Návrat k vítězství

• Česko Vítězství (více)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

harycek

Trochu nereálný námět a tendenční idea , hercům nebyla dána možnost se uplatnit , vcelku průměrný film až na sportovní záběry, zvláště Pelé!! , které byly slušné!!! ()

rbrandt183

Najlepšie na mňa pôsobilo práve finálové stretnutie oboch družstiev. Pelého nožničky a refrén Marseillaisy boli úplne top. A Max von Sydow tiež. Inak sa môže zdať, že v tomto filme z 2.svetovej vojny nikto nebude zastrelený, ale nie je tomu tak. Väzeň v úvodnej scéne pri neúspešnom úniku bol. ()

pollstro

Nejen hereckými, ale taktéž i fotbalovými hvězdami nabitý válečně-sportovní film o exhibičním fotbalovém zápasu v období 2. světové války mezi spojeneckými válečnými zajatci a německými vojáky. Námět jednoznačně obdivuhodný, zajímavý a netradiční, což logicky přidává na atraktivitě, která je navíc podpořená bohatým hereckým obsazením. Pro Hustona a jeho velmi bohatou filmografii velmi netradiční zástupce, který by těžko od něj někdo očekával, což se v samotném důsledku projevuje na celkovém vyznění filmu, které je v rámci scénáře zcela naivní, nepravděpodobné, lehce předvídatelné a v neposlední řadě naprosto nesmyslné. Zmíněná negativa se v částečné míře objevují i u jiných kultovních filmů, které taktéž využívají námět zajateckého válečného tábora, ale umí s celkovým konceptem příběhu pracovat daleko lépe, příkladem je Stalag 17, či Velký útek, jenž dodnes patří mezi nejlepší filmy, které dokázaly s nadhledem, noblesou, lehkostí a důvtipem odvyprávět zajímavý příběh ze zajateckého prostředí. Zde je celkový obsah, především závěrečný fotbalový zápas, skutečně tragicky úsměvný. "This frigging game is ruining my life." ()

superzurda

Pro každého kdo hrál fotbal ten film musí být kult. Touha zajatců nastoupit do druhé půle nerovného zápasu je stejně dojemná jako potlesk ve stoje von Steinera při Pelého gólu ( tenkrát byly nůžky úplnou novinkou ). Stallone by jako golman neměl moc šancí dostat se do prvoligových týmů, ale vzhledem k tomu, že je tam jako Američan, který má vazby na pařížský odboj a má dohodnout útěk, tak se dá jeho brankářské umění omluvit. Rád se na ten film vždy znova podívám. ()

Gor'seye

Až na Pelého a scénu, kde celý štadión spieva Marseillaise-u pred očami nemeckého velenia, to bol celkom úbohý film. ()

Marty_cihi

Stallone v bráně byl fakt hodně komickej, celá ta jeho postava je hrozně zvláštní. Ale celkovej film je pěknej. Ten zápas, mi připomínal trochu zápas proti Jirnám v divizi. :-D Pepa Jícha nemá čůráka, pepa jícha nemá čůráka a pepa jícha nemá, pepa jícha nemá a pepa jícha nemá čůráka!!! Ti co se pohybují okolo fotbalu v nižších soutěžích tak určitě vědí o čem je řeč.... ()

Delmondo

Tak Sly už není jen boxer ale i fotbalovej brankář. No páni co ten v tý brance předváděl za komba to jsem teda vážně čuměl. Většina zdejších komentátorů kterejm se jeho výkon nezdál celej film zřejmě neviděla protože tak už byla napsaná jeho postava tudíž americkej fotbalovej analfabet. Mě naopak Sly do tohohle filmu sednul pěkně a stejně tak Michael Caine i fotbalová a po tomto filmu už i filmová hvězda Pelé. ()

PTuranyi

Nerovný zápas je Veľký útek rozšírený o futbalovú zápletku. Steva McQueena a  Charlesa Bronsona tu nahradil Sylvester Stallone a Michael Caine doplnený Pelém a radou ďalších zástupcov svetového futbalu. Príbeh nerovného futbalového zápasu spojeneckých zajatcov proti nemeckej elite, ktorý sa má premeniť na Veľký útek s rovnako dobrou produkciou a rovnako kvalitnými hereckými výkonmi. Záverečný zvrat s návratom na ihrisko namiesto úteku a obratom v zápase je už tak trochu umelým šťastným koncom ale celkom vydareným. 70% ()

Criss

Zajímavý film s Pelém, Bobby Moorem a dalšími fotbalisty. Ale Stalloneho v roli brankáře asi neskousne nikdo (a ještě chytí penaltu). ()

chosan

Ještě ne takovej akční Sylvestr jak ho známe třeba z Ramba ale i tak tento film má svoje kouzlo a zaslouží si 60%. ()

Slypp

Vítězství je hodně povedený film s parádním obsazením Stallone. Brazilská fotbalová legenda Pelé to taky zahrála dobře svou roli. Doporučuji všem se kouknout na tento válečný a sportovní film. Méně než 4* dát nemůžu a taky si nižší hodnocení tento film nezaslouží. ()

ogy86

Mě se to líbilo. Výborné obsazení, fotbalové legendy v čele s Pelém na jednom plátně a chytá jim Stallone. Samozřejmě je tam spousta předvídatelných klišé. Hrdinové dají před útěkem přednost své sportovní cti, srovnají čtyřgólové manko a na závěr přijde happiend, když Sly chytí fašistům penaltu a uhájí tak pro Pelého a spol to "Vítězství." Ale pro mě to byla velmi příjemná podívaná a těch 110 minut jsem před televizí strávil rád. ()

atrofonic

Nie je to vrchol kinematografie, ale za zlý film to nemôžem označiť...zaujímavá atmosféra filmu, zaujímavé prostredie a nápad + zapamätateľnosť rovná sa 4* ()