Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Fiftis

Téma upíri a vlkodlaci je myslím už dávno stratená záležitosť a nič na tom nezmenila ani sexi Kate Beckinsale. ()

Shakers

Pre mňa určite séria, ktorú si vždy rád zopakujem. A hlavne tento prvý diel. Ľúbi sa mi ten stret dvoch rás (Lycan vs Vampire) no musím uznať, že aj príbeh má čo ponúknuť. Taktiež postavy majú fajn rozdané karty a hon za pravdou a záhadou minulosťou sa môže začať. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak je dosť dobré (Beckinsale, Sheen, Nighy, Brolly) a hlavne výber Kate bola skvelá voľba. Akcie sú dobré, no myslím si, že by sa z nich miestami dalo vymačkať miestami trošičku viac. Efekty sú miestami slabšie, ale väčšinou sa Wiseman spolieha na výborné masky, takže v tomto smere sa nedá namietať a aj hudba Paula Haslingera skvelo ladí a výborne doplňuje tu temnu upirsko - vlkodlaču atmosféru. Taktiež spomalené zábery na Kate Backinsale v latexe sú skvelé, či už kamera zaberá jej dvadsať centimetrové podpätky, alebo zábery na tvár v daždi, či modré oči, pery zaliate krvou, alebo vejúci plášť to je jedno, Underworld je skrátka temná, ale zároveň aj štýlová zábava dvoch krvilačných rás. Obľúbený soundtrack: Eternity And A Day. Theatrical cut 90% - 5* / Director's cut 90% - 5* ()

lamps

Strašně moc naivní nálož akce, která doplácí snad na nezkušenost režiséra Wisemana, jenž film točil evidentně s obrovským zápalem a neutuchajícím sledem přestřelek, honiček a proměn vlkodlaků nenechával diváka vůbec vydechnout. To je na jednu stranu určitě dobře, ale s takovým mdlým a hloupým příběhem to moc dohromady nešlo. Takhle mi připadalo, že ten snímek byl od začátku do konce úplně stejný a v konečném součtu nepřinesl nic převratného, co si z něj budu dlouho pamatovat. Kromě Kate Beckinsale byl tak asi nejlepší démonický Bill Nighy, kterého jsem díky pečlivé práci maskérů dlouho nemohl poznat. ()

Jacinda

Pro mě má U zajímavou a lákavou atmosféru. I když je králem B-čkových filmů a jeden z mála, kde každá série zůstává vmodré barvě. Na to jak je Majkl klíčová a silná postava je zajímavě odsouván do pozadí a silně nevyužíván. Ale jak říkám. Má to atmošku ()

sheen

Tomu říkám režisérský debut jako řemen. Tak parádní, našlapaný upírský akčnák jsem už dlouho neviděl, u mě překonává i Blejda:) Plno akce, střílení, hodně zajímavá zápletka, to vše podpořeno temnou metalovou muzikou a krásnou Selene v latexu, krása pohledět. ()

Hromino

Proč má smysl koukat na Underworld? Správně, je to kvůli Kate Beckinsale. Kvůli ničemu (a nikomu) jinému než jí jsem na to koukal i já. Pokud řeknu, že je to jedna z opravdu fest hot hereček současnosti, věřím, že mi dáte – především mužská polovina zdejšího uživatelstva – alespoň trochu za pravdu. Pravdou však je, že sebekrásnější a sebelepší herečka jaro z jednoho filmu neudělá, zvlášť když je to film s vcelku průměrným scénářem. Já však do Underworldu s očekáváním průměrnějšího kousku šel, tudíž kdovíjak zklamán nejsem a jako oddychový film na jeden dlouhý večer se mi hodil výtečně. Ostatním doporučuju totéž. Nad zhlédnutím dalších dílů ještě zkusím zapřemýšlet. Uvidíme. ()

Stegr

40% - Doporučuji se radeji podívat na druhý díl, který má, narozdíl od tohoto divného pokusu, nějaký děj a člověk se u něj nenudí... ()

salahadin

Obepnutý latexový obleček Kate Beckinsale, to mi žádný Blade nikdy nenadělí:) Smetánka vampírů versus podmostečtí nájemníci vlkodlaci. Triviální příběh o tom, že ne vše, co se na první pohled zdá černé, černé nemusí být. Vcelku zábavná podívaná, ale možná spíš kvůli faktu mé první věty. A z ďábelského Billy Nighyho šla vcelku hrůza, proč tenhle chlapík nikdy nehrál klasického Draculu? To bych se podělal strachy už při úvodních titulcích. ()

