Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

Vinczent

Výborná pocta samurajskému žánru který by si Kurosawa jistě oblíbil. Akce je sice přemálo, film plyne pomalu ale tyto věci pojí postava G.D. (životní role F.Whitakera) který dokáže být zlý, hodný, sentimentální, filozofující, zasmušilý a smutný, když mu povražděj jediný kámoše holuby. Tato postava sama o sobě je ten nejzajímavější charakter co jsem kdy na plátně viděl, jasně neni to takovej mazák jako Mifune, ale je spíš víc poetičtější a Whitakerova vizáž jí dodává respekt a harmonii(už jsem někde říkal že Whitaker vypadá pořád jako když spí na jedno oko?). Pro neznalé samurajského kodexu může jednat trochu podivně,např. když si jde sám pro smrt. Jenže tyto atributy dělají z balady o černém samurajovi nezapomenutelný film. ()

Kňour

Soutěžní otázka: Který z následujícíh mužů je samuraj? Že by za a) malý japončích s drsným výrazm? nebo za b) dvoumetrový svalovec s asijským mentorem? Nebo za c) zavalitej černoch s rastama, co chová holuby a poslouchá hip-hop? Ano, c) je správě. A tady začíná, ale nekončí výčet kladů tohohle dílka. Colá ta záležitost je výborně odlehčená a humorná, počínaje již zmíněným spojením pojmů "samurai" a "Forest Whitaker", pokračujíce mafiány, kteří nařídí smrt jednoho z nich a pak se za ní mstí, rozhovory se zmrzlinářem, nebo střílené holůbů na střeše. I přes všechno tohle odlehčení je tanhle film ještě o něčem. Je to o morálce. "Radši já než ty." Aneb oddanost až za hrob, vyvolaná pocitem vděčnosti. Což kromě zábavy připojuje i silny citový zážitek a já připojím pět hvězdiček. ()

jirkalala

nesouhlasím s tím, že by toto dílo parodovalo gangsterky. Toto dílo je ryzí a uvěřitelná gangsterka. Miluju tento film, oddanost pánovi, pomsta, hudba 100% (RZA) a izolovaný soundtrack na DVD z trafiky mě skutečně baví ()

JoudaCZ

Jednoduchý příběh věrnosti a pomsty. Geniální spojení filmového vyprávění s přesnou hudbou tvoří z tohoto filmu svým způsobem operu. Režijní vychytávka: bodyguard sleduje v TV animák, v němž jedna postavička zastřelí jinou přesně stejným způsobem, jak se to o chvíli později přihodí i Sonnymu. ()

corax8

Ukázněnost a síla jednotlivce, vítězí nad neschopností velké organizace. Mám v tom filmu rád i maličkosti, jako třeba, že pokud se objeví televize, tak tam jsou pouze kreslené seriály. Dlouhý záběr na Ghost dogovu tvář jedoucího autem a poslouchajícího řízný hip hop u azuje všechno. Mám vždycky pocit, že tomuhle citlivému zabijákovi rozumím. ()

sugar80

Pro obyčejného diváka určitě jeden ze zkousnutelnějších filmů Jima Jarmusche, v němž vidíme hlavně Foresta Whitakera v hlavní roli zabijáka Ghost Doga. Ten ale není len tak ledajaký, nýbrž sympatický, řídící se kodexem samurajů a také velký milovník holubů. Po jedné méně vydařené akci se proti němu obrátí jeho mafiánští bossové a Ghost Dog má až do konce filmu co dělat, aby je přesvědčil o tom, že to byl špatný nápad. ______ PLUSY: Atmosféra, kamera, hlavní hrdina ______ MÍNUSY: Trochu rozvleklé ()

ghostwo

Netradičně pojatý a krásný film. Střídají se pasáže, které zaujmou především vizuální stránkou, pasáže v kterých je jistá dávka humoru, pasáže které jsou natočeny s neobyčejným citem a lidskostí, akční pasáže, pasáže zaměřené na duchovní stránku....... . Jenom sledovat Forest Whitekera je zážitek, má obrovský styl a charizma. Vrcholem jsou pro mě možá scény s jeho francouzkým "přítelem" a scéna s lodí na střeše ( ale našlo by se toho víc ). Jinak doporučuji i soundtrack, který je vynikající a to jsem do té doby určitě nebyl fanoušek hip-hopu (nebo co to je). ()

Nickkk

Je to takový černý kůň nezávislého filmu ač se tak netváří tak jím dle mého názoru bezpochyby je.Žádní příliš známý herci a rozpočet také určitě nebyl nějak vysoký.Sice je tu jedna obehraná písnička a to ta, že klasicky kopíruje samurajské filmy, ale tím že je zasazena do prostředí černošské čtvrti dělá film jedinečným počinem na který je radost pohledět, ale nečekejte nadupané akční scény, čekejte hlavně příběh a skvělý výkon Foresta Whitakera. Nejlepší postava: Ghost Dog ()

elgato

-"Ježiš Vinny, pravě jsi sejmul ženskou, víš to?" -"Víš ty, co seš, Louie? Seš zasraný, maskulinní, šovinistický prase." -"Jak to, že jsem šovinistický prase? Vždyť si zastřelil ženskou!" -"Poldu ... zastřelil jsem poldu. Chtěj rovnoprávnost, tak jsem ji zrovnoprávnil" tahle Jarmuschova, ne až tak typická, gangsterka se řadí mezi ty povedené kusy žánru. Výborný film ke kterému se rád vracím. ()

UjoLenin

Po dopozeraní som nemal slov. Úchvatý zážitok, ktorý som absolútne nečakal. To, že Jarmusch natočí "normálny" film som považoval za rovnako pravdepodobné ako zmŕtvychvstanie Ježiša Krista (ehm.. t.j."nepravdepodobné"). A stalo sa. Keby len stalo, ide o skĺbenie atmosféry Jarmuschových "podivností" s príbehom a celkovým poňatím, ktorý je schopný stráviť aj bežný divák. A najzaujímavejšie je, že filmu to prospelo a sklamaný nebude ani zaritý Jarmuschov fanúšik, navyknutý na poriadnu dávku atmosferickej dekadentnej nudy. Vtipné, pútavé, napínavé, dojímavé. A tá hudba, tá hudba! ()

ghost274

U mna jeden z najlepšich filmov ake som kedy videl. Genialny soundtrack , komicky mafiánkovia , citaty z hakagure, nekompromisny Whitaker, .....proste filmová lahôdka ()

nauru

Jarmuschovi filmy prostě nemají konkurenci, pokaždé jiný ale zajímavý příběh, přesto vzdy skvělá hudba i kamera. Vše působí nenuceně a přirozeně. ()

Honey007

Netradiční gangsterka, skvělý Forest Whitaker a výborná režie. Příběh nájemného vraha, který se stane nepohodlným a po ztrátě svých nejbližších opeřených přátel vyráží na cestu samuraje. Tenhle film vás prostě dostane, nebo úplně zklame. 80% Zajímavé komentáře: Radek99 ()

Misastrejcek

V Kamigatské oblasti mají vázané košíky na svačinu které použijí jen jediný den, když se jdou dívat na květiny. Po návratu je zahodí na zem a pošlapou.Konec je důležitý u všech věcí. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva