Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

onevoice

Výnimočný film. Skvelý soundtrack od majstra hiphopu RZA privodí stav príjemnej melanchólie. Whitaker černošský samuraj ma dostal. No a kamera jednoducho super. ()

Boylina

Celkem zvláště propojené - vážnost a modrost japonské filosofie a do toho celkem slušná parodie na mafiánské bosse.. Aniž by to ztratilo svoje kouzlo.. A hlavně výborná muzika a atmosféra. ()

pee-jay

Po deseti letech od prvního vidění zvedám na 100 %. Asi nejstravitelnější Jarmush, moc jsem jich teda neviděl. Při odpadní scéně jsem zase vybouch smíchy, už ňák zapomínám :) ()

Podhorsky

Doteď jsem Foresta neznal jako tahouna filmu. Překvapil mě, jak mu tohle sedlo. Kouzelné dialogy se zmrzlinářem. Stavitel lodi na střeše, pták na hlavni. Stojí za shlédnutí. ()

pelegryna

To byl velký zážitek a až na pár drobností kdykoliv zkouknutelné. Marně sháním někde verzi s titulky, protože ten dabing není nic moc. ()

Tomingo

Ten film je tak velké umění, že přízemní člověk jako jsem já, má problém vydržet u jeho sledování vzhůru. Trochu mě probrala pasáž se "zrovnoprávněním" policistky, ale to bylo fakt všechno. ()

alkaba

Vůbec nic mi tento film nedal. Málem jsem u toho usnul. Film plný klišé. Italskou mafii autor vykreslil jako bandu neschopných tlustých páprdů. Spousta věcí tam ani nedávala smysl. Nájemný vrah tlusťoch, kterému se klepou ruce. Herec, který se hodí akorát na komedie pro děti, v kterých i v mnoha případech hrál. Rozhodně nedoporučuji. ()

mpet

Asi budu jeden z mála, ale tento film byl pro mě totální zklamání. Neskutečně nudné záběry Whitakerovy tváře tvoří snad polovinu filmu a ta druhá je tvořena velice rozvleklým tempem a dějem. Jediné co na tomto filmu stálo za to byl samurajský kodex, který mě aspoň trochu zaujal. Jinak je to jen neskutečně nudný a utahaný film bez jediné jiskry života. ()

Fujin

Jde natočit film se samurajských podkresem bez jediného souboje s meči, kde hraje hlavní roli velký černoch? Navíc má za nejlepšího přítele zmrzlináře, kterému nerozumí ani slovo? Zní to jako pěkná blbost, přitom je to neuvěřitelné chytrý, krásný a emotivní kousek, kvůli kterému si Foresta Whitakera musíte oblíbit. ()

Ajbell

Človek z geta, ktorému raz jeden dobrodinec zachráni život, sa cez literatúru dostane k filozofii dávnovekých samurajov, ktorú začne uznávať a podľa ktorej začne aj žiť. Svojmu záchrancovi je teda dlžníkom a každý príkaz je pre neho svätý a to aj za cenu vlastného života. Odo dňa, kedy mohol byť mladý Ghost Dog zabitý racistami, nedovolil nikomu, okrem jeho pána -dobrodinca, siahnuť na jeho život. Prvých 30 minút som mal neustále chuť film pre nedostatok hudby a akcie vypnúť, ale potom ma čosi nútilo dopozerať si ho aj napriek neobvyklému podaniu až do záverečných titulkov. ()

LEFTFLANK

Po trochu spomalenom ale stále dobrom Paternsonovi som si z Jimovej tvorby vybral toto a je to veľký rozdiel. Asi najlepšia postava/charakter ktorý som u Whitakera videl. Úžas. Mám pocit, že Jarmusch by mohol nakrútiť hocičo aj predávanie čučoriedok za Kraľovanmi aj tak by to bola pecka :) ()

gauchingman

Jak poetické a filozoficky hluboké může být povolání nájemného vraha!!! - Co na tom, že je to přitažené za pačesy? Jinak to snad ani nemůže v takovém případě být. To, co je zde tak fascinující, je atmosféra, ke které v nemalé míře přispěl raper RZA. Další, nezanedbatelný podíl na kouzlu tohoto počinu mají jednotlivé figurky, jež jsou (některé svou směšností) mnohdy až dojemné. ()

Sejkorka

Občas je ten samurajský přístup trochu křečovitý, ale jinak moc dobrý. Naštěstí jsem si včas zapnul vnořené titulky, jinak bych tomu Haiťanovi nerozuměl. I když to není zas tak klíčová postava. Tou je určitě ta malá černoška, která určitě ponese dál Ghost Dogovu samurajskou pochodeň. Forest Whitaker je skvělý, super je kamera a střih. Mrtvých je dost, na podobný film však počet nezbytný. Pozn. Mladého Ghost Doga hraje Damon Whitaker, čili Forestův mladší bratr. ()

Yzzyoff

Jarmusch vytváří kultovní film pro kultovnost samotnou. Mix japonska, rapu a italské mafie. To vše kořeněné absurdním humorem a moudry z doby šógunovy a brebentěním francouzského zmrzlináře. Překvapením pro mě byla především neakčnost filmu. Příběh se dá vystihnout pár větami, ale důležitý je tu důraz na detail, atmosféru a precizní dialogy. Moc příjemná záležitost podpořená skvěle padnoucím soundtrackem od RZA. ()

A_Shearer

Jarmusch je přesně ten tvůrce naprostých píčovin, které ale zároveň v sobě mají vždy nějaký silný rušivý element, díky kterému se nedá spláchnout do hajzlu tak jako největší filmový sračkář Tarantino. Hranici mezi pitomostí, ironií, absurditou a realitou dokáže překračovat naprosto suverénně. Je to vlastně uplně blbý, ale zároveň ta italská mafie impotentních strejců je geniální, stejně jako je vtipnej ale bez významu kámoš zmrzlinář. ()

Filmacaj

Hned se umístil mezi mých top 10. Má to šťávu. Je tam všechno. Skvělý soundtrack od RZA. Skvělý dojemný příběh. Humorné scénky. Dojemné scénky. Divné scénky. Nostalgické výhledy. Ocejpá to. Je to znepokojující a uklidňující zároveň. Je to jako příběh o tom mít pevnou zásadu a tu dodržet za každých okolností. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva