Středoškolák Jakub (Oldřich Kaiser) musí během léta absolvovat prázdninový jazykový kurz. Hned po příjezdu jej ale čeká nepříjemné překvapení: lektorkou kurzu je učitelka Klára Fišerová (Daniela Kolářová), která Jakuba nechala propadnout. Rozvedená učitelka s sebou má pětiletého syna Davida (Tomáš Holý) a Jakub tak naplánuje brilantní pomstu. Akce se mu však vymkne z rukou i ze srdce... (Bohemia MP)

Ozzy2

Nebýt Tomáše Holého, nestálo by to za nic. Kdyby to nenatočil Kachyňa, mohla to být super komedie, jenže on z toho zase udělal melodrama s mnohdy příšernou, depresívní hudbou. Ne, Kachyňu mít nikdy rád nebudu. ()

Razzor_82

"Měsíc nad řekou, vole." Pohodová komedie se zábavným Tomášem Holým. Akorát mi vždy trochu drhne herecká dvojice Kaiser / Kolářová. 6/10 ()

waska

Už od začátku mě trochu vyvedla z rovnováhy milenecká dvojice Kaiser - Kolářová a zpátky jsem se už nedostal a to ani přes, jako vždy výtečného, Tomáše Holého. ()

retrogirl2

Tomáš Holý je jednička! Ale i tak pro mě v tomto filmu dominuje hlavní dvojice Kaiser - Kolářová. Jejich románek mě prostě bere :) Na svou dobu odvážné téma. Škoda, že podobných snímků není víc. A řešit angličtinu Kolářové - ale no tak, nehledejme blechy... ()

Jonatána

Já prostě tenhle film mám moc ráda, Tomáš Holý rozzáří všechno. A angličtina Daniely Kolářové je prostě absolutely great. Milý a kouzelný film na letní odpoledne. ()

boni

Tradiční poetičnost Karla Kachyni se jaksi nedostavila, vtip aby člověk pohledal, ústřední duo vůbec nefunguje, čehož jsem se již předem obával, a tak to celé zachraňuje jen nepřekvapivě skvělý Tomáš Holý. Velké zklamání, bohužel... A jak já mám tyhle staré filmy rád, achjo. ()

Tiiso

Zajímavý příběh, ne zcela obvyklý v našich filmech těch let. Zajímavé trio herců, kterým to jde vcelku dobře. Ale převedení kamerou na plátno dopadlo nedobře. Příběh místy drhne, ztrácí tempo a nasazené kvality. Holý se mezi dospělými neztrácí a kombinace Kolářová Kaiser na mě osobně působila sice zpočátku přinejmenším zvláštně, ale je to skutečnost, která mě jako první přestala vadit. Spíše těžko chápu některé myšlenkové pochody tvůrců. Takže průměrný snímek. ()

_aandyy_

Setkání v červenci určitě pobaví, v létě osvěží... V zásadě proti tomuto filmu nemám nic, nápad docela zajímavý, ale trochu bych na něj nahlížela víc na drama než komedii. Ano, jsou tady zajímavé a opravdu zábavné momenty, krásně zpracované, ale na toto téma by možná bylo lepší pohlížet více jako na drama, i když komedie je dobrým oživením. ()

montenegro

Letní hřích, který nemohl dobře dopadnout, ale hezky se na to kouká:-) Tomáš Holý to u mě posunul o hvězdičku nahoru. ()

DadysGirl

Tenhle film naprosto skvěle funguje... :) Do Kaisera se zamiluju po každém shlédnutí... Kolářové role sedne a Tomáš Holý je tady takovou třešničkou na dortu... :) Vtipné, romantické, skvělé... ()

IvonaK

Trapný romantický film s ještě trapnějším Tomášem Holým, který nic nepředvedl než jenom zbaběle utíkal od Kolářové dokud se s Kaisrem nedají dohromady a pořád se opakoval. Myslela jsem si že třeba jim do toho začne zasahovat jejich matka aby to bylo zajímavější. Ale to né. A ten konec? Nesmyslný. Ani nevím proč vlastně dávám tři hvězdičky. Asi za ten krásný slunečný červenec. ()

MaxForValue

Setkání v červenci je na dnešné počiny obyčajný snímok, ktorý však v dobe svojho uvedenia musel vzbudiť určite nemalé vášne, keďže zobrazoval zakázanú lásku medzi učiteľkou a študentkou. Kolářovej angličina za veľa síce nestojí, ale spoločne s Kaiserom vytvorila na plátne údernú dvojicu a pod taktovkou majstra Kachyňu vytvorili príjemné (v mojom prípade januárové/lednové) stretnutie s divákom. ()

teltri

České filmy sú najlepšie na svete. Díííííky :-)))) Pipomína mi to film Jak vytrhnout velrybě stoličku. Tiež je trochu smutný a bezvýchodiskový, ale pekný a ludský. ()