kalap

Niečo tak skvelé uvoľnujúce príjemné má to v sebe výborný aperitív gurmánsky hlavný chod a lahodný dezert. ()

Fanucci

Paráda! Nebýt slabé části ve vlaku a s gorilou, dal bych plný počet! Murphy v 80. letech točil skvělé komedie. A Jamie Lee Curtis v té době taky vypadala hodně dobře:-) ()

BoredSeal

Záměna se dá v rámci retro výletu a sociologického pobavení přežít. Eddie Murphy a Jamie Lee Curtisová jsou prostě dobří herci, příběh a prostředí je zajímavé, je tam pár pár dobrých vtipů (znásilňující zvíře prostě nikdy nezklame). Ale je to komedie pro pamětníky. Režisér má docela zajímavé vidění žen, protože každá ženská postava v tomhle filmu je v podstatě šlapka, ať luxusní nebo laciná a velmi jednoduchá (s vyjímkou prostitutky Curtisové, která má obchodní plán šlapání) jsou poměrně duté. Jejich existence spočívá v nabídnutí fyzické potěšení mužům za pohodlný život a to i v citové rovině (když je Dan Aykroyd nastydlý, projeví mu Curtisová útěchu tím, že se obětavě svlékne a lehne si za něj). A scény několika "spontánně" odhalených koz je velmi zábavné pozorovat, takhle se to asi dělalo v Hollywoodu, když ještě neexistoval PornHub. ()

honajz2

Začátek vtipný a skvělý rozehraný, vše v něm skvělé fungovalo i přes to, že je to jen další variace na Pygmalion (a zároveň je to ukázka toho, že je ten námět stále vděčný a nevyčerpatelný), ale pak to jaksi rozbředlo v příběhu i humoru a zpátky se to vrátí až ke konci, jenže tomu zase ubližuje fakt, že spousta vtipů a situací se nedotáhne do konce. Jako on to pořád je mírný nadprůměr a zase bylo fajn vidět Eddieho Murphyho v době, kdy opravdu bavil a nelezl do každé chujoviny, ale nejlepší Landisův film? To ani náhodou. Hlavně ta nedotaženost a urychlenost tam bije do očí, jelikož tu nikdo nedojde k žádnému prozření a nebýt neuvěřitelných náhod, žádný happy end by nebyl. Sice je to komedie, takže od toho samozřejmě nechci propracovaný scénář jak u psychogického dramatu, ale u Landise vím, že natočil nejednu chytrou komedii a tahle chytrá rozhodně není. Má na to náběh, ale ten zůstane nenaplněn. A čtvrtou hvězdu nedám ani kvůli sympatickému Murphymu, tak ani kvůli krásné Jamie Lee Curtis. Silné 3* ()

Giggo

Výborná komedie z dob, kdy účast Eddieho Murphyho vždy znamenala pořádný kopec zábavy a dobré podívané. Společné duo s Dan Aykroydem dává vzniknout geniální podívaný, který vždy dovede zpříjemnit nedělní odpoledne. ()

Hees

Vtipná komédia, ktorá so sebou nesie aj posolstvo. Každý človek má niekoľko možností ako sa v živote realizovať (pokiaľ sa narodí dobre). Amerika sa pred dávnou dobou nazývala zemou neobmedzených možností a už ňou asi nie je. Príbeh sa začína "sociálnym experimentom" kedy vymenia bohatého úspešného muža Louisa za chudobného Billy Raya. Samozrejme film je do istej miery fikcia pretože každý si berieme svoje návyky so sebou a nie je možné, aby sme sa posunuli tak rýchlo do vyššej spoločnosti. Toto však filmu nevyčítam kedže ide o komédiu, ktorá je nie len vtipná, ale niekedy aj správne kritizuje spoločnosť. Vynikajúci výkon predviedol Dan Aykroyd a tiež Eddie Murphy. ()

vydumnica

Vianočná klasika🎄. Trading Places je parádna komédia z 80's, ktorá zaujme a pobaví. Vtedy ešte nováčik Eddie Murphy, veľmi sympatický Denholm Elliott ako komorník, mladučká Jamie Lee Curtis, herecké výkony sú skvelé. Veľmi sa mi páčila aj hudba. Film je tak politicky nekorektný😁, že keby sa natáčal v dnešnej dobe, všetko by bolo úplne naopak, to len tak na okraj - táto myšlienka mi počas filmu párkrát napadla. A vlastne ani nechápem, prečo som ho doteraz nevidela. ()

cariada

Naprosto úžasná komedie o sázce mezi boháči ,kdy úspěšného muže díky nastrčeným drogám svrhnou na dno a člověka z ulice dosadí na jeho místo. Samozřejmě dotyčný pánové to nenchají jen tak a zjištujou ,že tu šlo jen o sázku. A tak se posléze spojí a vymyslí plán jak jim to vrátit na pomerančové štávě. Pomáhá jim k tomu prostitutka a komorník. Skvélá komedie ,kterak nápalit boháče. ()

C0r0ner

Jak Landis, tak Murphy mají tedy o moc lepší filmy, abych pravdu řekl. Záměna mě nijak neoslovila a za celou dobu jsem se tak leda dvakrát třikrát pousmál, což je na komedii dost bída. Trochu toho morálního přesahu to nakonec vytáhlo aspoň na tři hvězdičky, ale jinak celkem zklamání. 50% ()

agathon

Miluju tenhle film, vazne...moc a je mi jedno, ze hlvne proto, ze jsem ho jako maly (vlaste az do tedka) videl snad stokrat............ Hele ta mensi gorila je snad samice.....Susena antilopa.........Aaaach, Colemane, byl to vsechno jen sen! ()

danecek24

41. Zlatý Glóbus za rok 1983 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Eddie Murphy ()

Juto

Táto vydarená filmová komédia režiséra Johna Landisa sľubuje výbornú zábavu aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu. Bavil som sa ohromne. 9/10 ()

Šimpy

Teda, opět jsem překvapen, že jsem tohle ještě nehodnotil? Dan Aykroyd i Eddie Murphy dokazují, že když mají vtipný a inteligentní scénář, tak umí hrát špičkově. Originální film a celkem sexy Jamie Lee Curtis. Vsadím dolar, že se mi tenhle snímek bude líbit i za 20let. "Veselé nové rok!" ()

otík

Výborná komedie s tehdy neokoukaným Eddie Murphym a tehdy velmi kvalitním Danem Aykroydem v rolích mužů zcela odlišných profesí, které však spojí sázka dvou postarších pánů. Tato komedie je plná skvělých nápadů, gagů a obratů a ani po mnoha letech neztratila nic ze své zábavnosti. ()