Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

Olík

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááŘachanda se nekonala. Vábení na kvalitní obsazení, zábavu a podobná lesklá sklíčka se ukázalo jako liché. Ještě jsem neměl tu čest pokračováním Anděla Páně, ale poslední dobou mi přijde, že už to prostě neumíme. Průměrný příběh okupovaný "hahaha" postavami, které místo humoru vysílají vstříc svým divákům rozpačitost....taková ušmudlaná kopie devadesátkového Trošky s tím, že pan Troška je oproti týmu okolo Marty Ferencové těžký profesionál. Jediné co mne tak trochu rajcovalo, byla zelená Šárka Vaculíková (mám s tím zajít k sexuologovy?), do normálu mne však obratem vždy uvedl standardně arogantní Polívka junior (podle doposavadních zkušeností hádám, že s tímto synkem budu mít dlouhodobý problém). Výsledek? Zlomená hůl v půli a zklamaný dětský i dospělý divák. ()

Wallis3 odpad!

NEmilá česká produkce, NEmilý čeští režiséři, scénáristi a podobně tupý hlavy! Mohli by jste zalézt někam hodně hluboko, strčit hlavu do anální díry a už nevylézat? To bylo jako co, toto? Ukázka toho, že nevím co s tím, pí Ferencová!? Proč nejste schopni vymyslet normální názvy království? Protože jste bez Fantazie!!!? Proč to trapný divadlo, kdy sebou každej mlátí o zem i když nemusí? Protože nemáte smysl pro humor!!!? Proč Kurva Bohuš hraje chamtivýho vyslance království a pak vše zachrání? Protože neumíte vykreslit charaktery postav!!? Proč neumíte dát do kupy ucelenej příběh a místo toho tam jen tak jakoby mimochodem vyblijete zmínku o něčem, co se ukáže být zásadním milníkem? Protože s těma drogama, co do sebe cpete, už to přeháníte!!!!? Ne opravdu, vyserte se tady na ty kraviny a přiznejte si, že česká tvorba je v prdeli! Uděláte nejen službu sobě a nebudete se ztrapňovat, ale hlavně nám nevinným divákům! ()

RedDuck

Příjemné překvapení. Po dlouhé době zapomatovatelná princezna, fajn triky a netypické pohádkové postavy, dobrá výprava a kamera. Jen ti dva chuligáni mi moc sympatičtí nebyli. Nakonec i tady zachraňuje situaci deus ex machina. Kdyby byl příběh a scénář promyšlenější s více verbální a méně tělesné komiky tak by to byl svěží vítr v české pohádce. Takhle je to na půl cesty. ()

MissSimm

Též jsem byla mile překvapena. Vtipné, veselá hudba, dobrá kamera... Avatárky, létající ukňourané baletky a umělé dialogy a promluvy taky nic moc, ale jinak se mi pohádka líbila. Je to taková směs všeho pohádkového - trochu jsem se bála, co z toho vzejde, ale dopadlo to docela dobře. Aleš a Vláďa byli super a princezna se skvělými grimasy a se svým ječákem určitě také zaujala (v dobrém slova smyslu). Je to sice blbost, ale je to takový ten odpočinkový film na pobavení :) Mimochodem... Proč byl Jaromír Nosek v titulkách uveden jako Miroslav? :D ()

DAPDO

Tak hlavně jsem nepobral název pohádky, což je asi u pohádky podstatná věc. Jak chcete děcku vysvětlit, proč se to jmenuje Řachanda ? Stopáž 104 minut zbytečně dlouhá, místy to neskutečně nudilo. Obyvatelé Černého lesa, to byla gruppa - pucflek Paní lesa vypadal jak z Pachu krve, víly, nebo co to bylo, silně připomínaly kromě barvy Avatara a úvodní pokřik obyvatel lesa byl jak z 300 bitva u Thermophyl. Chyběla mi tak i trochu hlavní postava, točilo se to všelijak, chvíli tam, chvíli tam. Ale byly tam i lepší momenty, líbila se mi princezna, zahrála to dobře, dobrej Nosek, těch momentů na pousmání tam pár bylo, takže za dvě hvězdice. ()

Ozzy2 odpad!

Vydržel jsem to 20 minut.když ten mladej čórkař asi desetkrát upadl, tak jsem ještě přimhouřil oči, ale když se ten hnusnej pišišvor podesáté uprdl, přepnul jsem.Zlatej Troška. Ono taky co čekat od slovenské režisérky, která se "proslavila" režií Ordinace a Profesionálů. ()

Luisis

Mám z toho rozporuplné pocity. Pokaždé když se do něčeho při.ere TV NOVA cítím z toho Troškův dementní rukopis. Postavy přehnaně empatické a hlavně scénář totálně tupý a o ničem. Masky jsou při tom výborné, i hudba ušla. Kde jsou ty časy, kdy uměli Češi točit pohádky, co chytnuly za srdíčko - 20% ()

GlamourCat odpad!

Nemůže existovat vtip, pokud neexistují žádná pravidla a žádný děj... není ho potom na čem postavit. Nemůžete o "tom znaménku" říct v předposlední scéně, když o něm do té doby nic nevíme. Nemělo to žádnou konstrukci, žádnou kostru, věci se objevovaly a zase mizely bez příčiny (a následků). Všichni se chovali jako sjetí, včetně krále a královny a to není směšné, ale zoufalé. Nehledě na to, že mladý Polívka vůbec není tak hezký a talentovaný jako býval jeho táta a vůbec, ti mladí stojí za nic. Nejsou hezcí a ani vtipní. A masky byly vyloženě odporné. ()

Mianelia2050 odpad!

Obvykle odpad! nedávám, ale zde jsem neměla na výběr. Byl večer a já si řekla, že se budu dívat na tohle. Myslela jsem si, že to není zas tak zlé, jak všichni říkají. Zmýlila jsem se. Asi nejvíce mě iritovali tyto věci: 1. hlavní postava, tedy Řachanda, vůbec nevábila. Nemohli vybrat alespoň hezčí postavu? 2. Matěj - vždyť vypadá jako ruský Ivánek z Mrazíka! Nemohli (opět) vybrat někoho sympatičtějšího? Při pohledu na něj se mi opravdu chtělo (bez urážky) zvracet. 3. a tohle mě štvalo nejvíce - zelené elfí ženy. Nejdříve bych ráda zmínila pravdu, že se snažíme být originální. Bohužel, zkombinováním Amazonek a elfů nic moc originálního nevznikne. Dále (a to mě, lukostřelkyni, dopálilo nejvíce) mohli těmto zeleným elfkám také dát alespoň jednu lekci lukostřelby. Jelikož ten luk drželi opravdu křečovitě a tak, že by strefili leda tak vzduch. Jejich míření, postoj... hrůza hrůz. Stačila jedna lekce a možná by to vypadalo více realisticky. 4. Kuba (Vladimír Polívka) - naprosto otřesný herec. Byl strašně hysterický a hrozně to přeháněl. Až tak dramatizovat to nemusel, udělal z toho naprostou slátaninu. Myslím, že by měl raději zůstat u svých televizních pořadů pro blbečky. (Omlouvám se, jestli jsem někoho urazila... velmi se omlouvám, nic proti vám...) Zkrátka sečteno a podtrženo: naprosto nulová kvalita, myslete si, co chcete, ale tohle je můj názor. ()

Wyrdas

Čekal jsem málo a to jsem dostal. Když bych měl zhodnotit klady, tak je to určitě nadprůměrná kamera, ale tím asi také končíme. Děj byl zbytečně komplikovaný (pro dětské publiku), ale na druhou stranu nelogicky kostrbatý pro dospělého - nechápu mimo jiné, k čemu tam bylo zapotřebí okecávání dvou království, celé se to mohlo vměstnat do jednoho. Efekty na naše poměry nebyli sice vůbec zlé, ale hned na druhou stranu masky mohli být rozhodně lepší. Co se týče herců/neherců, tak rozhodně zaválel Bolek Polívka, ale oproti němu všichni ostatní bez výjimky stáli za pramálo obdivu. U některých postav bylo místy vyloženě vidět přehrávání. Princezna má být hezká, zvláště v pohádkách, ale do toho měla ta místní také pořádný kus cesty. Co ale hodnotím úplně nejhůře je pokus o vtip, zejména o ten nemístný... Uvažoval bych o dvou hvězdách, ale za vyloženě trapnou scénu se sportovním přenosem v jezírku nakonec dávám jen jednu. ()

bearmeedek odpad!

Tak to tedy byla Řacha!!! První půlhodinu to bylo opravdu na vypnutí. Další počin pro řízenou degeneraci národa, dětmi počínaje. Celou dobu jsem měl dojem, že film museli natočit poznamenaní zaměstnanci psychiatrické léčebny a do všech rolí byli obsazeni největší dementi z jejich stáda, kteří mají přikázáno chovat se před kamerou ještě více dementněji, než mají uloženo ve svých genech. Normálně působila jen Vilma Cibulková. Trochu jsem pochopil, až jsem zjistil, že paní režisérka před vstupem na velké plátno tvořila v TV studiu ságu Ordinácia v ružovej záhradě. Chudáci děti, když vyrostou na takovýchto pohádkách. ()

Oonika

To byla ale neuvěřitelná kravina... Že v tom hrají neznámí herci, to není žádné překvapení, ale že se k tomu propůjčí i ti známí? Záhada... Nechápu, jak se některé věci vůbec můžou dostat do kina... ()

Nocturno culto

Těšil jsem se na úžasnou, výpravnou pohádku s nevídanými kostýmy a bezvadným dějem ale bohužel jsem se nedočkal ani jednoho, bohužel..jednu hvězdu za Bolka s druhou za jakž takž ucházející hudbu.. ()

Armin82 odpad!

Chce se mi brečet :/ Jak něčemu podobnýmu mohl dát někdo zelenou? Inspirace scénáristy evidentně pramení ze všech možných legend z USA. To tady máte Trola, Amazonky či Avatarky akorát v barvě zelené, Elfy, Hobity a další známé postavy z amerických kin. S českou pohádkou má tohle společného opravdu málo. O hereckých výkonech radši ani nemluvit. Jen další ukázka toho, jak česká kinemetografie upadá a největšími hity této země jsou nekonečné stupidní seriály pro důchodce a matky na mateřský. Herci z pravých českých pohádek s českým nádechem, se musí obracet v hrobě a určitě pláčou společně se mnou. Odpad jako vyšitej! 10% za vlastenectví a já se jdu vyzvracet ()

Jonatána

Fakt nic moc. Líbili se mi oba Polívkové a hodně se mi nelíbila princezna. Ne, ta opravdu nebyla pěkná. Ani milá, ani sympatická. Znovu to vidět nemusím. ()

kukkik

Začátek poutavý, zbytek napsaný velice špatně. Děj je nesouvislý a spíš než o ucelený příběh jde o slepeninu mnoha jednotlivých příhod bez nosné kostry, takže závěr pohádky vyzní úplně naprázdno. Obsazení mi nijak nevadí, ani očividné inspirace jinými filmy a pohádkami, zato mi moc nesedly některé jednotlivé scény, které působily opravdu bizarně a nevím co si z nich může dítě do života odnést (například, že zdrogovat princeznu aby ztratila vládu nad tělem a potom si s ní dělat, co chci je vlastně veliká zábava? Jak mohl v dnešní době toto někdo napsat, natočit a zahrát a vůbec se nepozastavit nad tím, že je to akési divné, to mi hlava nebere). Celkově nejde o nic, co bych si přál vidět znovu, nicméně pokud to poběži v televizi o svátcích, nepoběžím k ovladači abych to přepnul, možná to i nechám chvilku hrát v pozadí, jelikož kamera, kostýmy a hudba jsou za mě opravdu příjemné. Hodnocení je tady opravdu přísné, hádám že kvůli tomu, že většina hodnotících film viděla v kině a plně uznávám, že pokud bych za to měl platit, hodnotil bych o dost níže. Takhle ale, jelikož jsem to viděl až v televizi zadarmo, musím říct že jsem viděl v posledních letech výrazně horší počiny a na tohle se dá celkem klidně koukat. 2/5 ()

coinneach

Všechny klady Řachandy, jež jsou vměstnané do několika humorných okamžiků a zdařilého hudebního podkresu, přebíjí "herecký" výkon jednoho z hlavních představitelů. Vladimír Polívka přehrává tak, až je to k nesnesení. Nelze se něj dívat, nelze jej poslouchat. Režisérka ho neukočírovala a místo toho se zaměřila na pšoukání trpaslíků a dokonalé znázornění afektovaného homosexuála. U pohádky je navíc dost zvrácené, když je rádoby kladný hrdina představován násilnickým oportunistou bez charakteru. Scénárista by si měl jít hodit mašli. 40 % ()

PF 2016

PF 2016