Určitě lehká komediální sonda do pracovního systému, který v socialismu fungoval jak na drátkách. Práce zde byla jako nutná jistota, kterou musel každý ze zákona mít. Kde jsou ty časy pracovní povinnosti, dnes je situace o 180° jinde. Každopádně František, Fanánek, nebo-li Fandy, se do práce rozhodně netěší. Šikovný, i když občas nemotorný, skvělý šplhoun, hlavně snaživý elektrikář. Fandy udělal maturitu s odřenejma ušima a jeho první zaměstnání, je plné opravdu zvláštních lidí. On si jde stále za svým a nakonec si naplánuje rodinný život, se svou dlouholetou kamarádkou Járou. Jednoduchý příběh, určitě né na časté sledování.(18.5.2012)

Na to, že je to komedie, jsem se teda moc nezasmál, ale taky jsem Fanda a taky se zarputile bránim brát život vážně, takže hodnotim tak, jak hodnotim... Jinak všechny ty pitky, co tam Fandy balil, byly opravdu extrémně hnusný.(15.11.2006)

Vyborna komedie pro mladez, ktera te dnesni asi nema moc co rici, ale vykony hercu i spousta vtipnych situaci me vzdy dokonale pobavi.(8.8.2002)

Fandy si nepřipouští, že by po maturitě měl začít dospělácký život, a tak se dál chová klukovsky. A s tím přicházejí úsměvné historky, které přináší život pracujícího. Není to prvoplánová komedie, ale příběh je věrohodný, stejně jako herecké výkony.(24.7.2008)

Už tenkrát jsem z toho příběhu ze života byl spíš smutný. A jestli bych se u toho dnes spíš smál, to se mi raději ani nechce zkoušet. Ale přece jen si pamatuju něco, co mě hodně pobavilo. Nezbytná sexuální pomůcka - velký hrnec s velkýma ušima! Kdo film viděl, ví... To budu muset taky někdy zkusit (s nějakou žirafou :-).(14.7.2013)

• - Poslední společné filmování Dany Medřické se synem, Václavem Vydrou nejml. (M.B)