Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

SpeedyL

Velké pozitivum tohoto filmu bych viděl v tom, že si na nic nehraje a předkládá nám originální téma. Černý hiphoper, který ctí samurajské zásady a s nimi chladnokrevně zabijí místní mafiánské důchodce. Hmmm, dobré. Dále bych vyzvedl i to, že určitě se nejedná o film, na který se dnes podíváme a zítra si řekneme: "O čem to vlastně bylo?!". Vryje se do paměti minimálně jako pozoruhodný snímek, avšak mne nijak neurazil, ale ani nijak nenadchnul... 70%. ()

frenkie

Ghost Dog - Cesta samuraje je můj nejoblíbenější film od Jima Jarmushe. Film s jednoduchou zápletkou, který si na nic nehraje, je okořeněný perfektním výkonem mého oblíbence Foresta Whitakera, kterému psal JJ roli přímo na tělo. Ve filmu je přítomno spoustu jemného humoru(Ghost Dogova záliba v luxusních vozech, rozhovory se zmrzlinářem, střelba skrz vodovodní odpad apd.) , je prokládaný citacemi z hrdinovi oblíbené knihy Hagakure, kterou se vlastně řídí a tím dostává i konec filmu jasný smysl. Tenhle film mě vyloženě baví a nic mu neubírá dost volné tempo, právě naopak, tempo jako by rezonovalo s klidem v duši hlavního hrdiny. ()

surprise

Civilně, jak je u Jarmushe zvykem a s lehkým úsměvem natočeno. Výborní herci, výborně vedeni. A navíc protiklad trapné dekadentní mafie a nadšence pro nekopromisní oddanost a stavovskou čest. Co tím chce asi autor naznačit? ()

Medic.Droid odpad!

Francouzko-německo-japonský film. To se dal očekávat otřes. Gangster wanabe ninja se furt tváří jak idiot, celý to je utahaný, nudný... většina scén působí trapně, čtení kodexu je otravné. Prostě hnus. Nechápu hodnocení zde. ()

Jartian

kdo dal 3 a méně měl by se všeobecně na sledování filmů vysrat a jít třeba skládat lodičky nebo vybarvovat omalovánky. Film kterej má koule, díky za to Jardo Jardoviči ()

Tomulka

Film, který většinu času nemá spád nemá svižnost se staví na vysoké místo díky naprosto perfektně provedené kameře a hlavně a to opravdu až stěžejně díky Forestu Whitakerovi. Ten opět ukázal, že charakterní role umí dokonale. ()

wrzec

Skvělý film s velmi podmanivou atmosférou i díky dobrému soundtracku od rapera RZA. Whitaker v hlavní a De Bankolé ve vedlejší roli jsou vynikající. Dovolím si označit za vrcholné Jarmuschovo dílo. ()

Saprofag

Forest je výbornej herec, ale téměř vždycky mi je nesympatickej. Nevím proč. Tady ne! Tady je sympaťák až na půdu. Jarmusch i on tady předvedli to nejlepší, co v nich je. Na Jarmusche dost netradiční hudba. Na to že nejsem nijak zvlášť velký příznivec rapu atd., tak tady to sedlo jak brutální hýždě na hrnec! Velmi citlivě udělanej film. O čem to je? Je to o cestě samuraje! Musím za pět ikdyby celý peklo na koze jezdilo!!! ()

Oakenshield

Vůbec první film s Whitakerem co jsem viděl a díky scénám s mafiány, prolínáním východní filosofie se současností, naprosto legendárními hláškami např. o zrovnoprávnění :-) a super zahraným zabijákem řídícím se samurajským kodexem jsem získal jak svůj neoblíbenější film tak i jednoho z nejoblíbenějších herců. Nehledě na to že všechno dotváří soundtrack v podání RZA. Takže pro mě není co vytknout a dal bych 100% ()

nickymilka

Výborná hudba a snad nejoriginálnější vražda, co jsem kdy viděla. Filosofický, přesto jednoduchý a přímý děj. Líbilo se mi, že doporučoval knížky. ()

UrsusDom

Osamělý zabiják s postavou ewoka a duší lva. Mimochodem. Ta duše a život náležela jeho pánu, podle kodexu samurajů, jenž byl Ghost Dogovi biblí, zákonem nad zákony. Možná neuměle jsem se vyznal ze svého okouzlení tímto filmem, jenž si ode mě odnáší plné hodnocení. ()

smike

Některé momenty jo, ale celkově nic... a to jsem se opravdu snažil. Edit: A víte co, zvedám to na tři. Některé scény se fakt podařily. Schválně se na to někdo podívejte, dáme pak řeč v hospodě... ()

gizi

Takový zvláštní film, který se dá celkem dobře sledovat, je celkem poutavý, není nudný, ale přesto mě nijak zvlášť neoslovil. Snad moc praštěný. 70% a 3*, 18.3.2013. ()

zekon odpad!

Nehorázná splácanina ze spousty s ničím nesouvisejících scén a bez jakéhokoli zajímavého děje. Naprostá odporná nuda která neudrží. Vzhledem k tomu že film má být zábava, nelze to označit jinak než odpad. To co je zajímavé a co souvisí s filmem a dějem by dalo tak 30 minut. ()

metaverz

Tak tenhle chlapík se srdcem samuraje mě opravdu dostal.Vždy jsem si vážil a obdivoval lidi,kteří mají silný morální kodex,který jim v podstatě určuje kudy se životem ubírat a tady to mám "černé" na bílém.Myslím,že si vždy najdem výmluvu proč tak nemůžem žít v normálním životě.Ale ono to tak jde!A nemusíme být nájemní zabijáci a ani stroje bez duše.Možná jen stačí udělat pár prvních krůčků k pocitu zodpovědnosti,k loajálnosti a zachování si hrdosti a cti.Buďme samuraji v naší uspěchané době,nekoukejme na peníze,majetek,postavení.......dělejme jen to co nás neuvádí v rozpor s naším svědomím.Snad jen tedy můžu ještě doufat,že naše svědomí se aspon trochu podobá tomu Ghost Dogovu :) 5*.... ()

SKl247

Nepotrpím si na akčné scény či digitálne efekty. No očakávam, že to bude vyvážené myšlienkou, zaujímavým nápadom a hlavne, že to bude mať logiku! Ghost Dog je založený na Louiem, ktorý nefie mafiánčiť, na predavačovi zmrzliny, ktorý nevie anglicky, malému dievčatku, ktoré rado robí to, čo by nemalo a dokonalom zabijákovi, ktorý sa remeslu naučil za pár rokov lebo raz dostal nakladačku (a to som si myslel, že z mladých robí vrahov GTA :D ). <spoiler>O tom aký malo zmysel dať tú knihu malému dievčatku, či aký bol účel scény s chlapíkom, ktorý ako svoje hobby staval loď na streche, už vôbec netuším,</spoiler> no v každom jednom aspekte film zaostáva za Léonom. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva