• Snorlax
  ****

  Kachyňa netradičně bez baladických i dramatických tónů, ale opět precizně kreslící obraz doby. Není to komedie, u které se budete válet smíchy, je to jen pohodový film, který bych doporučovala jako vhodný doplněk k relaxaci.(4.4.2016)

 • Omnibus
  ***

  Už tenkrát jsem z toho příběhu ze života byl spíš smutný. A jestli bych se u toho dnes spíš smál, to se mi raději ani nechce zkoušet. Ale přece jen si pamatuju něco, co mě hodně pobavilo. Nezbytná sexuální pomůcka - velký hrnec s velkýma ušima! Kdo film viděl, ví... To budu muset taky někdy zkusit (s nějakou žirafou :-).(14.7.2013)

 • mchnk
  ***

  Určitě lehká komediální sonda do pracovního systému, který v socialismu fungoval jak na drátkách. Práce zde byla jako nutná jistota, kterou musel každý ze zákona mít. Kde jsou ty časy pracovní povinnosti, dnes je situace o 180° jinde. Každopádně František, Fanánek, nebo-li Fandy, se do práce rozhodně netěší. Šikovný, i když občas nemotorný, skvělý šplhoun, hlavně snaživý elektrikář. Fandy udělal maturitu s odřenejma ušima a jeho první zaměstnání, je plné opravdu zvláštních lidí. On si jde stále za svým a nakonec si naplánuje rodinný život, se svou dlouholetou kamarádkou Járou. Jednoduchý příběh, určitě né na časté sledování.(18.5.2012)

 • LiVentura
  ****

  Snímek o nás, pro nás a tak trochu o době.. Všechny nás to potká, všem to však nepřijde vtipné, úsměvné..(31.7.2009)

 • petaspur
  ***

  "Fandy ó Fandy, máš triko a kšandy". To je jeden z mnoha veršů titulní melodie, jimiž autor věrohodně prokázal lehkou mentální disfunkci. Taky příběh o Fanánkově prvních krocích v zaměstnání je prostinký. Jenže na mne dýchla vzpomínka na atmosféru let dávno minulých, kdy každý musel pracovat, neboť pro nepracující (odsouzené za příživu) bylo v šatlavě vždy dost místa. Kromě toho se mi nezapomenutelně do paměti vryly Menzelovy léty pracovního flákání neuvěřitelně propracované (takřka levitační) polohy na židli.(31.7.2009)

 • - Poslední společné filmování Dany Medřické se synem, Václavem Vydrou nejml. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace