Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

Exkvizitor

Počítačové efekty nejsou nic moc a na celém filmu je znát, že vznikal ve studiu (viz. scény v poušti, které modrým pozadím přímo dýchají) - což je myslím první dost závažná vada pro film tohoto typu (tedy typu "nenáročná rodinná zábava na sobotní večer"). Druhou vadou na kráse je nevyvážený děj (většinu filmu se nic neděje, ke konci se to rozjede a pak zase z ničeho nic jako když utne). Zajímavý je ovšem nápad s komixovými záběry kamer. Celkově ale žádný zázrak. ()

kajda.l

Eric Bana nehorázně nudný a toporný kašpárek, zelený kámoš Hulk se svým no..ehmm "záchvatem zuřivosti" směšný, Nick Nolte jakožto záporák snesitelný, triky až na pár výjimek nezajímavé, scénár děravý a nedotažený..tak za co k sakru dávám 3*?? Ano je to ona(Jennifer Connelly), stojí za tím ženská, která je vybavena nádhernými "havranímy" vlasy a okouzlujícíma zelenýma očima, která navíc i UMÍ hrát!! Film jako takový mi nesedl a užíval jsem si především tu "neakční" linii s Betty a i proto pro tentokrát výsledné hodnocení zaokrouhluji směrem nahoru na slabší 3*. ()

ARI50

Je škoda že se pořádné akce dočkáme až na samém konci, kde to je celkem přitažené za vlasy ale dá se na to dívat, Samozřejmě nemůžeme mít akci od začátku film musí nějakým způsobem dějově začít a určitě to není špatný film. ()

Bauer

Začátek mně moc nezaujal.Prostředek byl docela dobrý a posledních cca 45 minut bylo fakt bomba.Eric Bana dokazuje že je opravdu dobrý herec.Jen mi tam nějak nezapadal Nick Nolte.A mohlo to být tak o 20 minut kratší. ()

mm13

...budem alibista a dávam hviezdy tri. Oceňujem režisérovú snahu, po formálnej stránke Hulka skutočne vymakal. Snaha sa cení. Ale i keď som preveľmi chcel, nepresvedčil ma. Príbehu niečo chýba, je to - aj napriek adekvátnemu Ericovi Banovi - trošku chladné. A nemá to poriadnu pointu, film sa končí bez toho, aby vyvrcholil a zavŕšil alebo načrtol perspektívu ďalšieho vývoja postáv, ktoré ostatne žijú len v akejsi akademickej rovine. Nie sú z mäsa a kostí (sú príliš komiksové v tom zastaralom zmysle slova... že by zámer? :-)... normálne som si po poslednej scéne podráždene položil otázku: "no dobre, a teraz čo?!!!"... ako vidno aj z tohto pokusu o príspevok, veľmi rozporuplný počin. Čas ukáže. ()

becki_tu

Hulk je docela problematická záležitost. Na jedné straně úchvatná vizuální stránka s množstvím zdařilých efektů a velmi sympatická herecká dvojice Bana - Connelly a na druhé straně příliš dlouhá a chvílemi nudná podívaná, která se jako celek tváří dost rozporuplně. Na čtyřhvězdičkové hodnocení to nestačí, ale zase tak daleko to k nim nemělo. ()

duklak2

Hulk mě do jisté míry připomíná Shreka. Taky je to takový dobrák od kosti, který všechno rozseká. Ne, teď vážně. Těch 130 min. je prostě moc. Přeměnu v Hulka vidíme asi až po 1h filmu a to je moc. Jsem zvědavý na nový film Neuvěřitelný Hulk, který tady na csfd získal vysoké hodnocení. Doufám, že nebudu zklamán. ()

Sawy

V roce 2003 jsem byl v kině na komiksovém filmu Hulk.A byl to krutý zážitek.Čekal jsem akční film,ale místo toho jsem dostal jakýsi divný polotovar,ve kterém mě nezaujala jediná scéna,neztotožnil jsem se s jedinou postavou a prostě se mi to nelíbilo.Neříkám,že psychologie do komiksu nepatří (X-men budiž důkazem),ale tohle mě nudilo zkrátka fakt nepopsatelným způsobem.Měl jsem co dělat,abych v kině neusnul.A když občas došlo na tu tolik očekávanou akci,byla nezajímavá,bez špetky nadšení a invence.Ty peníze za lístky se mohly vynaložit mnohem lépe... 30 % ()

MonaSax

Tak "neuvěřitelně" dlouhé a nudné, nic dalšího na tom asi nebude. Hulk je velký, zelený, skoro nahý a pořád nasraný, co se na tom komu líbí, hra na hrdiny? TINY HUMANS! ()

Mordenroth

Takto nejak som si to aj predstavoval... Hulk bol vždy mojim obľúbeným komixom, Eric Bana patrí k mojim obľúbeným hercom a Anga Leeho považujem za jedného z najzaujímavejších režisérov súčasnosti. Okrem hercov a režiséra ma na tomto filme potešila aj charakteristická hudba Dannyho Elfmana. Samotný príbeh je veľmi zaujímavý a aj špeciálne efekty sú podľa mňa dosť kvalitné. ()

ScarPoul

Pre Anga Leeho veľmi netradičný žáner. Na druhú stranu prezentoval svetu poriadného Hulka - takého aký by mal byť. Obrovský zelený obor s dobrým srdcom a so slabosťou pre dievča menom Betty. Hudba Dannyho Elfmana rezonuje celým filmom, hlavne ústredný motív. Ďalším výrazným prvkom je rozpolíčkovanie záberov. Vďaka tomu film pôsobí ako rozpohybovaný komiks. Ďalej je to premyslená a akčne dokonalá scéna v púšti. Dokonca aj toho hlavného záporáka som žral aj keď by som uvítal nejaký väčší finálny battle. Čo sa týka psychológie postáv, je to trocha horšie. Nie že by tam nejaký základ nebol. Dokonca sa určitým spôsobom počas filmu rozvíja. Minimálne sú charaktery pevne ukotvené v rámci príbehu. Ale akási pamätnosť z nich nesála aj keď oproti Tyler a Nortonovi sú Conelly a Bana omnoho sympatickejší predstavitelia. S odstupom času stále nedocenený film, ktorý započal budovanie marvelovských avengers, ktorý idú do kín už tohto roku. ()

PROROK14

Mňa to veľmi nezaujalo. Možno aj preto, že niesom veľký fanušík komiksov. Bolo to príliš dlhé na to aby ma to udržalo v priebehu filmu v napätí. Akcie tu bolo ale mňa osobne to neoslovilo a druhý krát to určite pozerať nebudem. Taký slabší priemer. 55% ()

Caszidy

Musím se přiznat, že mé hodnocení je ovlivněno faktem, že Hulk je má nejoblíbenější postava ze stáje Marvel a hned druhá nejoblíbenější postava po Green Lanternovi(DC Comics) vůbec. Přesto se však rozhodně necítím neobjektivní, jelikož Ang Lee v žádném případě nenatočil klasický "popcornový, akční, komiksový" film. Hulk v jeho zpracování je naopak něco zcela jiného. Spíše než nějakou akční smršť můžeme vidět spíše psychologii postav ozvláštněnou řadou neotřelých vizuálních efektů a pohledů kamery. Je zajímavé, že ač měl film velice slušné tržby, tak v pokračování se kromě režiséra vyměnilo i kompletní herecké obsazení. Na šéfy Universalu bylo nejspíše leeho novátorství příliš. ()

ProjectAlice

Podľa mňa najslabšie sfilmovaný komix. Nuda u mňa prevládala počas celého filmu, Eric Bana tiež nič extra. Dve hviezdičky som dal predovšetkým za Jennifer Connelly, ktorá opäť nesklamala. ()

maseer2

hodně netypická komiksovka, která namísto pořádné porce akce, jak to bývá většinou zvykem, sází spíš na psychologickou a konverzační notu.. to samo o sobě samozřejmě není špatně, ale Hulk mi hold přišel od začátku do konce nevýrazný a bez náboje.. takže za 3* ()

slatkac

Taky bych neměl rád ten pocit, když zničehonic zezelenám a začnu kolem sebe házet autama. Naštěstí, já když zezelenám, tak většinou zvracím. ()

Beast

Zdá se, že Američané (Hollywood) již neumí točit nic jihého, než dokonale trikově a technicky udělané slátaniny a prvoplánové pouťové zábavy. - no vlastně to až na pár výjimek neuměli nikdy. ()

bouncer

Je velkou škodou, že Ang Lee nedotáhl některé myšlenky a nápady do konce...nakonec je z toho napůl normální komiksová adaptace a napůl pokus o psychologický rozbor zelenáče. Ve výsledku to je ale nemastné neslané... ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)