Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Vavča

Ang Lee nechal obživnout komiks v těch nejlepších barvách, ať už je to práce kamery, vizuální vychytávky jako tanky v pouští nebo helikoptéra letící těsně nad hladinou, takových eyecandy scén má celý film více. Je tu ost Dannyho Elfmana. A hlavně výborné obsazení Eric O'Bana je sympaťák k pohledání, má velké charisma jeho proměny mu věřím dokonale, Jennifer Conelly je kočka a nehraje o nic hůře, než Bana. Příběh má dobré vyústění, byl jsem mile překvapen, že zrovna Lee se ujal této látky. ()

k212

Těžce uchopitelný film, natož film pro široké divactvo. Ang Lee jakožto netuctový filmař vnesl do -v základní linii- slaboučkého příběhu příměs čehosi víc a to všechno díky sofistikované filmařině a ostřením na psychologicky propracované charaktery. Scény s rozděleným plátnem hravě a nápaditě evokují komix a zároveň krásně degradují rutinérskou filmovou akci. Hudba od D.Elfmana je výtečná, herecky je film taktéž velmi povedený. Kdo chce standardní velkoformátovou podívanou, nechť se tomuto dlouhatánskému vyprávění vyhne obloukem a vyhledá mladšího bratránka Neuvěřitelně "přitroublého" Hulka. Já však dávám přednost této dvouhodinové stylizované a psychologicky zaměřené hračičce od Anga Leeho. 70% ()

kingik

Tak cítím mírně promrhaný potenciál. Jednoznačně tento film neměl režírovat Ang Lee. Nevěděl si s ním rady. Bylo to z výsledku cítit. Connellyové to jako vždy slušelo a Bana překvapil. 60% ()

Payushka

Ang Lee se mermomoci snazi drzet kategorie filmu - predloha je komiks, takze tu mame na obrazovce nekolik okynek zaroven, zpomalene zabery, pohledy jako z kresby na papiru. I kdyz si tohohle cenim, presto se stokrat radsi podivam na X-Meny, kteri zadna okynka nemeli. Bohuzel je Eric Bana celkem o nicem, stejne tak ostatni herci. Mno, a ta stopaz...brrr ()

Legas

Napodruhé se mi Hulk líbil víc. Už jsem si zvyknul na počáteční zmatenost comicsově laděných prolínaček. Imho je to výborný a originální nápad. Moc dobře vypadá a skvěle funguje. Zobrazení přeměny Erica Bany v zelené monstrum je herecky i technicky brilantní. Samotné CGI efekty jsou místy až nadčasové. Zvlášť v největší akční scéně v druhé polovině filmu. Bitvu s tanky jen tak nezapomenu. Síla Hulka je také v jeho příběhu, který nabízí spoustu psychologických momentů. Místy, a to je snad jediná výtka, je tempo filmu až příliš pomalé. ()

Sobis87

Hulk je komiksový unikát. Moc se nevidí, aby si původně režisér psychologických dramat při natáčení potencionálního popcornového bijáku dokázal zachovat svoji tvář a otiskl do komiksové adaptace tolik svých nemainstreamových znaků. Ang Lee ani v případě zeleného obra ničícího vše okolo nevzdal své obliby v pitvání psychiky postav a vytvořil tak zajímavý hybrid rodinného dramatu a akčního filmu, a to vše ještě obohacené o unikátní formální stránku operující s komiksovými políčky a snímáním z různých úhlů ve stejný okamžik. Drama sice převládá nad akční stránkou, ale když už na akci dojde, je strhující, inovativní a...a opravdu komiksová. Ang Lee v Hulkovi objevil silný psychologický příběh o nenávisti a souboji osobnosti s pudy a přetvořil ho k obrazu svému, ale zároveň neublížil původnímu komiksu, jen mu dodal nový rozměr. A ten divadelní závěr takřka antických rozměrů...to byla paráda. Hulk je pro běžného diváka těžko stravitelný film, ale pokud chcete něco víc než jen "hack&slash" akci a nebojíte se experimentů, jděte do toho. ()

Jordan

pôvodne som chcel dať viac: už od začiatku filmu som sa tešil, ako tomu naparím plné hodnotenie; úvodná vyše trojminútová titulková pasáž ma nakopla a očarila a aj po nej to zo začiatku ešte šlo, hlavne preto, že som vedel, že nemám čakať akčné sci-fi, ako sa to uvádza, ale sopsychologizovanú komixovú drámu s prvkami sci-fi; navyše dobré herecké obsadenie, ktorému v mojom rebríčku dominovala krásna jennifer connelly (neskoršia liv taylor vo "voľnom pokračovaní" sa na ňu ani po stránke krásy ani po stránke hereckého talentu podľa mňa nechytá) a lee-ova snaha (častokrát podarená) zahrávať sa s formálnymi prvkami a princípmi komixového umenia pre prestrihoch a montáži, to sú ďalšie dôvody, ktoré ma skoro až do polovice držali pri odhodlaní dať tomu päťhviezdičkové hodnotenie; navyše: pri hulkovi (ktorý je vlastne len modernou komixovou variantou na dr. jekylla a mr. hydea a ústrednou témou je - okrem marvelovsky konštantnej prítomnosti biblických konotácií a odkazov, tuto priamo na najhlavnejšie otec-syn boh-človek referencie, predovšetkým hnev a jeho kontrola) ide v jeho sfilmovaniach hlavne o 2 veci: obsadenie brucea bannera a o samotného hulka - čiže o scény, ako sa mení a o to, ako potom vyzerá: a tu to znova vyzerá sľubne, pretože bana možno nie je taký pán herec ako norton, no toleroval som ho tu a sedel mi tu viac (aj keď u mňa aj tak vyhráva avengerovský rufffalo), scény menenia sú tu vlastne asi to najakčnejšie a efektovo najlepšie, s tým sa vyhrali a výsledný digitálny hulk vyzerá veľmi pozerateľne - rovnako ako aj záverečná bitka elementov (a hulk putujúci mrakmi), ktorá bola jednou z "ideovo" najkomplikovanejších bitiek v hollywoodskej tradícii adaptácií komixov (snáď už len watchmeni to majú tendenciu prekonať); ale s pribúdajúcim časom a dialógmi, ktoré sa točili okolo toho istého a neboli ani nejako vyšperkované, ani obohacujúce, pri absencii humoru no prebytku patetizmu a akejsi literárnosti, pri stálom sa nič-nediatí (predsa len je to adaptácia Hulka, nie Sin city alebo Watchmenov, ktorí si môžu dovoliť, aby sa rozjímalo - a aj tak sa to navyše rozjíma vo vizuálnej bravúre a obohatené o výbušné akcie) a neúnosnej dĺžke, ktorá odtekala ako špinavá voda z upchatej vane, som si predsa len uvedomil, že aj so všetkými vyššie spomenutými kladmi to ang lee, solídny a veľmi zručný režisér psychologických drám a vážnych filmov, ktorý vie pracovať s hercami a emóciou, prehnal a možno trochu podcenil a že nevznikol psychologický komixcový thriller pôsobiaci organicky, ale iba vonkajší súčet jednotlivých zložiek/prvkov/žánrov, kde sú psychológia (alebo snaha o ňu) komix (ako umelecký druh), a žáner ("akčné" sci-fi) nesynteticky priradené a predávajú si štafetu, no vyzerá to nesúrodo a je to zbytočne dlhé; snaha sa cení, ale len pre snahu nebudem zbytočne dlhý a nie úplne podľa autorských predstáv dotiahnutý film zbytočne nadhodnocovať, aj keď ho točil sám ang lee; ()

Anderton

Velmi nedocenená komixsová adaptácia, ktorá pre zmenu vsadila na hrdinov ako na akciu. Niečo to zarobilo, ale diváci chcú ,aspoň tí americkí ,niečo iné, o čom svedčí pripravovaná, že vraj ovela akčnejšia dvojka s Edwardom Nortonom!!! Lee pozná pravidlá snáď každého žánru a vždy to dokonale predvedie (napr. viac obrazov v jednom). Akčné scény brali dych a považujem ich za maximálne originálne. Nemyslím, že ide o nejakú hlbokú psychologickú drámu, o to ale v komixoch nikdy príliš nešlo. Takže spokojnosť. ()

LION-MR.T

Dal bych i méně než tři hvězdičky protože Eric Bana je strašně nesympatický herec,bylo mi ukradený co s ní bude. To co tuhle nudu zachraňuje je akce,které je dost až ve druhé půlce a solidně jsem se bavil. No ty zmutovaný čokly byly děsný. Nolte to ještě zachraňuje,ale taky se moc nepředvedl, Máte tři možnosti. Pokud jste neviděli původního Hula s Ferrignou tak to máte ještě dobrý. Pokud ano tak buď budete soudit a porovnávat a nebo budete ignorovat. Já se raději vydal třetí cestou. Jinak divný je,že Eric zvětší svůj objem v pase snad třikrát a kalhoty mu neprasknou ani,když kope nebo běhá. Je to sračka,ale počitačové úpravy nedopadly tak zle jak v Mumii se vrací,tam to bylo fakt trapný. ()

Frajer42 odpad!

Více než 2hodinová reklama na nudu, kde byla dobrá snad jen marvelovská melodie. Dlouho jsem neviděl topornější herecký projev, než předvedl ten čůrák Eric Bana. Člověk měl celou dobu nutkání vypíchat si oči, ale vzhledem k tomu, že u této nadpozemské sračky můj had v pozoru zrovna nebyl, tak si oči nebylo vypíchat čím. Dovedu si představit lepší program, než sledovat 2 hodiny ubrečeného čůráka s post traumatickým syndromem, který se asi 3 krát během stopáže promění v zelené monstrum a rozmlátí všechno kolem sebe. Příběh byla opravdu čirá píčovina, která byla vyloženě vhodná jen na stránky komixu pro předškoláky. Obrovský ztráta času, vyhněte se této sračce tím největším možným obloukem. ()

Kothy

Proč se toho zuřivce pořád nedaří kvalitně zfilmovat? Až v Avengers se to povedlo. Eric Bana se moc nepředvedl... ()

swamp

Když se rozzuřím..budu zlý, ehm..teda zelený! :) Další zfilmovaný comics..další průměr! Na Spideyho se prostě nikdo nevytáhne! :) ()

Sašenka165

Hulk je zmatený, nelogický, prapodivně natočený film, který mi bohatě stačil jednou. Ocenit můžu jen trikovou stránku, jinak to byla neskutečná nuda. ()

AGAMENON

Asi budu patřit k menšině (soudě podle kritik), které se film o zelené mlátičce ve fialových nasrávačkách líbil. Vůbec my nepřipadala první půle nudná a rozkládaní obrazu se mi taky líbilo, sic občas sem měl dojem, že je používáno samoúčelně. Hudba je slušná, ale i tak asi nikdy nebudu Elfmanův fanoušek. Hulk je udělaný pěkně a jeho bitka s pejsky je dobrá, samozřejmě velkolepé finále myslím uspokojilo všechny, kterým připadalo, že se zelenáč objevuje příliš málo. I když si vyzkouší pár olympijských disciplín např. hod diskem, hod do dálky, skok do dálky a výšky (gumídci mu mají co závidět), přišel my hrdinův pád do vody a následné vyčistění řeky, přece jenom jako něco co by ani taková superbytost jen tak nerozchodila. Nick Nolte konečně dostal roli pro kterou se narodil, jako bezďák je dokonalý. Ale hlavně pochvalu si zasluhuje výrobce oněch fialových posrávaček, které ani když se hrdina změní na pětimetrovou korbu se vůbec nezařezávají (asi nešije u větmanca). Stopáž je podle mne naopak velmi krátká. ()

Zodd

Psychologická sonda do hlavního hrdiny, která není zas tak odlišná od nás nezmutovaných. Režisér ví, jak velké sousto si ukousnul a kočíruje to podle mého velmi dobře, přestože pojmout komiks tímto způsobem mohl být hazard tak jako tak. Jako jo, to dlouhé hopsání může někomu připadat směšné (pro mě určitě ne tolik jako to, co předvádí v A:IW), ale posledních 10-20 min to vynahrazuje, že se na film nemůžu zlobit. Kdo říká, že jen DC může být temné? ()

PetrPan

Brilantní filmové zpracování komixu, jako chlapec jsem sledoval seriálovou podobu v hlavní roli s Lou Ferignem a na tohle jsem se vysloveně těšil, po pomalejším rozjezdu na nás čeká skvělá akční jízda nacpaná adrenalinem s velkým A a na rozdíl od jiných hodnotitelů zde, souboj Hulka se zmutovanými psy - mimochodem pitbulteriérem a americkým staffordšírem mě dostala.... ()

nash.

Je zvláštní, když jsem Hulka viděl kdysi v kině nepřišel mi tak dobrý jako teď po letech, při repríze. Asi jsem tehdy čekal něco jiného, možná ovlivněný comicsy, jsem čekal víc akce. Tentokrát už jsem věděl a mohl jsem si vychutnat výborným Banou skvěle podanou postavu, která není jen comicsovou mlátičkou, ale člověkem s pohnutým osudem a zmítaný silnými emocemi, které dokáže předat publiku. Stejně tak jsem si vychutnal i všechny nápadité a originální filmařsko-comicsové parádičky, kterými Lee celý film doslova vyšperkoval. A akce, když už přijde, je většinou výborná. Řikám většinou, protože třeba scéna se psy mi přišla zbytečně natahovaná a trochu bezradná. Zato Hulkův útěk nemá chybu a totéž platí o první neakčně "vysvětlovací" půlce filmu. ()

Slarque

Jeden z nejinvenčnějších současných režisérů natočil komiks po svém. Kdo čekal, že bude vypadat jako Spiderman, asi to nemá v hlavě v pořádku. Psychologické a neakční sekvence tvoří většinu filmu a komiksové jsou často tvořeny mozaikou několika záběrů. Vynikající herecké výkony (hlavně Nick Nolte) jsou u Leeových filmů samozřejmostí. S čím přijde mistr příště? ()

Vitason

,,Jestli se rozzlobíme, budeme zelení!" Ne, nebojte tohle nebude agitace jedné zelenkavé politické strany, ale parádní komiksová adaptace, se kterou si kouzelník Ang Lee vyhrál v každém detailu. Lee v první polovině kope do filmu co nejvíce psychologie, která má svoje opodstatnění pro další vývoj a já se u ní rozhodně nenudil. Sem tedy musím vložit pochvalu na ústřední herce, protože bez nich by to určitě nefungovalo. Obzvláště bylo potěšením sledovat Erica Banu, který do své proměny dal opravdu všechno. Mimo zmíněnou psychologii okořenil Lee film skvělým vizuálem, kdy výborný střih a vkládání více záběrů do obrazu (mimo jiné to působí dramaticky, i když se jen Jennifer Connelly otáčí ve dvou záběrech na muže, který na ni volá) musí působit komiksovým dojmem i na člověka, který v životě nedržel kreslený sešit v ruce. A v druhé polovině snímku servíruje Lee vybroušenou akci, kdy si to Hulk rozdává s vrtulníky, stíhačkami atd. Když k tomu připočtu skvělou hudbu od Danny Elfmana, krásnou Jennifer a místní nízké hodnocení, tak se nebojím dát Hulkovi plné hodnocení. Osobně mi přijde, že Hulk znamená pro komiksy to samé jako Alexander Veliký pro sandálové eposy. Kde totiž všichni ostatní sází na přímočarou akci, přicházejí tito dva s promakanou psychologií postav a skvělým vizuálem. ()

Bachy

Ang Lee chtěl zřejmě dělat velkofilm a kinematografický mezník, jinak si tu stopáž vysvětlit nedokážu. Mám rád postavu Hulka. Přijde mi jako poměrně zajímavý komiksový charakter a rozhodně mě tenhle film nalákal na původní komiks, či nějakou animovanou sérii. Bohužel, ale tím, jak špatný je. Všechno, co je alespoň trošku zajímavé totiž musel vytvořit již komiks. Praštěný střih, kde se režisér snaží být originální, mi lezl na nervy. Herci mě otrvovali. Eric Bana je špatná až příšerná volba. Záporáci nikterak hrůzostrašní a závěrem dementí dialogy. Bohužel - nuda, nuda šeď. Takže jediné, co je zajímavé je samotný nápad s rozzuření a proměnou + Hulkova láska, či spíše to, že je vám ho líto v době, kdy vám ho líto být má. Jinak hrůza. A co mělo znamenat to brutální skákání? To bylo i v komiksu? ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)