• swed
  ****

  První polovina filmu je průměrná a ničím nevybočující komedie, ale jakmile se Burian dostane na pojišťovnu, začnou se dít věci. Tato část je vlastně jeden dlouhý skeč, plný originálního a odzbrojujícího humoru - prostě Burian v té nejlepší formě! 7/10(29.9.2006)

 • nascendi
  **

  Aj keď na Vlastu Buriana nedám dopustiť a Ondoň Hnipirdo hral dlhú dobu významnú úlohu v našich študentských vtípkoch, zo súčasného pohľadu ho považujem za jeden z jeho slabších filmov. Dokonca aj Burianove výstupy, ktoré sú jedinou hodnotou tohto filmu, mi v niektorých momentoch pripadali silené. Nič sa však nedeje. Burianova filmografia je bohatá a je úplne prirodzené, že okrem perál a priemeru obsahuje aj trochu smetia.(14.7.2011)

 • anniehall
  **

  2,5* Hlavně za vynikající dialog v poslední třetině filmu a Burianův herecký výkon, který i z téhle slepovánky udělal alespoň trochu koukatelný film.(16.10.2008)

 • LiborGondek
  ***

  Až závěrečná třetina s drážním inspektorem je ten pravý, pětihvězdičkový film Vlasty Buriana. Jinak je Funebrák zcela tuctový. 13 minut dlouhé předvádění národů mě nebavilo naprosto fenomenálně. Hodnocení nakonec tedy průměrné, 3* a mými oblíbenými filmy určitě zůstanou jiné geniální snímky tohoto národního velikána.(10.1.2015)

 • AGAMENON
  ****

  Není to tak špatný jak píší kolegové. Na filmu je bohužel poznat, že jde o dvě hry, které spolu moc nepasují (scénarista měl deset dní), ale sami o sobě jsou skvělé, hlavně ta druhá(Burian se smetáky místo berel).(9.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace