Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Movie Gourmet

Přespříliš dlouhý film! Neuvěřitelně kýčovité a špatně skloubené fantasy prvky s reálným světem, překračující zákony fyziky i mimo fantasy svět. Jediným plusem je přitažlivá Jennifer Connelly a jediný, kdo tam podal nějaký herecký výkon byl zestárlý a homelessácky vypadající Nick Nolte. Nedůstojné zpracování marvelovské postavy, hluboko pod svým potenciálem. 2* a 45 % ()

Milky.

Solidní nadprůměr. Mám problém se rozhodnout mezi 3 a 4, ale je to Avenger a Marvel s ním celé divadlo rozjel. Takže čtyři. Oprava: Marvel s ním neměl co dělat, Marvel použil až restart "Incredible Hulk". Každopádně i tak jsem si tuhle komixovku (opravdu výrazně komixovou) užil :-) ()

Yardie

Takový průměr, nic extra. Líbil se mi docela začátek, mělo to takovou temnější atmosféru. Potom to přešlo do takové nic moc atmosféry, kdy se jakoby nic nedělo. Celkově tomu chyběla atmosféra a napětí. Asi by to chtělo i charismatičtějšího hlavního hrdinu. Na to, že to trvalo přes 2 hodiny mi to přišlo i docela ploché a charaktery postav nebyly nějak moc vykresleny. Myslím, že je to jedna z těch slabších komiksových adaptací. Chybí tomu šťáva, atmosféra, drive. Je to takové nijaké. Na druhou stranu nutno říct, že to docela rychle uteče a nenudí to. Takový film na jedno kouknutí. Nenadchne, ani neurazí. Howgh! ()

H4ku11

Tento filmovo komiksový počin ma nikdy moc nebavil a asi ani nikdy nebude. Hulk je už sám o sebe strašne silný kaliber a bez poriadneho príbehu alebo aspoň súpera je to nuda. Ak vám teda nestačí len mlátenie a ničenie všetkého naokolo, potom je to úžas. ()

aLPaC

Úvodní poměrně dlouhá psychologická sekvence než se Banner převtělí mě bavila o mnoho více, než poté samotná akce. A to je asi v akčním comicsu o Hulkovi docela problém. Jinak Jennifer Connelly je anděl! ()

Oralfabet

Dost zvláštní kombinace totálně cheesy komiksových blbovin jako naříklad psí mutanti s jakýmsi skoro až experimentálním artovým nádechem. Vůbec to nefunguje, ale jako malé dítko jsem to z nějakého důvodu fakt žral a pořád je mi to svým způsobem docela sympatické. I když Eric Bana fakt moc sympatický není. ()

Matros

Ještě před celým tím šílenstvím označovaným za MCU si oscarový režisér Ang Lee natočil tak trochu jinou marvelovku. Do popředí se dostává spíše dramatická až psychologická část příběhu. Akce tolik není, ale Lee to vynahrazuje zajímavými hrátkami s kamerou a střihem. Podivný experiment, který se tak úplně nepovedl. ()

Emzet

Patřím k té menšině lidí, které Hulk bavil tak jak byl. Oceňuji jiný úhel pohledu, který Ang Lee zvolil, "neakčnost" mi až tak nevadí a z psychologického hlediska šlo o poměrně zajímavý snímek. Je dobré, že ne všechny komiksové filmy jsou na jedno brdo - ať už to je Burtonovský Batman, Iron Man, či doslovné Sin City. Hulk se mi líbil tak jak byl a nenudil mě a už vůbec ne k posrání, jak nudil jistého nejmenovaného kritika. Nejvíce se mi asi líbil Nick Nolte. Těším se na dvojku a jsem rád, že bude mít jiný směr - podruhé by to už nebylo originální. ()

Phillo

Ang Lee sa snaží rozohrávať psychologickú hru na políčkach komiksu, čo je samo o sebe divné, no on popritom zlyháva v toľkých ohľadoch, že človek žasne, či je to ten istý človek, čo hneď na to nakrútil perfektnú Skrotenú horu... Lee stavia celý príbeh na snáď najprimitívnejšom pude človeka - starostlivosti o ostatných a hnevom tým (ževraj) spojeným. Lenže toto nevystačí ani "normálnej" komiksovej adaptácii, ktorá je kratšia, naivnejšia, avšak určite zábavnejšia, než tento miš-maš plný klišé, trápnych záberov a do "inteligentnej" komiksovej "huby si serúcej" antirealičnosti. Plus k tomu nesympatický Bana, ktorý sa musí celý film mračiť a hnevať, aby mohli vyniknúť aspoň tie akčné zábery, ktoré sú síce v konfrontácii s "inteligentným" príbehom do oka bijúce, avšak aj na oko pekné... Komu sa chce pozerať na drámu sa hrajúcu nič nehovoriacu blbosť, nech sa páči.. Ach... 30% ()

Vitaminy

Neurazí, ani nenadchne. Zfilmování Hulka je určitě dobrý nápad, ale toto dětské zpracování se spíš hodí k mírumilovnému Spidermanovi a ne k obřímu naštvanému Zelenému monstru. ()

Mortemiss

Rozčílený a ještě k tomu zelený Spartakus s elastickými trenkami a doskokem takovým, že by se i ta blecha rozplakala, kdyby to zahlédla v televizi. ;) ()

dezert

Hodně odvážná adaptace - kopírování komiksových okének do filmu, řešení pomocí dialogů a ne pomocí akce...skoro si říkám, co na tom stálo 137 mega. Tohle se prostě nemohlo ujmout. Nicméně je to natolik formálně i dějově zajímavý, že pod čtyři jít nemůžu. Anga Lee zjevně bral King Kong, když tohle natáčel. Akční scény v poušti - fíha! Kdo si tohle dneska dovoli? ()

Erik7595

Film mi pripadá ako obrovská zlátanina, ktorá sa snaží o niečo viac, avšak na to nemá. Slabé herecké obsadenie je jedným z hlavných problémov tohoto filmu - hlavný predstaviteľ nemá v sebe ani kúsok charizmy a je herecky priemerný až nevýrazný. Eric Bana nebol tou najšťastnejšou voľbou. Ďalším problémom filmu je snaha o zachytenie psychologickej stránky postáv, režisér si ale myslel, že je Darren Aronofsky a preto sa pustil do psychologickej analýzy. Výsledok je však taký sterilne nudný, otravujúci až ma to po nejakom čase začalo iritovať. Má to byť komiksový film preboha a preto požadujem viacej zábavnosti a akcie !! Tá je veľmi slabulinká a je je ako šafránu. Navyše nechápem, že sa režisér nehanbil za tie bijúce do očí cgi triky z roku 1990 (pri rozpočte 140 mega!!!). Scéna odohrávajúca sa v púšti, pre niektorých vraj unikátna, je zrežírovaná žalostne a trikovo veľmi slabo spracovaná. Celkové pocity sú slabé, nudil som sa a viac ako dve hviezdy zo seba nevytlačím. 2* 38% ()

Eterninox

Ouvej ouvej. Buďme rádi, že Hulk nakonec dorazil až ke svému Avengerovskému podání a k Marku Ruffalovi, protože tenhle první vysokorozpočtový pokus od Anga Leeho se opravdu nevydařil. Snaha dát postavám psychologický rozměr je pomalu definicí filmařské těžkopádnosti, a i když přijde na efekty a akci, je to nejvíc ze všeho k smíchu. K tomu navíc děsivě kýčovité prostřihové efekty, nevalné herecké výkony většiny osazenstva, nezajímavé dialogy, a je vymalováno. Vcelku tedy - zvlášť z perspektivy post-avengerské, post-temnorytířské a post-strážcovské - dosti bolestivý zážitek pro jakéhokoliv komiksového fanouška. 50%, a většina za nich za Jennifer Connelly ()

Antaeus

Rozprávka, v ktorej sa tichý a plachý vedátor po nasraní mení na zelenú obludu veľkosti dodávky, ktorá si v amoku pohadzuje v púšti abramsami len tak, na skrátenie dlhej chvíle a ľudia tu riešia nejaké TRENÍRKY? Buchol by som sem smajlíka, ale zaprisahal som sa, že sa im budem vyhýbať. Film je úžasný v tom, že sa snaží VYPADAŤ ako komix, nie ako film natočený na MOTÍVY komixu. Príbeh je jednoduchý (maj na pamäti, že sa stále jedná o komix, nie o drámu), no napriek tomu príjemný. Akcia fajnová. Postavy (ako to už v rozprávkach býva zvykom) čiernobiele. Jediné, čo mi bráni dať plnú pálku (medzi komixami ide ale i tak jednoznačne o klenot, už len vďaka vizuálu) je posledná polhodina. Film strihnúť po 100 minútach a plnka je istá. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)