Vitex26

Pročetl jsem spoustu zdejších komentářů a je fakt, že s nemalým počtem z nich, ať už těch pozitivních či na druhé straně negativních, musím souhlasit. Nepochybně je tenhle film jakýmsi koktejlem teen komedie, sci-fi, psychologického dramatu, thrilleru a kdoví čeho ještě. Některé jeho složky ukočírovali tvůrci lépe, jiné hůře. To nic nemění na tom, že já se u Osudového doteku příjemným způsobem odreagoval a pobavil, přestože se nejedná o žádný přehnaně náročný film s vyšším poselstvím, což jsem ani neočekával (někteří z Vás možná ano). Pakliže budu chtít něco takového, pustím si třebas Vláčila. Já však měl zájem pouze o zábavu a té se mi dostalo vrchovatě. ()

Lancer

Trochu drsné, pěkné, ale přeceňované. Spoustu toho tam skřípe a mám takový pocit, že je to přesně ten film, co ho budu hysterické holčičiky vynášet až někam do nebes, protože je to takovéto inteligentní romantické fantasy-sci-fi. ()

Speedzor

Dobré sci-fi se hledá poměrně těžko. Tenhle snímek bych rozhodně na dobré sci-fi označil. Cestování v čase je jedna z mých oblíbených věcí, v tomhle filmu je to umožněno scela unikátním způsobem. Kauzalita je svině... ()

Gerge

Tvárný námět na klišoidní otázku "Kdyby...?" bohužel dvojicí režisérů pomalým způsobem vykastrovaný. Do půlky v pořádku, od půlky se film začíná bořit, a stejně jako Evan (A. Kutcher) se prostě ani nezvládne utopit v pravou chvíli. Rušivě působila roztříštěná stylizace i přesto, že to byl patrně záměr (bohužel trochu neohrabaně uchopený). Nicméně film řadím nad průměr pro místy zajímavé efekty a atmosféru, použití tabuizovaných témat, i když s lehkými ostychy a nakonec i tu první půli. ()

Kria

Film měl natočené dva různé konce a obě verze se dostaly do oběhu. Protože film mnozí chválili a já se k němu znovu přichomýtla, posadila jsem se a koukala. A nestačila jsem se divit. Můj obvyklý "vtipný" dotaz na diváka po návratu ze sledování již známého filmu: "Tak co, dopadlo to stejně jako posledně?" se tak dočkal záporné odpovědi! ()

HennessyVSOP

Filmy s problematikou ohébání času jsem měl vždycky rád. Tomuhle nechybí dobrý nápad a námět, ale je hůř zahraný a chyběly trochu překvapivější zvraty. Stejně tak je ve filmu několik zvláštních paradoxů, které nabourávají celou logiku principu cestování do minulosti, tak jak ji naznačuje film. JInak se ale jedná o velmi slušnou a celkem znepokojující podívanou. ()

gipper

Efekt motýlích křídel… Opravdu velmi působivý a vlastně i trochu děsivý příběh Evana Treborna jsem viděla už mockrát. Díky jeho cestování v čase si člověk tak nějak uvědomí, nakolik může současnost ovlivnit budoucnost. A že i na detailech záleží! To by jeden neřekl : ) Závěr naprosto dokonalý.. jedno „nenávidím tě“ malého kluka dokáže změnit celý život (a ne jeden). Až mi to bylo trochu líto. Evanovo konečné „Vím, kdo jsem“ je po tom všem opravdu záviděníhodné. A poslední perla, kterou musím zmínit - dechberoucí song od Oasis - Stop Crying Your Heart Out. ()

VLADEK

Nechápu tak vysoké hodnocení filmu. Rozhodně to není sci-fi. Po 3é minutách už jsem se nemohl dočkat konce filmu. ()

Janie.

„Říká se, že něco tak nepatrného, jako je třepetání motýlích křídel, může v konečném důsledku vyvolat tajfun na druhé polovině světa.“ The Butterfly Effect je promyšlený a skvěle zrežírovaný film, který mi sedí i žánrově, protože sci-fi a téma cestování časem mě vždycky zajímalo :) ()

deathmoon

Každý človek, si skôr či neskôr, položí otázku :čo keby som mohol zmeniť minulosť? A práve o tom je efekt motýlích krídiel. Názov je odvodený od predstavy, že aj niečo tak malé, ako je trepotanie motýlích krídiel, môže v konečnom dôsledku vyvolať tornádo napríklad aj niekde na druhej strane Zeme. Zaujímavý príbeh o cestovaní v čase podaný originálnym spôsobom. ()

Scaevola

Slýchal jsem úžasné skazky o tomhle nenápadném díle... Leč skutečnost mne zklamala. Sice obsahuje spousty nápadů a na základě blíže nevysvětlené schopnosti přináší motivy alternativních vesmírů, avšak všechny tyto prvky zůstaly jen na povrchu a hlouběji nepronikly. V mých očích zbyla jen nadějná hříčka, která využívá "vědeckosti", aby se mohli puberťáci z americké high school vyřádit. Navíc hlavní hrdina je gumový, ať už si pod tím představíte cokoli. ()

MrLinhy

Jsem strašně Štastný jak to dopadlo :))) Film vás svojí atmosférou drží v sedle celou dobu, chvilku jsem se ztrácel, ale vždycky jsem se rychle vzpamatoval a film jel na plný perdy dál. Ashton je takový spíše Béčkař, ale v tomto filmu hrál dobře:) U většiny takovýhle filmů to končí špatně, ale tady nastal Happy End. Film 100 % zaujal. Prostě Jedinečný Námět ! :) ()

Bornd

Skvělý film o tom jak dokáže i drobnost v minulosti změnit budoucnost. Hodně povedená atmosféra. A celkem povedený výkon Kutchera. Vadí mi však ,že je tam dost věci nelogických ( i kdyby bylo možné cestovat zpátky v čase). Taky se film nemusel jmenovat Osudový dotek, ale Motýlí efekt (též definován : V minulosti zabiješ motýla a v přítomnosti zemře tisíc lidí) čím by film zněl ještě tajemněji a mnohem víc by se podobal ději. ()

Muf911

Trochu drsnější a taky trochu odlišnější time travel movie, kde vlastně ani tak necestujeme v čase, jen se hlavní postava vrací k určitým přelomovým okamžikům, které může změnit. Jenže jak se zdá, tak ať udělá nebo řekne cokoliv, vždy se současnost změní ještě k horšímu. Buď uvrhne své přátele do blázince nebo jim zruinuje existenci anebo v nejlepším případě zmrzačí sám sebe. ()

krachman

Typ filmu, který se při sebemenší chybičce rozpadne a změní v nelogický odpad. Toto není ten případ. Doporučuju. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz