Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

sepp

Dle meho nazoru dost nevyrovnany film. Snazi se byt nejen akcni podivanou se skvelymi triky, ale tez o psychologickou stranku veci. To mu lze pricist k dobru, ovsem scenaristicky je to nezvladnute a vysledkem je mirny chaos. Presto solidni adaptace komiksove legendy. ()

Divočák

Ne špatné, ale poněkud neslané nemastné zpracování jednoho legendárního komiksu. Dejte Hulkovi pořádného nepřítele a uvidíte, co se z něj ještě vyklube. Jinak Bana jako vždy super. ()

Phobia

Být 10-leté smrádě, nejspíš bych pro chlápka, co se mění v KingKonga říznutého žábou, měla víc pochopení... no, v téhle psychologizující podobě asi ani to ne. Každopádně jsem stará vyzobaná kukuřica, proto mě počítačové hrátky, samoúčelně debilní dělení obrazu, nesmyslné zdlouhavé záběry a psychedelické impertinence Anga Leeho jaksi nebavily, ba přímo sraly. Z nekonečných rádoby moudrých dialogů a divné hudby se mi chtělo frustrovaně řvát. A snad jako každá žena, kladla jsem si hlavně otázku: "Čím to, že se všechno oblečení roztrhalo a spadlo, akorát ty trenýrky byly superelastické a nabraly velikost XXXXXXXXXXXXXL?" Kromě toho se Bana, když zrovna nebyl zelený, tvářil jak kdyby měl v análním otvoru narvaný kaktus. Nejsem cílovka (tento pan režisér mě ještě nikdy neuspokojil), pro mě je tedy "Hulk" nezáživná zívačka: sledováno při čtení a ani ne do konce, příliš jsem se nudila. Nejspíš to mohlo dopadnout lépe, kdyby se klasického komiksového tématu chopil někdo jiný, než věčný onan Ang Lee. 33% ()

kinej

Má očekávání od prvního zfilmování Hulka byla téměř nulová. Obecně beru zeleného kulturistu jako neazjímavou postavu, jejíž mutace je na hranici trapnosti. Ale Ang Lee mě svým filmem dost překvapil. Musím uznat, že příběhem splňuje Hulk i po deseti letech od vzniku všechny parametry kvalitní komiksové podívané. Příběh Bruce Bannera se vzhledem k možnostem až záhadně vyhýbá skečovitosti a povrchnosti a v práci s postavami dokonce podle mého předčí i dobového Raimiho Spider-mana. Tento fakt, tedy kromě scénáristů, lze asi přičíst Ang Leemu, který poskytuje hercům i prostor pro nějaké ty herecké výkony. Především Nolte, ale i Bana v tomto směru předvádějí komiksový nadstandart. No a také se nezapře, že Ang Lee je zejména umělecký režisér, takže film disponuje krásnými záběry a efektním střihem, neustále evokujícím komiksovou předlohu. Za velmi zdařilé považuji i akční pasáže, kdy Hulk řeší tanky, vrtulníky a stíhačky, zde se skutečně režisér vyřádil. Škoda, že jejich úroveň trošku podráží už trochu zastaralé digitální efekty, protože koncepčně patří tyto scény v rámci žánru dodnes k tomu lepšímu. V rámci možností nadstandartní komiksový film. ()

paascha

Tohle mě nějak nebaví. Proměna člověka v nečlověka stylem Jekyll/Hyde, Wayne/Batman, možná i Clark/Superman, ale tohle? Trapná zelená pitomost, která jen řve a smutně kouká? To se můžu v TV dívat na jyrku Prasošpeka, ten aspoň blábolí nesmysly, jako by ho kousla tarantule...:-) ()

Fiftis

Doteraz neverím, že toto natočil Ang Lee, renomovaný čínsky umelec pôsobiaci v USA. Zlátanina silného kalibru hollywoodskeho typu, komiks, asi si myslia, že nás oklamú tými efekty a tzv. hereckými hviezdami. Ale to sa pletú. Film sa dá rozdeliť na dve časti. Tou prvou je strašná nuda, pretože sa nám snažia prestaviť to čo Hulka vedie k tomu, že občas zozelenie, ale psychológia postáv je vykreslená divne. Druhá polka - väčšinou je Hulk zelený a naháňajú ho stíhačky - sa zvrtne na absolútnu sprostosť Hollywoodskeho kalibru. Taký King Kong v zelenom, zle vykonaný, len čo nás citovo vydierajú akože dojemnými scénami s hordami pološialených vojakov naháňajúci toto pofidérne monštrum a naopak láskyplnými uslzenými očami hlavnej hrdinky. ()

Shakers

Je to dobre a zaujímave efekty ujdu, ale keby to bolo trochu kratšie a viac akcií tak je to lepšie.Stopáž bola na mňa pridlhá, miestami som sa až nudil,strih vyzeral cool, ale mne to vadilo a ťažšie sa mi sústredilo na film a ta tzv. "psychológia" bola nezaujímavá a nudná.Ang Lee proste tento film nezvládol. 60% - 3* ()

DJ_bart

až teď jsem si uvědomil, jak extrémně debilní tenhle film vlastně je.... a to říkám jako někdo, kdo považuje Hulka/Bruce Bannera za nejkomplexnější komiksovou postavu. ()

Jhershaw

Ten film u mě, podobně jako nedávno X2, vyvolal pocit, že čím méně je ve filmu akce, tím víc to filmu prospěje. Navíc narozdíl od X2, tady ta akce ani nestojí za moc. Ale zbytek filmu to plně vynahrazuje, příběh, dialogy, vývoj postav.... ()

