Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

zimmi

Nebýt toho "O rok později..." na konci, neměl bych co vytknout. Až na podivné střety s helikoptérami USAF, které se po vystřelení jedné rakety vracely na základnu, protože jim došla munice :) ()

Jara_II

Paradoxně mě tento Hulk zaujal o něco víc než jeho novější bráška, ale v globále to má Hulk asi spočítaný. Tenhle komiks filmová veřejnost moc nepřijala za svůj, jinak si ty hodnocení ať už tady nebo na IMDb nedokážu vysvětlit. Pravděpodobně se Hulk objeví ještě v týmovce Avengers a pak zase na pár let bude klid, než se někdo pokusí celou sérii znovu restartovat.. ale proč ne, třeba Hulka čeká něco, co se stalo s Batmanem... ()

Pitryx

Jako u každého filmu mne tady neúměrně štvou „dvojzáběry“. Také mne iritují odbočky od tématu a sáhodlouhé dialogy. To jsem se tedy nudil a nudil… Jinak jsem se v některých scénách i bavil, ale dle mého skromného názoru, jde o podprůměrnou volovinku, zajímavou vlastně až od Hulkova útěku z laboratoře. Ale aby se neřeklo, že jsem škrt, dávám jednu hvězdu. Prima 19032010 12706/13214 ()

Kubi21

Řekl bych dosti odlišná komiksová adaptace od všech těch -Manů apod. Ale není vůbec špatná. Ang Lee to vzal s psychologického hlediska a dal tomu téměř shakespearovské vyznění. Když akce tak pořádná a skvělá. Je pravda, že se s ní na komiks dosti šetří, ale není to na škodu. Dávám nadprůměrné čtyři. PS: Možná až kouknu na Nortonova Hulka, že přidám i tu pátou. Teď to bylo o kousek. ()

Havala

Po herecké a technické stránce je to jistě velmi dobrý film, ale nějak jsem se s tím nemohl poprat - prostě děj byl docela přímočarý a té akce bylo chvíli už moc a jakoby se opakovala, ke konci se nic zásadního neděje, takže střední hodnocení za dobré herecké výkony. ()

Tominni

Filmy na základě komiksů mám většinou rád, ale Hulk mezi ně příliš nepatří. Za pochvalu stojí akční scény, především v poušti. Ang Lee ale umí lepší filmy. ()

helrohir

Vo väčšine súčasných comixových adaptácií sa tvorcovia zamerajú buď to na akciu, iný zas vsadia na psychologickú stránku superhrdinu. Hulk Anga Lee je zjavne ten druhý prípad. Lenže mne toto spracovanie prišlo až príliš "prepsychologizované", pretože hlavný hrdina sa musí vysporiadať nielen so sebou samým, ale zároveň rieši problémy so ženou, ktorú miluje, snaží sa vymedziť si vzťah k svojmu "novému" otcovi, plus ho ešte mátajú neobjasnené spomienky z detstva. Ale ináč som nebol vyslovene sklamaný, pretože réžia bola obstojná, Eric Bana ako Hulk presvedčivý a akcia naozaj nadupaná. Myslím, že tunajšie ohodnotenie je tak akurát. ()

Mr.nachos

Komixy nečtu, takže je mi úplně jedno do jaké míry je to podle předlohy. Musím se přiznat, že po celou dobu jsem přemýšlale nad takovou blbostí, jako je neuvěřitelná muskulatura a proč mu vždy, když se promění zůstanou kalhoty, když všechno ostatní se roztrhá (a to včetně ponožek!!)? ()

J*A*M*B*O

Tomuto sa hovorí odfláknuty film. Samotné komiksy nemám rád, ale Hulka som neodolal a musel som si ho pozrieť. Samotný výsledok je ako film bez hlavy a päty. Skvost, ktorý je o ničom a svojim ,,strhujúcim príbehom´´ do dáva jasne najavo. Takže o Hulkovi asi toľko, ale čo ma sklamalo najviac, bolo to, že film nebol ani akčný. Veľa si z neho nepamätám amyslím, že je to aj dobre. Neodporúčam, možno tak akurát komiksovým znalcom. Dávam 5/10 bodov. ()

anyonecek

Slušné uvedení komiksového ničitela Hulka na filmové plátno. Je zde ještě ta stará animovaná postava, která je celá zelená a vypadá šíleně komiksově což je +. Úvodní titulky ve stylu marvel komiksu se mi velice líbily a ničení všeho co hulk vidí bylo také skvělé. Příběh docela ušel, taky se s nim mohlo trochu více vyhrát. ()

Lenii

Bohužel, se mi to nijak zvlášť nelíbilo. Asi jsem přece jen už zvyklá na novější a hezčí filmy. Nějak jsem se nedokázala zbavit dojmu, že to je "staré". Sice zde hráli dobří herci - Eric Bana je můj oblíbený, Jennifer Connelly moc hezká. Ale zase na druhou stranu nesnáším Nicka Nolteho a ani postavy, které ztvárňuje. To o něm sice vypovídá, že je skvělý herec, ale já ho prostě nemusím. Někomu se třeba prostřihy záběrů líbí, ale mně se to taktéž nelíbilo. Nijak zvlášť mě celkově film neoslnil. Koukala jsem na něj hlavně proto, abych věděla, jak to s Hulkem vlastně bylo a to je tak celé. Sečteno a podtrženo 2 hvězdy - herci a příběh. 45% ()

kubilov

První polovina byla dost rozporuplná, příběh je jednoduše debilní a akční scény s Hulkem jsou ve tmě, takže z nich máme úplný hovno, jenže jakmile ho převezli do pouště, zdálo se, že se film zvedne. Bohužel nakonec jediná scéna, která stojí za zapamatování je Hulk ničící v poušti tanky a unikající před vrtulníky, zbytek nezajímavý patos s nepřesvědčivými efekty. ()

B_Dup

Hulk mě bavil od začátku až do konce. Slušné akční scény, smysluplné dialogy, krásná Jennifer Connelly (okamžitě jsem si ji oblíbil ;-)) a solidně graficky zpracovaný Hulk. Kupodivu mně hlavní hrdina v přeměně nepřišel vůbec přehnaný nebo komický. Stejně jako uživateli golfistovi se mi velmi zamlouvalo použití více pohledů z různých kamer v jednom obrazu, tohle musí zaujmout. Škoda snad jen, že některé pasáže obsahovaly příliš mnoho "vědátorských aktivit" a že scénáristé celkem odflákli závěrečnou bitku. ()

Gardis

To nejhorší co se dalo pozhřít v televizi. Vůbec to nemá příběh a lidem motá mozky. Jediný Hulk je od marvelu, který napsal Stan Lee a tedy patří do série filmů jako IronMan, Captain America, Thor a ostatní prostě toto je to nejhorší co se dalo adaptovat. ()

Brano

Nebol to vyslovene zlý film, ale tie scény boli zbytočne zdĺhavé a potom aj nudné. Navyše začiatok je skôr psychologický, bez väčších akčných scén. Najviac ma zaujala scéna so psami, kedy Hulk bránil svoju priateľku. Takisto skvele vizuálne prepracovaná scéna v púšti. Inak už ma veľmi nenapadajú výraznejšie momenty z filmu. A záver mi prišiel dosť slabý a trochu aj stupídny. Herecké obsadenie nebolo najhoršie. Zvuková stránka nevýrazná. /55%/ ()

PAVLIS

K čemu je nápaditá režie, atmosférický soundtrack ovlivněný orientem, slušná akce nebo nádherná madam Connelly, když scénář psali rutinéři? Tupost dialogů level devět. Škoda. ()

mrclTV

Tento film nie je o Hulkovi, ale o spomínaní a o nehovorení o tom, na čo si človek má spomenúť, lebo je to všetko prísne tajné. Je to vlastne nepodarený špionážny film, alebo to rovno zjednodušme - je to nepodarený film. Dobre nebudem zbytočne krividiť, nie je nepodarený, len mohol byť lepší. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)