Druhá čast filmu výrazně převyšuje tu první, opět zde vládne starý dobrý dialogový humor . Humor dosti nadčasový, poněvadž úředníci si myslí, že je platí asi panbůh a tak se podle toho chovají. Tyhle narážky se fakt Burianovi povedli.(15.7.2006)

• Subjektiv

Pominu fakt, že film je vlastně jakýmsi chatrným dějem poslepovaný sled skečů, které mají ukázat komediální talent Burianův. Ten je bezpochyby na plátně přítomen, obzvláště ve scénce napodobování různých jazyků, žel jsou tam i scény slabší. Nejslabší chvíle však přicházejí, když Burian plátno opouští. Příslušné pasáže slouží pouze a jen jako lepidlo, lépe do nich nesahat.(5.1.2009)

Není to tak zcela film, jako spíš po sobě následující komické scénky, ale ty se dost povedly, takže jsem se dobře bavil. Jen některé by to chtělo trochu zkrátit, protože přeci jen, čeho je moc, toho je příliš.(1.10.2004)

Krásné dialogy plné humoru ke konci filmu na Pojišťovně. :-))(5.7.2011)

Taková staročeská lepenice, kterou ovšem do nadprůměru vytahuje několik solitérních čísel Vlasty Buriana. Ve svém výstupu par excellence paroduje velmi zručně dikci a styl hned několika jazyků (jeho německé číslo v mnohém předjímá styl Charlieho Chaplina v Diktátorovi), závěrečná dlouhá absurdní scéna z inspektoriátu železnic patří do zlatého fondu našeho geniálního blba (nebo blbého génia?).(1.10.2008)

• - Celý film byl natočen za 6 dní. Na dnešní dobu něco neskutečného. (cariada)

• - Námetom filmu boli dve divadelné hry "Už mou milou" a "Srážka vlaků". (Raccoon.city)