JohnnyD

Podľa môjho názoru je to unikátne filmové spracovanie comicsu, ktoré nie je len akčnou zábavou, ale (zároveň) niečim viac (podobne ako Batman Begins). Je to psychologická dráma, horor atd. Odvážny počin, ktorý mnohých prekvapil (a tým pádom aj znechutil). ()

Nin

Nuuuuuda. Velkohubá nuda. To přesně Hulk je. Z vcelku primitivního příběhu se tu dělá epos mytologických rozměrů, takže obří zelené příšery si užijete jen párkrát za film a tenhle trikovej Hulk je jedna z mála plusů tohohle filmu (akorát se mi nelíbil detail jeho obličeje, kterej připomínal žábu). Když přeskakuje skály a hází obří šutry na vrtulník, tak si pomalu člověk nepřeje nic jinýho, než aby tam přiletěl Superman od Singera a dali si tam velkolepě přes čumák... Ale akce je tu minimum. Jinak fňukající Bana brzo omrzí, zelenej Hulk tam moc není, ale naštěstí se dá ještě dívat na sympaťačku Jennifer Connelly, které to moc sluší, i když bych radši na ní koukal v úplně jiným filmu (počkat, já nemyslel p..., ... to je jedno). A málem bych zapomněl - Mám rád komiksovou stylizaci - Sin City, 300... super. Ale tak trapný dělení a "okénkování" záběrů jsem ještě nikdy neviděl. Nejdřív je to fajn, pak jen nezajímavý, ale když tam je třeba úplně nevinná scéna o tom, jak Jennifer sedí někde na nádraží na lavičce, někdo na ní zavolá a ona se zvedne... a ono je to najednou rozsekaný na 6 okýnek z různých úhlů, který se vzájemně prolínají...! Hulk je prostě šlápnutí vedle. (3/10) ()

Indiana

Před pár lety, po dlouhodobém čekání, jsem naběhnul slintající blahem na Hulka a byl krutě zklamán. Třeba to bude režií Anga Leeho, od nějž mě zklamal už i Tygr a drak, ale především tím, že se tam toho jednoduše moc neděje a akční scény jsou sice pěkné, ale je jich tam hodně málo. Kladem je ale rozhodně výkon Erica Bany. ()

Stegr

70% - Žádná extravagance to tedy nebyla, některé dialogy byly neuvěřitelně stupidní, ale jinak byl Hulk zábava a to hlavně jsem od filmu čekal... ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Hulk, triky -velká část děje se odehrává ve tmě, špatné dialogy, občas hodně zdlouhavý a nezáživný děj/// Již v době, kdy tento film vznikl se zařadil mezi nejslabší komiksový film poslední doby (řekněme 2002-2003). Teď po pěti letech se nic nemění. Stále se jedná o film, který nemůže svým soupeřům konkurvat. Je méně zajímavý, má hůře čitelnou hlavni postavu. Nevím jestli si ho oblíbíte. Disponuje dost složitým scénářem, dlouhou stopáží a dost slabou akcí. Nepočítám-li závěrečnou čtvrthodinovou honičku. To je jediné co na filmu stojí k vidění. Možná někteří herci, ale je to všechno spíše průměr a celkově spíš zklamání. Ale neposílám film do odpadu, jen na svoje vrstevníky prostě nemá. Uvidímě jak se uchytí nový Neuvěřitelný Hulk, ani se mi po tomhle do kina na něj moc nechce :-(/// Celkem 57%/// ()

Aky

Dlouhé pasáže hluchých míst střídají dlouhé pasáže stereotypních akcí. Zdá se mi, že tomu chybí větší nadhled, je to upracované, bez vtipných fórků, lehkých překvapivých zvratů. Jestliže se v závěru připomíná Iron Man, tak právě jeho lehkost, rychlonohost a bystrost dialogů mi zde chybí. ()

Disk

Hulk Anga Leeho předběhl dobu svého vzniku. Výtečné rodinné drama s komiksovými prvky a unikátní filmově komiksovou narací. Nedoceněná záležitost. ()

HAL

S takovým příběhem jaký nabízí komiksový Hulk se toho moc vymyslet nedá, takže se Ang Lee pokusil jít jinou cestou a zatímco vizuální stylistika filmu se (vcelku úspěšně) snaží být tím nejkomiksovějším ze všech, příběh samotný rozvedl a zpomalil tak aby se v něm kromě řvaní HULK SMASH! a primitivní mlácení do všeho okolo dělo i něco zajímavého. První půlka je tak díky tomu strašlivě nudnou představovačkou toho co kdo kde udělal a jak se došlo k tomu že po městě pobíhá velká zelená opice... na čemž je zajímavé snad jen přemýšlení nad tím jaktože se americké ochranářské organizace nezbláznily z toho že ve filmu se dělají drastické pokusy na malých roztomilých (a posléze vybuchujících) zvířátkách, tak i na malých roztomilých (a bohužel nevybuchujících) dětech. Aspoň tohle je tedy zajímavé. V druhé půlce už psychologie postav vcelku funguje, všechno postupně zapadá na své místo, klišé žánru padají , sem tam se objeví i nějaký ten trikově příšerný souboj s tím nezbytným trháním tanků, skal a betonu... a Leeovy veletoče s obrazem nabírají maximálního vrcholu. - to je ale bohužel jeden z mála důvodů, proč si Angova Hulka pamatovat... protože ač svůj mladší remake překonává o mnoho tříd, pořád je to svým způsobem docela přiblblá nuda, která se mezi kvalitnějšími komixovými filmy krčí někde vzadu v koutku. 6/10 ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)