• anniehall

2,5* Hlavně za vynikající dialog v poslední třetině filmu a Burianův herecký výkon, který i z téhle slepovánky udělal alespoň trochu koukatelný film.(16.10.2008)

Jistě, je to jen sled skečů, ale právě ten mi připadá velmi, ale velmi vtipný. Ano, plakal jsem... :-)(27.8.2003)

Není to tak špatný jak píší kolegové. Na filmu je bohužel poznat, že jde o dvě hry, které spolu moc nepasují (scénarista měl deset dní), ale sami o sobě jsou skvělé, hlavně ta druhá(Burian se smetáky místo berel).(9.5.2003)

Až závěrečná třetina s drážním inspektorem je ten pravý, pětihvězdičkový film Vlasty Buriana. Jinak je Funebrák zcela tuctový. 13 minut dlouhé předvádění národů mě nebavilo naprosto fenomenálně. Hodnocení nakonec tedy průměrné, 3* a mými oblíbenými filmy určitě zůstanou jiné geniální snímky tohoto národního velikána.(10.1.2015)

"Já se menuju Boleslav Hnipírdo.." - "Boleslav Hnipírdo ?? A jak můžete, člověče, s tak blbým jménem lízt do vlaku ?!" ;)(1.1.2014)

• - Námetom filmu boli dve divadelné hry "Už mou milou" a "Srážka vlaků". (Raccoon.city)

• - Celý film byl natočen za 6 dní. Na dnešní dobu něco neskutečného. (cariada)