Interview s upírem

• USA Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles (více)

Napij se ze mě a budeš žít věčně... Když americká spisovatelka Anne Riceová publikovala svůj první román Interview s upírem (1976, česky 1996), kniha se nesetkala s právě vlídným kritickým ohlasem, ale stala se natolik oblíbenou, že autorka v následujících desetiletích vydala celkem jedenáct pokračování známých pod souborným názvem Upírská kronika. Bylo jen otázkou času, kdy o látku projeví zájem Hollywood. Na začátku devadesátých let filmová práva získala společnost Davida Geffena a pověřila autorku napsáním scénáře. Režie se ujal irský tvůrce Neil Jordan, který dosáhl velkého úspěchu působivým dramatem Hra na pláč. Film Interview s upírem (1994) byl kritikou přijat vesměs kladně a stal se velkým diváckým hitem. Hlavní roli upíra Louise, vyprávějícího svůj více než dvousetletý životní příběh mladému novináři, vytvořil do té doby jen málo známý Brad Pitt, který se rázem stal populární hereckou hvězdou. Jeho partnerem v úloze upíra Lestata byl Tom Cruise, jehož obsazení bylo sice zpočátku předmětem rozporných reakcí (autorka dávala přednost Rutgeru Hauerovi), ale po dokončení filmu byla jeho nezvykle záporná postava přijata s respektem. Ohlas snímku podnítil určitou obrodu upírské tematiky, která byla později úspěšně prezentována především formou televizních seriálů, např. Pravá krev nebo Upíří deníky. Film je věnován předčasně zemřelému Riveru Phoenixovi, který měl původně hrát postavu mladého novináře, jehož nakonec ztělesnil Christian Slater. (Česká televize)

TaanStari

Jeden z nejlepších filmů o klasických upírech. Nebudu tu rozebírat jestli hraje líp Pitt nebo Cruise, když Pitt celý film ukazuje jen jeden výraz, ale nikdo tam nevyčníval, všichni hráli skvěle. Delší stopáž určitě není na škodu, film je tak obsáhlý, že ani chvíli nenudí. ()

hakon

Velice dobre natoceny horor, kteremu figuruji oba vyrazni herci a dobre se doplnuji. Mala Kirsten je fakt dobra a Banderas to taky nevrta, takze prijemna podivana s plynulym dejem :) ()

KOZEL84

Krvavá lahůdka s perfektní atmosférou,kterou si taky můžu dávat dokola a asi nejlepší film s upírskou tematikou (s Let the Right One In).Spíš než horor je to ale drama.Cruise je skvělý a jeho podání Lestata se mi líbí mnohem víc než v knize kde je Lestat pravý odporný sobec bez charismatu.Banderas je dokonale démonický a Rea perfektní kašpar,kteremu stačí pár minut na plátně na to aby si ho člověk zapamatoval.Pitt se touhle rolí stal hvězdou a to zaslouženě-nikdy nehrál líp.Dunstová jak by smet.Těším se až si tohle dám v originále,ale i dabing se myslím povedl.Ta nízká hodnocení asi dávali lidi co čekali horor.Potom bych pochopil podle mě celkově nízké hodnocení filmu.Pro mě TOP10. ()

melloun

Malou Kirsten Dunst jsem málem nepoznal, ale hrála výtečně. Do svých rolí se výborně hodili i Tom Cruise a Antonio Banderas. Jen u Brada Pitta jsem trochu na pochybách, na můj vkus podal až moc "bezkrevný" výkon. Možná bych ještě vytkl pomalé tempo vyprávění, ale tohle není akční film. ()

Saur.us

Zde jsou upíři přesně takoví, jací mají být. Krásní, temní, nesmrtelní a krvežízniví. A v kombinaci s výborným příběhem, táhnoucím se staletími a dvojicí Cruise/Pitt to z Interview dělá jeden z nejlepších upírských filmů všech dob. Kam se hrabe Dracula, "vulgární výmysl dementního spisovatele". ()

goniss

Že je Brad Pitt úžasný herec, o tom není pochyb. Hercům Cruisovi a Banderasovi role sedli a film je opravdu hvězdně obsazen, Kirsten to tam taky sedlo, ale nenadchlo mě to natolik, abyh se pro tento film nějak zvlášť upnula.. Vesměs je to přiblížení na sci-fi svět upírů, kteří žijí několik staletí. Co bych chtěla prožít možná stejně jako oni, ráda bych viděla jak se po ta staletí mnila kultura společnosti, narodit se na konci 18. století a žít až do konce 20. století musí být prča, ale tak trochu aji nuda.. Rozhodně tenhle film umí krásně přiblížit situaci jak se těmhle tvorům musí sakra blbě žít. Film je to bezpochyby úžasný, Braďák si může dovolit hrát cokoliv chce.. Mé hodnocení ale vychází z celkových dojmů ()

Petrus1

Ježiši, další film, kterej sem snad ještě neviděla :-( Je tam docela dobrá herecká kanonáda a no a mě potěšilo objetí a „polibek“ Cruise a Pitta – to bylo hezkýýýý ;-) Cruise je taky kámoš, protože vyždímá kolegovi Pittovi do pohárku krysu, ble :-) On je to vlastně docela charakterní upír, když dává přednost krysám (mňamka) před krví lidí. Anebo jen čekal na mladičkou Kirsten, aby se mohla stát jejich dcerou? No, opravdu šťastná rodina! :-D Krev a rakev jsou nezbytností…kůl, krucifix a česnek jsou blbost! Tak to sem žila celej život v omylu, jak se chránit před upíry :-D Nutno říct, že masky jsou celkem povedené… Brad vypadá ještě dobře, za to Tom mi připomíná babu nebo nějakýho přihřátýho upíra…ovšem později vypadá mnohem, mnohem líp ;-P A zase sem o něco chytřejší – Dracula je vulgární výmysl dementního spisovatele? Hmm, tak to potom jooo! :-) ()

tyna97

Jako milovnice upírů musím říct, že atmosféra filmu Interview s upírem mě do pár minut totálně vtáhla. Není horor jako horor, těch jsem viděla dost, to samé s romantikou viz. sága Stmívání. Dramatické, napínavé, tajemné. Závěr jsem si představovala jinak, 5 * si ode mě zaslouží. Zkouknuto na doporučení spolužačky – "pisatelky" ještě kdysi dávno na základce. A dlouhou dobu po tomto doporučení jsem si nebyla schopna najít čas, teď nechápu, proč. ()

zdeny99

Očekával jsem od toho mnohem víc než jen pedofilně bisexuální trojúhelník Cruise-Pitt-Dunst. [28326. hodnocení, 642. komentář, 79%, 275. nejoblíbenější film] ()

Lars

Od filmu jsem nic neočekával, spíš jsem si myslel, že známé tváře jako Pitt, Cruise nebo Banderas nemohou hrát upíry. Opak byl pravdou. Film nebyl hororem, ale pro mě dechberoucím dramatem. Pitt zahraje dobře vše, zde mu role padla také na míru. Banderas měl zjev démoničnosti, ale Cruise...nemám slov. Jeho jsem nikdy moc nemusel, vlastně ani nemusím, ale tady mi vyrazil dech. Jako upír Lestat strhával celý film na sebe. Kdykoliv se objevil před kamerou, tak byl bezkonkurenční, jeho jednoznačně nejlepší role. Celý film má sám o sobě skvělou režii, nádherné kostýmy, pasující hudbu. Nádhera, tohle se točí a píše málokdy. ()

Elin

Překonal jsem svůj odpor k Tomu Cruiseovi a vzal tento film na milost, protože téma úpírů mě baví téměř v jakékoliv podobě. A dobře jsem udělal. Nejenže mě Cruise nevadil, ale zhostil se své role tak dobře, že jsem nakonec rád, že ve filmu hraje. Originálně pojatý příběh a i přes poměrně dlouhou stopáž, jsem se ani chviličku nenudil. ()

Akana

Psychologický film ze světa upírů? To se nevidí často. Dávno před Twilightmánií se o něco takového pokusil Neil Jordan a nedopadl vůbec špatně. Zvláštní efekty, proudy krve a sladkobolné výlevy tentokrát ustupují do pozadí před rozjímáním nad výhodami a nevýhodami nesmrtelnosti. ()

TETŘEF

To je občas zklamání, když po dvou a půl hodinách více či méně zajímavého čekání na pointu přijde jen takové to zakončení. Filozofická a existencionální hloubka? Těžce nikde...drama s dobrými kostými? To asi jo...ale nekoukám se na film kvůli kostýmům a Bradovi Pittovi.. ()

Deratizer

Krásnej film, dojemnej a zajímavej příběh, radost se na film dívat každou minutou, pěkně natočený, jasných 5 hvězdiček. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

20.07.2014

Cruise, Pitt a jízda do pekla

Cruise, Pitt a jízda do pekla

24.12.2013

Pokud se tohle povede, dvě vyzrálé megahvězdy se objeví na plátnech bok po boku už podruhé – určitě si vzpomenete na hororový epos Interview s upírem, kde Cruise trénoval Pitta v prokousávání tepen.… (více)

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)