Pro mě je to trochu nudná moralita. Ale Emília Vášáryová byla divukrásná!(29.10.2009)

"Nemají rádi rozepjatá křídla... Ještě štěstí, že nám žádný nerostou." Tenhle film má kritického ducha, který mi vůbec nepřipadá tak vyčpělý, jak se tady tvrdí v každém druhém komentáři. Jen je krz to vleklé vyprávění bohužel málo vidět.(25.1.2012)

Kromě hry s barvami nezajímavé. Vedle červené (zamilovaní) nešlo moc poznat typ lidí. Možná svou vlastnost mohli zahrát lépe, ale mně se to kecá:)(23.3.2008)

(Lumiere - 23. 09. 2013)(23.9.2013)

V kategorii "poetická alegorie křížená s dětským filmem" tři bludišťáci a jeden navíc za Wericha a fenomenální vizuál.(28.10.2015)

• - Emília Vašáryová si musela počas kamerových skúšok vyskúšať športový trikot a cvičenie na hrazde. Nebol to pre ňu žiaden problém, nakoľko sa do 17 rokov venovala závodnej gymnastike. Počas natáčania cvikov na hrazde ale spadla a zranila sa, načo musela niekoľko dní stráviť v Motolskej nemocnici. (Raccoon.city)

• - Film získal řadu ocenění:
    1963 Zvláštní cena poroty na XVI. MFF Cannes
    1963 Cena Nejvyšší technické komise na XVI. MFF Cannes
    1963 Cena Mezinárodního sdružení mládeže na XVI. MFF Cannes
    1963 Čestný diplom na XVII. MFF Edinburgh
    1963 Velká cena na XIV. FFP. (hippyman)

• - Kocúr, ktorý inšpiroval režiséra, aby videl farebných ľudí, bol jeho vlastný. Volal sa Pitrís a pre film ho vycvičil Alfréd Červinka, ktorý sa preslávil ako cirkusový drezér Fred Javari. (Raccoon.city)