• Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Naše páteře by si nerozuměly." Pokud se někdy dožiju důchodu a koupím se slevou kýbl moudrosti, tak si stejně jako soudruh Oliva najdu nějakou pěknou věž, budu v ní moudrou hlavou moudře kývat a taky komentovat dění. Zkušeným okem poznám, že "revize dopadla dobře, štamprlata taky" a jelikož jsem bystrý, tak vím, že když se lidé vybarví , tak fialoví jsou lháři, červení zaláskovanci, žlutí nevěrníci a šedí zloději. Mně se zkrátka líbil ten pohled na nezkažené děti a vybarvování charakterů místních obyvatel, ale chvílemi to bylo moc velké umění na to, že jsem cítil ambice bavit mě a nejen moralizovat.(13.12.2016)

 • rikitiki
  ***

  Pro mě je to trochu nudná moralita. Ale Emília Vášáryová byla divukrásná!(29.10.2009)

 • WANDRWALL
  ****

  Hodně dobrý.(8.8.2010)

 • sud
  ****

  Pohádková satira pranýřující hloupost, falešnost a pokrytectví. Přítomnost Jana Wericha je tudíž na místě. Jeho kultivovaný projev je pohlazením po duši. Skvělí byli i správňácký učitel Vlastimil Brodský, pohádkově krásná Emílie Vašáryová, slizký soudruh ředitel Jiří Sovák či vlezdoprdelka Vladimír Menšík. Příjemný a hřejivý filmeček, do detailů promyšlený (kouzelnická show nemá chybu - kam se na to hrabe Copperfield) s nádhernou hudbou, kamerou a nápaditou režií. Děkuji vám, pane Jasný, v přítomnosti tohoto filmu jsem se na 100 minut přenesl do jiného světa. Snad jen by ty barevné vize nemusely být tak dlouhé. 86%.(16.3.2008)

 • helianto
  *****

  Múžete se vybarvit, jak chcete, ale děti jsou pořád to nejdůležitější na světě... Bylo či nebylo. Ale asi spíš bylo... Kéž by to tak bylo...(9.7.2015)

 • - Film získal řadu ocenění:
  1965 Velká cena na V. přehlídce filmů posuzovaných diváky Biarritz
  1964 Stříbrná cena na Mezinárodním festivalu barevných filmů Barcelona
  1964 První cena v kategorii zahraničních kinematografií na MFF Soluň
  1964 Hlavní cena kritiky na MFF Cartagena
  1964 Čestné uznání Národního kongresu filmových klubů na MFF Cartagena
  1964 jedna z Prvních cen na IV. Mezinárodní soutěži filmové techniky Miláno
  1963 Zvláštní cena poroty na XVI. MFF Cannes
  1963 Cena Nejvyšší technické komise na XVI. MFF Cannes
  1963 Cena Mezinárodního sdružení mládeže na XVI. MFF Cannes
  1963 Čestný diplom na XVII. MFF Edinburgh
  1963 Velká cena na XIV. FFP. (hippyman)

 • - Natáčeno v Telči. (M.B)

 • - Vojtěch Jasný přiměl Jana Wericha ke spolupráci na scénáři, protože by to svými slovy "neuměl napsat tak krásně, jako Jan Werich". (Mr.Hawkeye)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace