poster

Bowling for Columbine

 • Kanada

  Bowling for Columbine

Dokumentární / Drama

Kanada / USA / Německo, 2002, 115 min

Režie:

Michael Moore

Producenti:

Kathleen Glynn
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petaspur
  ****

  "Každý občan má právo vlastnit zbraň". Uvedené právo je zásadním důvodem toho, že v roce 2000 bylo v USA zavražděno střelnou zbraní 11127 lidí. Flintu si zkrátka může koupit každý, pokud si ji neobstará při založení účtu v bance. Zbývá jenom zbraň naládovat, posadit se, čekat s nervózním prstem na spoušti a střílet po každém stínu, neboť by to mohl být terorista. Počet úmyslně i omylem zastřelených lidí rychle roste, ale právo vlastnit zbraň je rozhodně důležitější než právo na život. Standing ovation americké tuposti!(20.10.2009)

 • Jhershaw
  *****

  Ale nesmíte to brát moc vážně, ten dokument je příliš jednostranný, ukazuje pouze to, co se Mooreovi hodí. Ale donutí vás přemýšlet, což je velké plus.(30.7.2003)

 • Sarkastic
  ****

  Výborný dokument, který mně osobně teda nepřišel moc smíchu vzhledem k jeho aktuálnosti (ikdyž je fakt, že kulka prezentující historii USA byla mrazivě vtipná), ale každopádně mě zaujal, donutil přemýšlet nad daným tématem a obohatil novými informacemi. Dávám slušné 4*, přecejenom jsem z toho občas cítil menší manipulaci a nevěrohodnost (např. konec s K-Martem).(9.12.2010)

 • Lima
  *****

  Sžíravý pohled na americkou společnost, která žije v paranoidní atmosféře a na média, která uměle vytváří atmosféru strachu, protože strach, vraždy a hrůzné činy se skvěle prodávají. A naše vlastní zkušenosti říkají, že nemusí jít jenom o americká média. Stačí se podívat na zprávy na Nově, že.....Trochu mi vadí, že Moore občas sklouzává k demagogii, ale z jeho snahy je cítit upřímná snaha něco změnit a občas se mu to i daří. Také dokazuje, že dokument může být mnohem více strhující a zábavnější, než kdejaký hraný film. Otázka je, jestli vše, co zde podává, je skutečně objektivní, jestli nemá snahu zkreslovat. Ale každopádně - se společností, ve které lze nakoupit munici stejně snadno jako zmrzlinu, není něco v pořádku.......(16.11.2003)

 • kleopatra
  *****

  Je jednodušší udělat strašáka z Marilyna Mansona a počítačových her než hnát k zodpovědnosti za vraždění ve škole v Columbine hlavu státu. Michael Moore problém kolem násilí, strachu z ohrožení a potřeby obklopovat se zbraněmi pojal velmi důkladně - od prvnáčků až po politické špičky, křížem krážem národy a jejich násilnickou historií. Na všechny otázky sice nedostanete odpověď, ale každopádně v něm dostaly USA pěkně na prdel.(17.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace