V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

stuj

Dobré. Sice občas trochu moc: "Vy jste super hrdina, mohu vás obejmout?" nebo "Dokázal jsem to jen a jen díky skvělým americkým občanům", ale co. Koukalo se na to dobře. Jen ti pasažéři byli příliš klidní. Žádná panika, pláč, nic. V tom to bylo nepřirozené. ()

Aceboris

Super, čakal, som zase nejakú hrdinskú americkú katastrofu, kde bude americka zástava na každom kroku, ospevovať aký sú američania úžastní a najlepší na svete. Omyl, a som veľmi rád, pre mňa príjemné prekvapenia, nakoľko som ani nevedel, že táto udalosť sa vôbec sfilmovala. Réžia bola v dobrých rukách takže som bol zvedavý. V tomto filme je krásne vidieť kde to kapitalizmus dotiahoľ, ľudia oslavovali človeka, ktorý ich zachránil a komisia zložená , fakt si netrúfam povedať koľko ich bolo v tej miestnosti bolo, cca 200 ho súdila, preverovala za to, že zničil lietadlo , ako zámienka je , že ľudia na palube lietadla mohli zomrieť len vďaka, zlému rozhodnutiu. Kapitalizmus a marazmus na tých najvyšších postoch, V tomto prípade mi tých 90 minút ubehlo ako voda, nemal som vôbec pocit, že som sa nudil, super film a výborné spracovanie . Za mňa 8|10 ()

megacik

Myslel som, že už viem všetko, a že takýto film nemá nejaký extra zmysel, ale mýlil som sa. Vynikajúca dramatizácia a pekné efekty, čo by sa stalo, keby....proste nemám slov. Dúfam, že Sully sa týmto filmom dostal zo všetkých finančných problémov, a už sa nebude musieť na staré kolená stresovať, čo bude s jeho rodinou. ()

PRASÁK

„Sully“ je přezdívka americkýho pilota jménem Chesley Burnett „Sully“ Sullenberger III (nar. 23. 1. 1951), kterej sloužil v americkým vojenským letectvu a pak létal jako kapitán civilních dopravních letadel u společnosti US Airways. O jeho asi největším životním zážitku pojednává kniha „Highest Duty: My Search For What Really Matters“ (v USA vyšla 13. října 2009), kterou společně napsali Chesley „Sully“ Sullenberger a americkej spisovatel a novinář Jeffrey Zaslow. Tato autobiografie vyšla poprvý česky pod názvem „Sully: Zázrak na řece Hudson“ dne 1. září 2016. A co se vlastně stalo? Ve čtvrtek 15. ledna 2009 se kapitán Chesley „Sully“ Sullenberger (ve filmu herec Tom Hanks) a druhej pilot Jeffrey Skiles (ve filmu herec Aaron Eckhart) vydávají na rutinní let z letiště LaGuardia Airport v New Yorku do Charlotte Douglas International Airport ve městě Charlotte. Tento let se promění v horor, protože jejich dopravní letadlo Airbus A320 (let číslo 1549) se střetne s hejnem ptáků, kteří způsobí nefunkčnost obou motorů. Kapitán Sully nemá moc času na to, aby se správně rozhodl, co s nastalou situací udělá. Nakonec se rozhodne nouzově přistát na newyorský řece Hudson. Všech 155 lidí na palubě letounu (posádka a cestující) přežilo a až na drobná zranění se nikomu nic nestalo. To byl vskutku zázrak, protože přistát na hladině vody se ještě dosud nikomu nepodařilo! Kapitán Sully pak v roce 2010 odešel do důchodu. Natáčení probíhalo od 28. 9. do 25. 11. 2015 v New Yorku, v Atlantě (stát Georgia), v Charlotte (stát Severní Karolína) a na vysoký škole Gwinnett Technical College ve městě Lawrenceville (stát Georgia). Snímek „Sully“ se stopáží 96 minut měl svou celosvětovou premiéru 2. září 2016 na 43. ročníku filmovýho festivalu Telluride Film Festival, kterej se konal ve dnech 2. 9. – 5. 9. 2016 ve městě Telluride (stát Colorado). Premiéra v kině pak proběhla v New Yorku 6. září 2016 a do českejch kin drama „Sully: Zázrak na řece Hudson“ přiletělo 8. září 2016. Tenhle NAPÍNAVEJ SNÍMEK S DOBRÝM KONCEM natočil americkej režisér, herec, producent a hudební skladatel Clint Eastwood (nar. 31. 5. 1930), známej taky jako inspektor Harry Callahan. ()

iggy_pop

Pre mňa najslabší Eastwoodov film za posledných pár rokov. Každý, kto v roku 2009 sledoval správy, poznal príbeh letu 1549 a tak mu už film samotný nemal veľmi čo ponúknuť. Vydarená sekvencia núdzového prístatia na rieke Hudson, príjemne civilné Hanksovo herectvo a striedma stopáž sú najväčšie klady filmu. Všetko ostatné nuda. ()

xray0045

Film podle skutečného hrdinského příběhu s hromadou štěstí v kokpitu. Hanks odvádí svůj nadprůměrný výkon a Eastwood dokázal kontrolovaný pád natočit snad ze všech úhlů a naplnil záběry celý film.  Řemeslně jsme samozřejmě v 1. lize podařilo se příběh který trval v řádech minut obalit životním příběhem pilota a tím vystavět pointu filmu o tom, že všechny životní kroky se mohou zúročit v jediný rozhodující okamžik. Chvilkami jsem měl až dokumentární pocit ale to bylo nejspíše záměr. ()

BrokyyS

Jeden z mých oblíbených filmů podle pravdivé události o letecké "nehodě" z roku 2009. Úžasný herec Tom Hanks v hlavní roli a taky super režisér Clint Eastwood co chcete víc? 4* Doporučuji. ()

Rasokoule

Jako byste si lehnuli do čistě povlečených peřin a začali rozjímat, takovou má film atmosféru, tak hladké bylo přistání na řece Hudson. ()

F_FF_Brukner

Clint je prostě pan filmař a Tom zase pan herec. A tenhle kousek je skvěle zpracovaným dramatem. Patosu není patologicky přespříliš, emoce se ždímají akurátně, vše odsýpá a nelineární styl vyprávění skáče přehledně a s dobrým načasováním. Velice fajn počin. ()

Tomas129

Tak tohle byla nádhera! Nečekal jsem, že mě tento typ filmu několikrát dojme k slzám. Opravdu skvělé a gratuluji kapitánovi a všem ostatním! ()

Rekwy

Film krásne poukazuje na politické boje, odohrávajúce sa v leteckom svete. Pilot, ktorý dokáže s Airbusom pristáť na rieke tečúcej cez centrum mesta bez toho, aby sa ktokoľvek zranil, tak musí čeliť útokom od samotného Airbusu za to, že bez motorov nedoletel až na letisko. Film je veľmi ľudský a snaží sa poukázať na to, že nie sme stroje a všetci niekedy spravíme chyby. Tom Hanks sa do svojej role vžil výborne. Film sa tak stáva veľmi pekným životopisným dielom, do ktorého ale miestami až moc zasahuje Hollywood, čo si Eastwood mohol odpustiť. Finálne hodnotenie 4/5, vytkol by som silný patriotizmus, ktorý je všade vo filme cítiť až moc, bez neho by to bolo na plný počet. ()

peproch

Kapitán Airbusu po setkání s ptáky se vrací na start ale nezvolí návrat na letiště , ale přistane na řece Hudson, Vyšetřování. Udělal správně? Neohrozil životy 150 lidí? Hrdina nebo frajer??? Miluju takový filmy – čas hodina a půl, silný příběh. V Americké společnosti stále existují jisté konstitutivní hodnoty. A tyto hodnoty nejsou dekadentní. Je radost o nich mluvit a točit filmy. Poselství C.Eastwooda ()

Sejkorka

Recenze po druhém shlédnutí. Úsporné, výborně natočené podle skutečnosti. Přistát s tryskáčem na řece, to je frajeřina. Nesympatičtí vyšetřovatelé se snažili odvrátit Sullyho slávu, ale nevyšlo jim to. Tom Hanks standard = vynikající. Jeho manželka Laura Linney byla po celý film jen na telefonu .... Sully celým jménem je Chesley Burnett Sullenberger ()

JenTR

Nic moc, očekávatelné, ne zcela podle skutečnosti - soudy, nařčení. Je to takový pomalý film, ale naštěstí to zachraňuje Hanks, hraje dobře a dialogy jsou snesitelné. Ačkoliv je to docela podobné Trosečníkovi (který je ovšem lepší a zábavnější). Ve zkratce: vzletí letadlo, nasaje husy, přistane letadlo, pasažéři v pohodě odjedou na lodi (z řeky na souš je to asi tak 200 metrů), proběhne povídání u soudu a je po filmu. Vyjde to na stejno jako dokument, který by mohl mít 40 minut. ()

GrooteLulu

...pro NewYorčana denní chleba, pro nás v malé vísce s potůčkem těžko představitelné hrdinství... fungovat to může pouze jako instruktážní pomůcka ()

leafroller

Zkušená a profesionální řemeslná práce nemůže zakrýt nepřehlédnutelnou řídkost scénáře. Ten film je prostě o ničem a v závěru už jsem se jen modlil, abych tu scénu z letadla neviděl potřetí. Chápu, že najít dnes materiál pro film je těžší než v roce 1980, ale tohle mi přišlo opravdu za každou cenu. Nicméně jednou se to rozhodně vidět dá a letos jsem už viděl daleko horší věci. A to je 17. ledna. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu