho fakt mám hodně rád. Přijde mi hodně talentovaný a byl bych zvědavý na to, jak by se popasoval s rolí v nějakém hororu nebo dramatu. Jinak k tomuhle filmu... Milý a nenáročný příběh, dobré herecké obsazení, vtipné komentáře, hezké kulisy a kostými a spousta akce dělají z tohoto snímku milé pokouokání pro celou rodinu a hlavně děti a fandy... 4* jsou ode mě a nestydím se ani za mák. 4* ()

C0r0ner

Verne se asi otáčí v hrobě. Takhle zprasit jeden z jeho nejznámějších románů je teda vážně něco. Na druhou stranu se na to dobře dívá a kupodivu jsou tam i dobré vtipy. Velmi potěší i hodně nadupaný casting, který by člověk u takového filmu rozhodně nečekal. 65% ()

tomtomtoma

Tento filmový přepis verneovky považuji za ukázkový dětský film. Je barevný, jednoduchý, povznášející a hravý. S nadhledem ukazuje cestu dobra za spravedlností a odhalením totožnosti skutečného a nenasytného zla. Je to svižné, straní se zlomyslnosti a ukolébává jistou vlnou představivosti. Prostě, ideální filmový produkt pro dětského diváka, bez přetvářky a s důvěryhodnou a elegantní tváří nadšení. Hvězdou filmu je věrný komorník Passepartout alias Lau Xing (nezastavitelný Jackie Chan) s propracovanou vznešeností taneční choreografie východoasijských bojových umění. To on drží ochrannou ruku nad spravedlností a vyváženým řádem světa. Ústřední postavou příběhu je ambiciózní a zneuznaný vynálezce Phileas Fogg (sympatický Steve Coogan) s neúnavnou touhou prokázat své přispění k rozkvětu společnosti. Je to idealista a snílek s průzračným viděním světa. Hlavní ženskou postavou je ctižádostivá a haněná impresionistická malířka Monique La Roche (půvabná Cécile De France). Přináší především vzletný a svěží ženský šarm a lehkou romantickou zápletku. Hlavním padouchem je zpátečnický předseda akademie věd a povýšený anglický lord Kelvin (zajímavý Jim Broadbent) s rozkošnou a nezastíranou nadutostí. Z dalších rolí: poslušný policejní plukovník Kitchener (Ian McNeice), sebestředný narcis a turecký princ Hapi (Arnold Schwarzenegger), nejnebezpečnější protivník a čínská generálka špatné strany Fang (šarmantní Karen Mok), zarputilý vůdce nebezpečných Škorpionů Bak Mei (Daniel Wu), vytrestaný pronásledovatel a policejní Inspektor Fix (příjemný Ewen Bremner), nevěřící vynálezce Wilbur Wright (Owen Wilson), jeho věřící bratr Orville Wright (Luke Wilson), radící vagabund ze San Francisca (Rob Schneider), obětavý kapitán zaoceánského parníku (Mark Addy), či urozená anglická královna Viktorie (Kathy Bates). Díky tanečně bojové choreografii má film své kouzlo. Nebere sám sebe vážně, hraje si a neuráží. Zkrátka a dobře, je to ideální optimistická pohádka pro dětské publikum. ()

Wormboy

Skoda,ze sa z tohto filmu nepodarilo vytlct viac,pretoze si myslim,ze na to mal.Jackie Chan je opat vyborny, Jim Broadbent tak isto, ostatni sa skor vezu.Najvacsie negativum vidim v tom,ze vacsina toho,co sa na platne (obrazovke:)) deje nie je ani z polovice take zabavne,ako si tvorcovia predstavovali a uz vobec nie vtipne.Zabavne a vtipne mi pripadali akurat tak cameo rolicky "pana senatora" a predovsetkym Owena Wilsona,kde som sa dokonca aj smial...nic viac...no a samozrejme je tu mimoriadne podarena "chanovska akcia" v cinskej dedine...tak je skutocne vyborna!!! ()

Flynn

Příjemně jse se bavil, Jackie Chana mám docela rád, a v bojových a akčních scénách byl jeho rukopis opět velmi patrný. Koukal jsem na to s tím, že to nebude nic zázračného a docela jsem se pobavil, taky jsem se těšil na roli Johna Cleese, sice byla minuaturní, ale v jeho stylu. ()

Dannysek4U

Maximální slabota s otřesným výkonem scenáristy i všech zúčastněných herců. Příběh s konzistencí dva měsíce starého pudinku, humor pro předškolní mládež. Prostě zlo, které nemělo nikdy vzniknout ()

Andre3000

U komedie je nejdůležitější se smát a to bylo u Cesty skoro pořád. Je to film prostě na relax, žádnéhledání složitostí a nelogičností, prostě můžete vypnout. Moje velká očekávání byla přesně naplněna a filmek bude patřit mezi to nej od Jackieho Chana. Od bojových umění Jackieho a jeho party z Hong Kongu, přes docela svůdnou Cecile až k samotnému Fogovi se nedá mnoho vytknout. U typu filmů jako je Cesta prostě musíte počítat s tím, že se zde objeví nějaké ty scény, které nebudou z různých důvodů košér. Ale i to, že je člověk dokáže přejít ukazuje jak dobrý snímek je. Největší radost jsem měl, když jsem byť jen naminutku mohl vidět Owena a Jackieho spolu, jsou to super herci a spolu dvakrát víc. Líbilo se mi také, že bratry Wrightovy ztvárnili bráchové Wilsonovic, prozíravý tah :-) ()

MarekT odpad!

Kéž by to neodkazovalo názvem a kostrou příběhu k slavné předloze... Je jen málo adaptací slavných děl, které svojí příšerností překonávají toto veledílo. Sice moc nečtu, ale i tak se nyní výjimečně přidávám k těm knižně znalým, které toto pojetí urazilo. Navíc to obsazení... kdekoli jinde, ale tady? ()

pakobylka

To NENÍ cesta kolem světa, ale jen drobné, nesouvislé a ne vždy zdařilé útržky z cesty, která velice usilovně předstírá, že vede kolem dokola celého světa. Během jednotlivých epizod se neobyčejně snaživě veselí a s vypětím všech sil (kterých nemá právě nazbyt) předvádí nejroztodivnější krkolomné kousky k pobavení jak dětského, tak i postaršího diváka - to aby si vysloužila přívlastek "rodinná". Škoda ... myslím, že měla na víc. Možná by stačilo, kdyby ji nikdo do ničeho nenutil, kdyby dostala víc prostoru ... pro vlastní nápady i pro realizaci nápadů jiných ... pro improvizaci - nemusela by pak ve výsledku vyhlížet tak lacině, podbízivě a křečovitě. Přesto jsem někde nakonec vyštrachala třetí *. Za Jackieho, který si hlídá svůj standard ... a za Arnieho - kdo viděl, pochopí. ()

Juto

Hoci každá scéna môže byť sama osebe okrajovo zábavná, celkovým efektom je, že film nie je dostatočne vtipný, vzrušujúci ani dramatický na to, aby diváka zaujal dve hodiny. 4/10 ()

emo

Katastrofa! Horší film som nevidel ani nepamätám. Hlúposť na n-tú! Disney aj Chan evidentne definitívne stratili súdnosť. Dopozeral som to len vďaka mnohým cameám, aj tie však neboli využité... Film je určený pre najmenších a najmenej náročných divákov, ktorý považujú Teenage Mutant Ninja Turtles 3 za vrchol kinematografie. Ešteže Trevor Jones k tejto zlátanine zložil tak krásny dobrodružný soundtrack... ()

WolfR

Kniha Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní je zábavná, poučná a hlavně je pro každého. Zato film Franka Coraciho Cesta kolem světa za 80 dní je ne zrovna vtipný, nesmyslný a určený pro děti pod 12 let. Je tady sice pár světlých okamžiků, ale celkově je to podprůměr. Navíc Jackie Chan v roli Pasparta je otravný a camea Schwarzeneggera, či bratrů Wilsonových nepatří mezi filmové skvosty. Jako plus beru Steva Coogana v hlavní roli, hrát umí, je sympatický a občas i vtipný. Jinak nic moc. Tento film je prostě nechutně drahý, povětšinu nevtipný, nudný a vrhající špatné světlo na předlohu. A myslím, že tady úplně chybí základní Vernova myšlenka celého příběhu. Škoda, 2 hvězdy. ()

mortak

Vhodné jako ukázkový příklad do školního předmětu "Začátečnické chyby scénáristů a režisérů". Na tomto obřím propadáku se dá demonstrovat mnohé. Například, že nevadí, když adaptujete starou slavnou knihu trochu jinak, ale že je pro scénář smrtící, když totálně změníte charaktery hrdinů. Udělat z Fogga naprostého pitomce, z Fixe postavičku jako z grotesky... no comment. Nedovolit hlavní hvězdě, aby si z toho dělala one-man show odkazující především na jeho starší filmy (takže hurá do Číny) a tím zlikvidovala kontinuitu scénáře. A když už bude mít někdo ve filmu cameo, tak ať souvisí s příběhem, a nevrazí se tam ve stylu "Máme Schwarzeneggera a nebojíme se ho použít". A hlavně se nenechat zblbnout vysokým rozpočtem. ()