• pytlik...

Zajímavá šoková terapie - kluka dají do adoptivní rodiny, která bydlí kdesi na samotě v lesích, které jsou ustavičně ponořeny do mlhy, kde vedou v blízkosti koleje a každých pět minut tam houká vlak, ačkoli chlapec přišel o rodiče na železničním přejezdu za podobných povětrnostních podmínek; Brodský zde vyřkl podobnou myšlenku jako v seriálu Návštěvníci, totiž že kostka hozená do vody dělá kruhy - patrně se tedy jedná o jeho vlastní úvahu; no a ti klauni - já je už v dětství neměl rád, jasně, každý se nějak živí, ale to už je snad lepší a důstojnější vybírat popelnice.(26.8.2013)

• slunicko2

Nudný psychologický film. 13letý Filip Renč (traumatizovaný chlapec) si zahrál po boku 18letého Tomáše Juřičky (nejstarší chlapec z osvojenecké rodiny). Dále to pěkně slušelo i mimům skupiny Cvoci - 28letému Miloslavu Horáčkovi a 27letému Antonínu Klepáčovi (klauni).(9.3.2014)

• dobytek

Jako dítě jsem chodil do školní družiny a tenkrát tady fungovala jakási spolupráce školy a místního kina, kdy nás brali na nějaký filmy pro fakany, abysme nemuseli bejt pořád zavřený v družině. Problém byl v tom, že vysílali dokola pořád to samý, takže tento film jsem viděl asi tak 10×. Docela by mě zajímalo, koho tenkrát napadlo, že je to film vhodnej pro děti ve věku cca 6-8 let. Ten film se mi nelíbil ani jako dítěti, nelíbí se mi ani teď. Je to taková bizarní a poněkud depresivní psycho-blbost. A pokud bych někde sledoval ty šaškárny, co tam předváděla Dagmar Bláhová a ty 2 pošahaný mimo(ňo)vé, tak bych asi spíš mluvit naopak přestal. Jinak docela lákavě může vypadat herecký obsazení, ale třeba Brodský ve svý roli v podstatě jenom hraje na piáno, Hrušínský se tam mihne asi tak na minutu, to samý Kanyza...(28.12.2012)

Zvláštní snímek -opravdu více psychologický než rodinný :-))(4.4.2009)

Velmi zajímavý příběh, určitě nadstandardní v době normalizační šedi. Oceňuju zvláště famózní výkon dětského Filipa Renče, za zmínku stojí i Jana Brejchová a Vlastimil Brodský (kteří výjimečně nehráli partnerský pár), pozoruhodnou kreaci podala Dagmar Bláhová, i když celkově prvek kočovné kejklířské společnosti mi přišel dobovým zasazením mírně mimo. Několik silných emočních momentů, i když za cenu zvýšení účinku musel být hrdina mokrý/nemocný/špinavý. A jestli jsem se dobře díval, mezi dětmi se mihla taky Tereza Brodská.(28.9.2009)

• - Točeno v Karlových Varech. (M.B)

• - Do rolí rodičů byli původně obsazeni Karla Chadimová a Jan Tříska, kteří ale v roce výroby filmu odešli do zahraničí. Do role Bédy byl původně obsazen Jan Werich, ale nemoc mu práci znemožnila. (BLStryker)