• Omnibus
  *****

  Chtěl bych být kocour. Hověl bych si na rameni akrobatky Diany (ta Emília Vašáryová je ale kočka!), houpající se na hrazdě... zavěšené u stropu kinosálu při projekci ČSFD. A pak by mi sundala brejličky. Podíval bych se do sálu a uživatelé by se zbarvili podle povah a skutků svých. Lháři a farizejové by byli fialoví, nevěrníci a nevěrnice žlutí, jako síra, žloutek či kanárek. Dobře jim tak. Bodožebrači a zloději bodů, čili mulťáci, by byli šedí. A to nejdůležitější, Jindřiško, zamilovaní by byli červení, jako vlčí máky. A ti normální uživatelé? No jo, s těma je vždycky největší potíž, těm by to ani nepřidalo ani neubralo. Ale mela by to byla ohromná! Cože? Vždyť já vím... Ti fialoví a šediváci (a jejich mulťáci) jsou zlí a nechtějí, aby se to o nich vědělo. A kocoura by zabili. Tak to radši zůstanu obyčejným dabldekrem. Který samozřejmě v úctě smeká před vypravěčem od pánaboha panem Werichem. I před jeho dvojníkem (a tu nestárnoucí Dianu jsem mu dost záviděl!)(31.1.2014)

 • Šandík
  ****

  Film výborný hlavně díky nádherné roli pro Jana Wericha. Bez něj by byl doslova poloviční, čehož si ostatně byl vědom i sám Jasný. Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: sportovec(15.5.2011)

 • Houdini
  ***

  Zlatá Palma - výběr(18.4.2003)

 • gouryella
  ***

  Tento film Vojtech Jasneho je na me gusto az moc alegoricko-umelecky, takze jsem z nej spise na rozpacich.(31.7.2002)

 • swamp
  ****

  Film, který vás jistě pohladí na duši. :) Tak brou..(6.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace