Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

BlackTom

Niečo tak nehorázne tupé a s tak otrasným hlavným hrdinom (aj keď beriem do úvahy, že samotný Banner nemá byť dvakrát zaujímavý) sa len tak nevidí. Jediné, čo ako-tak poteší je skvelý houmlesácky Nick Nolte a pár vydarených scén. Inak bola veľká chyba pozrieť sa aj na "staršieho" Hulka. Hoci som nutne zaujatý (marvelovského zelenáča som nikdy zvlášť neobľuboval), snažil som sa hodnotiť objektívne, no nedalo sa. Toto nie je ten Hulk, akého si predstavujem. ()

HiddenDragon

Malo Hulka. Asi tak, ve dvou slovech. Ale abych to uplne neodbyl - na tehdejsi dobu slusne komiksove zpracovani; z pohledu dneska uz opravdu pohrichu malo akce, zvlaste u komiksu, ktery si o to rika mozna nejvic. Nejsem vubec znalec teto postavy, ale napr. novejsi oba "Cpt. Amerikove" nebo samozrejme "Avengers" (2012) tento snimek Anga Lee s prehledem strci do kapsy a jeste si odplivnou. Jinymi slovy se to opravdu neda srovnavat a realne by to bylo snad i na dve hvezdy, ale zas se mi v tomhle filmu libily ty napady s "picture-in-picture" vlozkami, neboli nekolik obrazu v jednom z ruznych kamer, coz pridavalo sikovne na komiksovosti, a mohlo byt techto sekvenci i vic. Take herci jsou vybrani dobre. Skoda jen ze osobne jsem nikdy Hulka jako (anti?)hrdinu moc nechapal - a tento film mi to taky neosvetlil :) Sice se clovek dovi (zrejme jednu z vice) verzi jeho zrodu, ale pravy smysl teto postavy jsem odtud nepochytil. Znalci komiksu na to nahlizi asi jinak, ale ja zkratka na nem nikdy nevidel nic tak uzasneho. Pokud nepocitam Bannera, tak jeho dulezitejsi alter-ego, tedy Hulk, nadela vzdy vice skody nez uzitku, alespon mi to tak prijde :) Jedine, kde jsem mu fakt fandil, byli zmineni "Avengers", kde byl dulezitym a opravdu pasujicim clenem tymu. Samotny mi tak zajimavy neprijde. Je to defacto takova nespoutana sila a svoboda - tedy spis anarchie:), coz proste ja neobdivuji - ja radsi komplexnejsi postavy jako je Batman, Iron-Man apod. Navic aby Hulkova "akce" nepusobila prilis demolicne, umistil Ang Lee hlavni bitky do pouste. Je to sice logicke, ale trochu nemastne neslane, i kdyz sceny s tanky nebo vrtulniky nepostradaji vtip :) Pro me tedy prumer. Jeho pamatne "SMASH!" navic zazni az v dalsi verzi z r. 2008 :) ()

iXtr3m3

Až príliš držiace sa štýlu skutočných komixov na papieri, ten strih scén sa mi moc nepáčil, ale na druhú stranu, schopnosti Hulka boli fajn, keďže sa najviac blížili komixovým... ()

BlueZero

Najhoršie na tomto filme bolo prekračovanie fyzikálnych zákonov. Od Hulka sa to ešte čakať dalo, aj keď aj to bolo trochu prehnané, ale fyzikálne zákony prekračovali aj ľudia a to bolo na mňa už veľa. Nenadchol ma ani dej, ktorý bol dosť nudný. Vôbec sa nečudujem, že film sa stal absolútnym prepadákom. ()

Theraphosa

Musím ovšem uznat, že bych velice rád dal 4*, zvlášť po tom, co nám Hulk předvedl s tanky. Ale to by nebylo hodnocení, kdyby se tu nějaké "ale" navíc nenašlo že...Třeba ty skoky, s těma se pořád nemůžu smířit. Nemůžu se smířit ani s hlavní herečkou a s tím, že pocta Lou Ferrignovi trvala asi deset vteřin. Příběh také vázne a někdy mi tento "originální" způsob kamerových střihů docela vadil. Ovšem nic proti akčním scénám. Hulk je výborně animátorsky zpracovaný a abych pravdu řek, už dlouho se mi žádný "animátorský človíček" takhle nelíbil. ()

Perry-

Zajímavá komiksová adaptace. Ten nápad okének ve filmu, s tím co se děje jinde, se mi hodně líbil. Bohužel film strhává na komiksovou adaptaci docela nudný rozjezd. Pořádná akční scéna je až po skoro hodině :-( Ale ta konečná akční sekvence stojí za to. Docela se mi líbil i konec. ()

cab

Muj oblibeny rejza (Ang Lee) nastudoval komiksovou predlohu k Hulk, sehnal kvalitni herecky ansambl a dal tak vzniknout hrdinovi, ktereho je lepsi nerozlobit, jinak zelena a zkrotiho ho jedine pritomnost jeho mile. Akcne a rodinne pojaty blockbuster drzi tempo i ve chvilich, kdy vsechno neleta ve vzduchu, ale ztraci na lesku prave kvuli obcasne habrujicim zvlastnim efektum a mensimu chaosu ve scenari. 80% ()

MareT. odpad!

Opravdu strašný kýč, který nemá s kvalitou nic společného! A herci asi nečetli scénář než to vzali, jinak si totiž neumím vysvětlit, proč přijali tuto roli! ()

Burdock

Kdybych celou dobu nečekal, až se hlavní hrdina změní v zelenýho nabušenýho krasavce, tak bych v prvních deseti minutách odešel. Je to tak strašně nevyrovnanej děj, až to bolí. První půlhodinu se vůbec nic neděje, pak troška kvalitní akce, pak zas půl hodiny nic, a pak zas něco. Zato ale když ty akční scény přijdou, tak srdce zaplesá - jsou perfektní, až dokonalý, zvlášť když si Hulk hraje s tankama a helikoptérama v poušti. Vystřihnout asi hodinu (tedy půlku) filmu, dal bych 4 hvězdičky, takhle jen 2 :) ()

DocBrown

Tak co to melo byt za zanr ? Na komiks je to zoufale nudne a rozvlacne, maximalne na 25%, na psychologicke drama zase uplne nesmyslne, takze tam by to hodnoceni bylo jeste horsi. Poradne sestrihat a sel bych minimalne o hvezdu vys. Dokoukal jsem to az na treti pokus a to jen diky tomu, ze jsem mel vedle toho pustene ICQ. Doufejme, ze se v budoucnosti neobjevi v podobnem dramatu treba Bugs Bunny. ()

wosho

Ambiciozní kolos se spoustou nedotažeností ve všech částech. Scénář si hraje na moc velké umění, jako na antickou tragédii. Režisér neví co si počít. Nehodlá dělat normální akční comics, ale nedokáže se odprostit od jeho pravidel a požadavků. A scénář je spíše necomicsová záležitost, vhodná na regulérní drama o vztahu otce a syna. Bohužel jsou v něm zcela nevhodně použity atributy tohoto specifického žánru. Tak první hodinu divák sleduje regulérní drama, do toho tam zničehonic skočí zelená potvora v trenírkách a demoluje vše kolem sebe. Pak zmizí, opět sledujeme drama a zase se objeví zelený mužík mlátící se s nadobovanou psí smečkou. A to několikrát dokola. A obě skupiny diváků, jsou naštvaní (jedni se nudí u 80% části filmu coby dramatu a ti druzí u 20%filmu coby akční jízdy). Což je škoda, protože herecké obsazení mělo velký potenciál, jen kdyby autoři a producenti věděli co chtějí natočit. ()

Rapikk

Velice slabý film v porovnání s Neuvěřitelným Hulkem (2008) s Edwardem Nortonem. Po větší část filmu jsem se víc bavil stříháním nehtů a hypnotizováním skvrny na monitoru než pozorováním samotného snímku. Akční scény jsou docela povedené, ale víc než dvě slabé hvězdy si Hulk prostě nezaslouží. ()

Paity

Jako jednohubková komiksová záležitost to funguje dobře. Přece jen, kolikrát se vám poštěstí, že uvidíte ve filmu, jak někdo hází s tankem. ()

Neshika

Celkem hezký akční scény kazí naprosto směšný a klišoidní příběh, který je jako víc naivní verze komiksovýho originu. Někoho možná potěší nápaditý komiksový střihy, ale u akčních scén dovedou jen uškodit. Zklamání. ()

Mafiapau

Tohle je zatím jediný film kterému se opovažuji dát 5 hvězdiček. možná že mnozí se mnou nebudou souhlasit a kočírovat mě alespoň na 4 hvězdy,ovšem toto je jediný Marvelák, kde nejsou zbytečně vyhypované scény a mnoho exkrementů kolem toho,zde se jde přímočaře na věc. Ovšem chápu že v roce 2003 ještě hodně lidí chtělo jen speciální efekty,tudíž dost scén mě sklamalo v tom že byli použité speciální efekty jen pro přechody,když tam být nemuseli,ale i to neovlivnilo hodnocení 5-ti hvězdami. Za mně je tohle jediný Marvel film co stojí za to se na něj kouknout. A nechci se za film koukat jen na exploze stylu Michaela Baye. (alias Avengers) ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)