Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

eLeR

Mne to pripadá tak, že režiséri výborných drám si raz v živote chcú vyskúšať aj prácu na sci-fi, ale radšej by to nemali robiť. Nebavilo ma to a nezachránil to ani Bana a ani Connelly. ()

FrodoF

Od Anga Leeho jsem čekal mnohem víc, ale to asi každý. První půlka filmu je slušný psychologickým filmem a druhá průměrný hollywoodský akčňák. Jako kdyby Lee chtěl uspokojit jak producenty, tak ty, kterým se líbili jeho psychologická dramata. ()

Chrustyn

No, musím uznat, že to je úplně jiný a poměrně složitý komiksový film než na jaký jsem zvyklý. Spíše než triky je film nabitý různými dialogy. Ale když už na akci dojde je udělaná velice dobře. ()

klerik

Ang Lee sa hrá s formou najviac ako len môže, a pôsobí to zaujímavo... ALE ani on ani vyborní herci nedokážu vtisnúť filmu potrebnú psychológiu a už vôbec nie uveriteľnosť. Odriekavanie toporných dialógov zabíja film ešte viac ako jeho vleklé tempo. Nevyvážená konverzačka bez chuti a zápachu... ()

SeBig

Má to hrozně pomalej rozjezd, skoro žádná akce. Nick Nolte jako chameleon byl celkem fajn. Jinak na Neuvěřitelnýho Hulka to nemá. ()

LaciLC

Tak toto vôbec nebolo ono. Komiksový žáner rozhodne až na pár výnimiek nepatrí medzi moje obľúbené. Aj keď mňa osobne tvorba Anga Lee nikdy veľmi nebrala, uznávam ho, ale táto adaptácia populárneho komiksu mu vonkoncom nevyšla. Pár vydarených akčných scén sa síce nájde, ale inak som sa pri filme naozaj strašne nudil. Pritom neviem presne v čom bola chyba. Tá prílišna psychológia tu už bola mnohokrát spomínaná, ja si tiež myslím, že do daného žánru sa veľmi nehodí. Z časti ma iritovalo aj obsadenie, práve Eric Bana patrí medzi mojich najneobľúbenejších hercov, ale všetko by sa dalo vydržať, keby to bolo aspoň pútavo podané. Raz som to ešte nejako dopozeral, ale dobrovoľne už určite nikdy viac. ()

korbitch22

Netradiční komixárna,která mi tenkrát na svoji dobu vyrazila dech svými efekty a že je film plnou hodinu a půl rodinné drama nijak neodsuzuji,naopak to vítám.Jelikož polsední hodina je akční námrd,kterému předcházelo i silné herectví Erica Bany a Nicka Nolteho.Já byl spokojenej,nicméně nejlepší Hulk je prostě Edwartd Norton. 75%. ()

Yardak

Tak trochu jiná verze komixového "typického" filmu. Je znát, že Ang Lee natáčí normálně úplně jiné filmy a tak vytvořil hlavně psychologické drama s občas akční vskuvkou. 3 a půl hvězdy. ()

heyda

Strašná blbost. Fakt sorry, ale tohle nemělo hlavu ani patu, herecké výkony průměrné až podprůměrné, efekty slabé. Nezlobte se na mě, ale mě to prostě přišlo stupidní. ()

sharky

Stylizace do podoby komixu je zajímavá, ale jinak je to jen bezduchá slátanina k pousmání nad její slaboduchostí. ()

Natascha

Hrátky s obrazem jsou dobré, zelený Hulk je dobrý, herci jsou dobří, akce (i když jí vážně moc není) je dobrá. Každý element zvlášť je v pořádku, ale výsledek zas až tak dobrý jako všechny jeho části není. Něco tomu chybí. A i když té psychologie tam byla kupa, skoro až moc, řekla bych (a to říkám hlavně protože psychologii postav beru vždy jako VELKÉ plus!), ve výsledku mi hrdinové nebyli moc sympatičtí, a když už, tak to byla zásluha herců a rozhodně ne scénáře. Postavy se neustále piplají ve svých citech, pořád pozorujeme jejich traumata, která jen velmi pomalu vyplouvají na povrch a ačkoliv jsou třeba Bruceovy vzpomínky vskutku nepříjemné, nebyl jejich dopad pro mě moc intenzivní. Možná by vůbec nebylo špatné to trochu přestříhat. Ale cením Angovu snahu o něco jiného na poli komiksového filmu - věřím, že tudy by mohla vést cesta, jen ji pořádně ušlapat... ()

rikitiki

Pouto k otci je tak zasahující, nepřeklenutelná vazba plná mýtických i, dejme tomu, oidipovských rozměrů. Už jenom to slovní spojení "pouto k...". znamená hluboký vztah a zároveň i policejní želízka, která tě svážou a berou ti svobodu. Režisér Ang Lee je dokázal vyjádřit hmatatelně, stejně tak jako většinou marnou snahu se z nich vyvázat - zobrazil děleným plátnem. Zatímco hlavní hrdinka je ve vleku marného puzení dokázat otci, že "jsem dobrá, tati, dívej se", hlavní hrdina pouto k otci bolestivě překousne a jde dál. Sice jako zelené monstrum - tak trochu v něm stále zůstává, že vzepřít se otci je hřích plný nevděku - ale zase si užívá absolutní svobody. Zelený, nelidský obr plný vášně a instinktivního rozhodování nepodřízeného intelektu a vzdělán: totální volnost nepřemožitelného těla je tak přitažlivá. Ale ten hřích - to že jsem porazil otce - musí nutně vyvolat trest, který si Hulk podvědomě ukládá - nikdy se nebude moct intimně přiblížit k ženě, kterou hluboce miluje. Jakoby zůstal dítětem, které se otce bojí, obdivuje ho a zároveň ho chce svrhnout. Což se mu sice podaří, ale právě proto zůstane v rovině dítěte, které přece nemůže mít sexuální naplnění. ____ Ten film je odvážný obrazovou stránkou, která vyjadřuje nejednoznačné vítězství superhrdiny, proto vcelku chápu nízké hodnocení snímku. Ale zároveň je mi to líto. Příběhy o superhrdinech přece nikdy nebyly o tom: získal jsem superschopnosti a teď vám všem nakopu prd... Vždy jsou to z dřeni našich kostí vycházející mýty o tom, že "uvědomil jsem si sám sebe a teď už takový budu" s bolestnou zátěží minulosti a rodičovských vlivů, kterých se prostě zbavit nejde, ať už vládneme jakýmikoliv dovednostmi. Pouto krve - v tomhle případě zelené - se nedá přervat bez bolesti a bez jizev. ()

GigaPudding

Většinu filmu jsem si těma třema hvězdičkama byla úplně jistá, protože se tu jedná hlavně o to "rodinné" drama, které ale nefunguje tak jak by mělo, protože je prostě příliš chladné a hlavně ten generál sice nemá neměnný výraz tváře, ale vždycky nasadí takový výraz, který vypadá, jak kdyby prostě byl vysmátej, i když je všechno špatně, dcera mu tam málem brečí, hulk mu tam dělá binec, musí plnit rozkazy, které nechce atd. :), prostě strašně podivným způsobem zahraná postava :). Co mě ale donutilo přemýšlet mezi trojkou a čtyřkou byl zaprvé velmi pěkný prostorový zvuk, když Hulk řádil, za druhé zábavné akční scény, které prostě pěkně využívaly toho, že Hulk se prostě může pohybovat jak chce a byla v tom taková destruktivní lehkost :), měly i fajn nápady a pěkně se na to koukalo, když to teda jednou za uherskej rok začalo být akční. A za třetí, a to především, Ang Lee dokázal velmi funkčním způsobem přetáhnout komiksovou skladbu a střih do filmu a vytvořil tak v některých chvílích úplně ohromující podívanou v úplně jednoduchých scénách, které by s normálním obrazem a střihem byly úplně obyčejné, protože se to neomezuje jen na nějaké běžné depalmovské rozdělení obrazu do pár okýnek, aby se to jakože teda tvářilo jako komiks, protože ten má přece taky okýnka. Hulkova obrazová skladba a střih je mnohem bližší komiksovým stránkám a i když to není žádná velká sláva a dost tomu chybí prostě nějaká ta hulkovská destrukce, tak je to díky tomu obrazu asi nejkomiksovější hraný film vůbec :). ()

Deschain

Oh, prečo len tá úvodná rozťahaná hodina, ktorá ma tak veľmi nebavila? Hovorila som si, Ang, čo to tam stváraš, ide z toho divná atmosféra, dielikovanie obrazu neúčinkuje, postavy na mňa nefungujú a potom bum, pustí do lesa zmutovaného pudla, Hulk zahrá na city a konečne sa to rozbieha a baví. Zvyšok som už sledovala naozaj zaujato, najmä ak to beriem ako osobnú drámu Bruca a Betty, aj keď Hulkovo veselé poskakovanie tiež malo niečo do seba. Ku koncu ho už naháňalo priveľa helikoptér, ale záver ma celkom potešil. Inak, tomu jeho vyšinutému tatkovi som aj ja mala chuť jednu hulknúť. (Druhá časť, od lesného Hulka tak za 4 až 5, ale nedá sa zabudnúť na to 2hviezdové úvodné utrpenie. Každopádne, nakoniec prevládla spokojnosť) ()

HellFire

Hulk s PG-13, jak to asi mohlo dopadnout? Akční scény jsou celkem povedené, ale herecké obsazení se do filmu nehodí. Měl jsem pocit, že to všichni brali jen jako další práci a své postavy neprožily. Na druhou stranu je obtížné hrát proti zelené zdi.... A že se speciální efekty nepovedly, to nemusím vůbec říkat, stačí se chvíli dívat. Co jsem nechápal, tak amatérské střihy, které na zážitku ze sledování nepřidali NIC a sebrali vše. Na vině je ale spíše špatný scénář, takhle Hulka do širšího povědomí určitě nedostanete... ()

Ilicka

Vizuálně velmi zajímavé (rozdělení obrazovky, komiksové vychytávky), herci výborní (ještě jenou se někdo pokusí říct, že Jenn Connelly je herečka nižší třídy, zezelenám a budu zlá), jenže je to moc dlouhé, zpočátku se tam nic moc neděje. S komiksem to rovněž nemá moc společného, ale zrovna v tomto filmu mi to nevadí. ()

claudel

První dvě třetiny filmu mi připadaly velmi nudné, poslední třetina už byla výrazně svižnější a akčnější. Přesto mé hodnocení zůstává průměrné. Eric Bana i Jennifer Connelly jsou sympatičtí, ale toť vše. Jsem zvědavý, jak bude vypadat nový Hulk s Edem Nortonem. ()

fleker

..přidáním samohlásky a slova označujícího část ptačího pera do názvu filmu vytvořte pojídače žaludů.... všechny ty prostřihy a pojízdný pipy...ten příběh se odehrával na kolotoči, mám pravdu? ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)