Vyborna komedie pro mladez, ktera te dnesni asi nema moc co rici, ale vykony hercu i spousta vtipnych situaci me vzdy dokonale pobavi.(8.8.2002)

Co je to za svět, kde neexistují žádný důvody, proč se v práci snažit. Kde je všem ukradená bezpečnost práce, kde jsou jenom samý netáhla. A to prosím pořád mluvím jenom o práci. Když není řeč o práci, tak se pro změnu sedí nad půlitrem piva v hospodě a dlouze se diskutuje o všem, co koho napadne. Tehdejší doba byla přesně pro takový lemply, jako byl Fandy. Nebyl blbej, ale byl šíleně línej. Do ničeho se mu nechtělo, v ničem nijak extra nevynikal, nic ho nezajímalo, ale stal se z něj div ne doktor v laboratoři a měla o něj zájem kdejaká kočička, i když, uznávám, kolikrát valných kvalit. To je ale jediná kaňka na celém tohle příběhu a za tu pohodu a pro mě utopii nemůžu dát jinak než tři hvězdičky.(7.7.2014)

Fandy si nepřipouští, že by po maturitě měl začít dospělácký život, a tak se dál chová klukovsky. A s tím přicházejí úsměvné historky, které přináší život pracujícího. Není to prvoplánová komedie, ale příběh je věrohodný, stejně jako herecké výkony.(24.7.2008)

Kachyňa netradičně bez baladických i dramatických tónů, ale opět precizně kreslící obraz doby. Není to komedie, u které se budete válet smíchy, je to jen pohodový film, který bych doporučovala jako vhodný doplněk k relaxaci.(4.4.2016)

Je to sice dost poznamenano dobou vzniku, ale dobrych momentu je tam vic nez v lecjakem aktualnim kasovnim trhaku. Pocitam, ze mladsimu divakovi uz to moc neda, ale 3 kila hroznu nebo maturita - to je hutne!!!(26.4.2006)

• - Poslední společné filmování Dany Medřické se synem, Václavem Vydrou nejml. (M.B)