I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

korbitch22

Jednička byla neatmosferická kravina úplně o ničem, která mě nechala úplně chladným a od originálu se lišila jen časem, jinak ten hrozný režisérský neum v ní zůstal.Dvojka byla klasicky natočená v Bulhrasku jako DVD ''hit'' parazituící na ''slavné'' značce, o to větším paradoxem byla její nesporná kvalita, kterou jsem ocenil 4*.Bohužel sme se vrátili zpátky do USA, vzali tu stejnou, ošklivou a nudnou slepici z jedničky a natočili jsme užvatlanou psychologickou krávovinu.Když uděláte z hlavní hrdinky obět, když je jí divákovi líto, když fungují emoce, tak je to správné, ale když uděláte z oběti nesnesitelnou krávu, s níž by nesoucítil ani teplý jednorožec, je něco špatně.Bylo mi úplně u řitního otvoru, jestli jí ta dvoumetrová gorila umlátí nebo né, doufal jsem, že jó.Nechápu, že místy to mělo opravdu výtečnou porci násilí a umělo to zabavit, ale z nějakého důvodu prostě režisér dal víc na psychologii, než na pomstu a já se ptám...to někoho u takovýho filmu vážně zajímá?O to větší škoda to, když vidíte poslední scénu na chodbě, která je dynamická a brutální...kdyby takhle vypadal celej film...mohla to bejt snad i kultovka, ale takhle tu máme jen další potenciál spláchnutý v choré mysli neumětelského režiséra.35%. ()

maddy

Zatiaľ čo prvé pokračovanie s prvým I Spit On Your Grave, resp. jeho remakom nijako nesúviselo a na rozdiel od prvého filmu už ani nebolo určená kinám sa v ňom mohol Steven R. Monroe vyblázniť v oveľa väčšej miere a priniesť poriadne drsný a zlovestný rape & revenge. Druhé pokračovanie, čiže I Spit On Your Grave 3 už neponúka do tretice to isté, akurát s obmenou prostredia, ale priamo nadväzuje na prvý film, čo by nemusel byť vôbec zlý nápad ... keby tu však nejaký nápad bol. Síce sa vracia titulná postava z prvého filmu, ale celé je to akurát tak o tom, že po udalostiach ktoré sa jej stali navštevuje psychiatra, no a keď jej zabijú kamarátku rozhodne sa pomstiť. Ako základná premisa pre rape & revenge, prípadne exploitation snímok by to aj postačovalo, keby tu však k nejakej skutočnej revenge alebo nejakému exploitatoin došlo. Nevrátil sa totiž režisér Monroe a gore je tu tak úplne minimum, pokiaľ nepočítam zbytočné scény z prvej polovice kedy si naštvaná titulná hrdinka predstavuje ako niekoho zabije, tak v tej druhej zastupuje gore jeden useknutý penis a jedna pálka v zadku (uznávam, že v druhom menovanom prípade dosť nechutné), ale inak sa iba hrdinka bezcieľne potáca odniekiaľ niekam. Nemá to žiadnu atmosféru, napätie, pocit znepokojenia, je to mále drsné, za celú dobu sa tam nič zaujímavé nestane a celkovo úplne zbytočné pokračovanie príbehu, ktorý žiadne pokračovanie nepotreboval. Nie je to síce vyslovene otravné, ale iba nuda a jedno z najzbytočnejších pokračovaní. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

*CARNIFEX*

Nakoľko sa chce Jennifer raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka "buranov" na čele s tamojším šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa, či pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou. Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou", trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Relatívne všetko prebieha podľa plánu až do momentu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa v pred. Ťažko zrovnávať tri takmer úplne odlišné snímky. Druhá časť nadväzovala na prvú asi tak, ako lano na háčkovaný šál, takže smelo možno povedať, že až samotný tretí príbeh je akýmsi pokračovaním prvotnej story. Kým však prvá časť prebudila veškeré zmysli diváka, ktorý fandí obeti až do úplného záveru, aby dokončila svoju "revange", pri druhej napriek debilite príbehu síce pohodený uterák v podobe gore taktiež neostal suchý, pri treťom mám pocit, že samotný tvorcovia zaostali za predchádzajúcimi pokusmi, ako špurtéri v záverečných 200 metroch za Petrom Saganom. Nuž, ale to sa dalo čakať, keď v minulosti stáli za zrodením takých veľkofilmov ako bol slabučký "Mischief Night" či ešte tragickejším "Abraham Lincoln vs. Zombies". Sarah už nemala tie gule, nedokázala vyvolať žiadne pocity a už vôbec nie súcit. Za pozornosť stojí akurát jedna gore orál scéna, pri ktorej ma v "hlavičke" riadne pichlo. Kurňa, ale to sa mi na "rape and revange" zdá sakramentsky málo - 40%. ()

kaylin

Změna, i když nijak radikální, dle mého názoru sérii prospěla a „I Spit on Your Grave 3“ udržuje relativně vysokou laťku a nechává sérii živou, ale s tím, že zde už v podstatě není žádný prostor pro to, kam by se mohly tyhle filmy vyvíjet. Doufám, že se s tímhle dílem skončí, protože to samo o sobě bude rozloučení dostatečně dobré. Osobně mi tahle změna žánru sedla. ()

ilemas

Nudné a naprosto zbytečné pokračování skvělé jedničky (dvojka je trochu jiná), spousta otravných flashbacků a s pouze dvěma gore scénami ke konci. U scény s kovovou tyčí se mi svírala prdel a při použití kladiva i vnitřnosti, takže nakonec jsem byl docela rád, že jsem vydržel do konce, ale jedno shlédnutí stačí. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)