Chtěl bych být kocour. Hověl bych si na rameni akrobatky Diany (ta Emília Vašáryová je ale kočka!), houpající se na hrazdě... zavěšené u stropu kinosálu při projekci ČSFD. A pak by mi sundala brejličky. Podíval bych se do sálu a uživatelé by se zbarvili podle povah a skutků svých. Lháři a farizejové by byli fialoví, nevěrníci a nevěrnice žlutí, jako síra, žloutek či kanárek. Dobře jim tak. Bodožebrači a zloději bodů, čili mulťáci, by byli šedí. A to nejdůležitější, Jindřiško, zamilovaní by byli červení, jako vlčí máky. A ti normální uživatelé? No jo, s těma je vždycky největší potíž, těm by to ani nepřidalo ani neubralo. Ale mela by to byla ohromná! Cože? Vždyť já vím... Ti fialoví a šediváci (a jejich mulťáci) jsou zlí a nechtějí, aby se to o nich vědělo. A kocoura by zabili. Tak to radši zůstanu obyčejným dabldekrem. Který samozřejmě v úctě smeká před vypravěčem od pánaboha panem Werichem. I před jeho dvojníkem (a tu nestárnoucí Dianu jsem mu dost záviděl!)(31.1.2014)

Film výborný hlavně díky nádherné roli pro Jana Wericha. Bez něj by byl doslova poloviční, čehož si ostatně byl vědom i sám Jasný. Celkový dojem: 80% Zajímavé komentáře: sportovec(15.5.2011)

Zlatá Palma - výběr(18.4.2003)

Tento film Vojtech Jasneho je na me gusto az moc alegoricko-umelecky, takze jsem z nej spise na rozpacich.(31.7.2002)

Film, který vás jistě pohladí na duši. :) Tak brou..(6.4.2006)