HAL

Film který se snaží svézt na vlně úspěchu Bladea a Matrixu, ale svým předlohám nedosahuje ani po kolena. Vykreslení světa ve kterém od nepaměti bojují upíři a vlkodlaci není ani zdaleka tak propracované (a chtělo by se říct i uvěřitelné) jako v Bladeovi nebo novější Noční Hlídce a tak film nabízí jen dementní béčkový příběh, nezajímavé souboje, průměrné triky a docela sexy Kate Beckinsale v latexu. ()

Satan

Stejně jako dvojka, i jednička trpí menším defektem. A to, že se moc kecá a míň se jedná, nebo-li ve filmech takového typu je mi nějaký scénář či promyšlenost postav úplně ukradená a zajímá mě jen akce. Kamera, střih, Kate v oblečku, dynamické přestřelky, to vše je ok a přesně to jsem požadoval. Akorát toho bylo pomálu. [Přesná stopáž: 116 min] ()

mzss1

|70%| Tato série mi dlouho unikala, tak jsem se rozhodl, že to napravím. Nechci nějak porovnávat, ale trochu mi to připomnělo sérii Blade nebo Resident evil. Blade proto, že se logicky jedná o upíry a Resident evil, protože stejně jako tam tak i zde figuruje žena jako hlavní hrdinka. Ve výsledku jsem docela spokojen. Samozřejmě by se tu dalo plno věcí vylepšovat, zejména doladit akci, aby byla více výrazná, přidat nějaké zapamatovatelnější scény a přidat drsnost, krvavost, drastičtější zabití apod – Rko nebylo plně využito, ale to mě ani nepřekvapilo. U RE se na tento aspekt rovněž nehledí. Nemám s tím ale větší problém. Všechny postavy mě vesměs bavili, má to vcelku zajímavou a temnější atmosféru, furt se tu něco děje, je tu i nepředvídatelnost, slušná hudba, … Hlavní hrdinka Kate Beckinsale mě zaujala, proto se na ní budu v následujících pokračování (které brzy doženu) těšit. Vedle ní mě bavil i Scott Speedman, který zahrál sympaťáka. Nicméně, o velký trhák se nejedná, přesto je to nadprůměrná žánrová zábava snad ve všech ohledech. Zvažování mezi 3 a 4* jsem rychle překonal a dal tu nejslabší, ale zaslouženou čtvrtou. ()

k212

Já se vlastně bavila. Rozhodně ne smysluplností, nadsázkou nebo provokací, které by třeba z tohoto fantasy-horroru?! mohly alespoň trochu vystrkovat růžky. Na stranu druhou vidím nadšení tvůrců, kteří se pokusili vytvořit a specifikovat vlastní svébytný fantasijní svět. Ten je však postaven na pop-kulturním klišé, které už dobře (anebo špatně) ukázalo upírské tesáky v Bladeovi, a ten je přece jen o techničtější třídu výš, takže Underworldu zůstává -hlavně díky úděsným digitálním trikům- jen punc béčka, nicméně to je jen takové lehké vybočení z celkem dost dobrého vizuálního stylu. Co ovšem překvapí, je snůška anglických herců, jímž s přehledem vévodí Bill Nighy v roli Viktora. 50% dávám za tu dvouhodinovou pádící zábavu a atmosféru, která prostě nemohla nenudit. A ano, tento film si opravdu divák užije nejspíš až na druhé skouknutí, neboť já své hodnocení mírně posunula výš. ()

kingik

Od dávných věků obývají Zemi dvě rasy, které nepatří do lidského rodu. Aristokratičtí vampýři, tedy upíři a jejich nepřátelé, a brutální Lykani, vlkodlaci. Lidé na jejich existenci nevěří, traduje se pouze v pověrách a hororových příbězích. Ale oni jsou mezi námi a vedou odvěký boj na život a na smrt a nadvládu mezi těmi druhými. Mohlo by se zdát, že byla už navždy nastolená, ale zdání klame. Je o tom přesvědčená vampírská bojovnice Selena, která nějak odhalí, že Lykanti chystají další akci. Tentokrát si brousí zuby na mladého doktora - člověka. Selena se mladíkovi snaží pomoci a chce ho uchránit před útokem z podsvětí, ale současně se do něj zamiluje a tím se celá situace zkomplikuje. Tenhle horor není příliš napínavý ani nijak výrazný, ale má jednu velkou přednost a tou je super sexy Kate Beckinsale, bez níž by tenhle film byl jen poloviční. To, jestli je příběh funkční tak, jak má, jestli ústřední hrdina má charisma nebo, zda je tohle horor nebo ne, jde tak trochu díky ní do ústraní. ()

IQ Tiqe

Akční filmy jsou mi žánrově blízké a libuju si i v dynamickém zvuku, takže v tomhle ohledu má u mě Underworld plus. Děj se někam ubíral a dejme tomu, že i měl nějaký smysl. A posledním pozitivem je Kate Beckinsale. Za to dám 70%. ()

strougy

Za určitý filmy by měli tvůrci dostat nejlépe trest smrti, či alespoň minimálně zákaz činnosti, což by mi po tom utrpení způsobeném sledováním té hrůzy poskytlo malý pocit satisfakce. Ani vlastně nevím, co Underworldu vytknout první, jestli příšerný příběh, hemžící se nelogičtnostmi extrémního rázu a dialogama na úrovni žvatlání nemluvňat, herecké výkony, kdy víc charismatu než sado-maso latexová královna Kate Beckinsale má i uslintaná tlama hafana, co by na svůj smradlavý dech potřeboval zbrojní pas, a to nemluvím o Speedmanovi, o tom se slušně prostě vyjádřit nedá, a nebo třeba o režii, kterou by líp zvládl i lidoop po lobotomii. Děs, hrůza a jeden z aspirantů na titul nejhorší film, co jsem kdy viděl. ()

Jordan

príbeh nijak zvlášť originálny ale viaqcmenej prepracovaný, ale tie efekty - TIE EFEKTY . . . tie scény, tá akcia . . . a nehemží sa to tam hviezdami (vďaka bohu) a navyše to má aj celkom prekvapivé zvraty . . . a TIE EFEKTY, to budete čumieť ()

Sinecod

Víte jak máte s něčím spjatou nějakou dobu svého života? Nebo třeba jen zážitek. Vůně ovocného koláče vám evokuje prázdniny u babičky kdy jste měli věčně odřená kolena a poškrábaný nohy; když prší, vzpomenete si na svojí první pusu kterou jste dostali v dešti, zablácený boty vám připomenou když ste jezdili na tábor a tak dále. Víte o čem mluvím ne? Tak je to asi trochu banální, ale tenhle film mi připomíná mě jako dvanácti-třináctiletou bezstarostnou slečnu chodící na základku, jejíž jediný problém bylo, že jí Jarda ze sedmé bé nemá rád. A já se občas ráda vrátím do té doby. A pokud je tenhle film jako prostředek na chvíli se stát tou holkou, nemohu ho brát jen jako hloupou fantazy slátaninu. Nedostatky mi nevadí, tenhle film se mi líbí. ()

Anderton

Pozerať sa 16 rokov po vzniku na film typu Underworld je už celkom rozpačitý zážitok. Upozorňovanie na už vtedy sotva priemerné digitálne efekty, dnes už pôsobiace pomaly ako z 50. rokov, modrý filter, akoby bol film premietaný na hladine oceánu a pochopiteľne zo súčasného hľadiska značne otrepaná zápletka. Ale tieto veci mi vadili snád najmenej. Problém som videl najmä v tom, že prvá polovica mi pripadala veľmi slušná a nechápal som, kde sa kedysi vzal ten hejt ohľadom filmu. No a odpoveď prišla v polovici druhej, respektíve v celej jej stopáži. Záver bol už plný wtf momentov, až celý film nakoniec pôsobí značne wtf. Stále ale mám chuť si pozrieť z quilty pleasure hľadiska celú sériu. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize