Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

rudeboy

SPOILER! Príjemný film pri ktorom sa dá vcelku dobre pobaviť a zjesť veľkú porciu pukancov. Billyho charakter je z hlavnej trojky podľa mňa asi najzábavnejší, k čomu prispieva aj jeho herecký talent. Koniec fimu je vcelku prekvapujúci, aj keď musím povedať, že som dopredu očakál, že to Bruce s Billym prežijú. Ešte raz, taký príjemný film... ()

lennyd

Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton) jsou bankovní lupiči. Ale jejich styl se od ostatních bankovních lupičů velmi liší. Žádné přepadovky, střílení a velké útěky. V poklidu se v neděli večer zastaví u ředitele banky, stráví s jeho rodinou večer a noc, a ráno, ještě před otevřením banky pro veřejnost, ji v poklidu vyloupí. Svým stylem si dokonce - i přes své "povolání" - získávají sympatie amerického lidu. Jenže - kam čert nemůže, nastrčí ženskou - a tak když jednoho dne potkají Kate (Cate Blanchet), je to začátek jejich konce ... I díky příjemnému hereckému obsazení jde o sympatickou krimi komedii - Barry Levinson vypráví svůj příběh pomalým tempem, díky kterému ale v polovině filmu trochu nudí. Naštěstí ke konci dostane film opět tempo, a směřuje k celkem překvapivému závěru. Po herecké stránce mne asi nejvíc pobavil hypochondr Billy Bob Thorton - každou nemoc, o které kdy slyšel okamžitě dostal. Jeho výraz když se doslechl o jakési ženské nemoci byl je k nezapomenutí :) Celkově rozhodně nadprůměrný film, k dokonalosti sice ještě pár krůčků chybí, ale určitě nezklame... ()

dANo

Dvaja banditi v podaní Bruca Willisa a Billyho Boba Thorntna bolo to najväčšie lákadlo na tomto filme, ale ani to evidentne nestačilo na to, aby som sa dobre pobavil, mal po zhliadnutí aspoň nejaký pozitívny pocit, či už zo samotného záveru, alebo z niečoho iného... proste som si to odpozeral a to bolo všetko. ()

JohnSmith

Někdy se to opravdu stane.Dobrý režisér,skvělí herci,ale špatnej scénář.Nad oběma mužskými hvězdami naprosto vyčnívá Cate Blanchettová se zrzavými vlasy,která si to opravdu užila.Willis nijak zvlášť nepřesvědčuje a Thornton jako simulant je většinou zábavný,ale místy to přehání.Každopádně jsem se moc nebavil,což mě u téhle sestavy velice mrzelo ()

PanFilmov

Vcelku priemerná americká haluz, veľmi napínavá so skvelými hercami, zaujímavým príbehom a strašne brutálnou haluzou na konci!!! ()

VanTom

Uvolněnou komediální lupičskou romantiku táhne dopředu sympatická ústřední trojka, přičemž skvělým hereckým výkonům vévodí neurotický, citlivý hypochondr Billyho Boba Thorntona, ovšem nezmínit živelnou Cate Blanchett i ležérně šarmantního Bruce Willise by byl také zločin. Dohromady tvoří dokonalý pár (sic! :-)). Banální historku o "Nocujících banditech" starosvětský scénář zahušťuje vestříháním předzvěstí špatného konce a závěrečná finta patří k těm zdařilejším. ()

davidek

Nedávno jsem toto viděl znova a musím uznat, že nápad je celkem normální a e nebýt pohledů do auta, kde se odpalují náložky na tělech, možná bych i uvěřil tomu, že se postříleli. Bohužel nevím jak ty všechny peníze dostali do pytlů. Jeden šťoural by stačil na odhalení. Stejně jsem se dodíval do konce. :-) ()

Puyi

Na film jsem se poměrně hodně těšil, hlavní důvod byl Billy Bob Thornton a jsem tedy rád, že mě jak film, tak Billy nezklamali. Je to sice jen příjemná, zábavná oddychovka, ale líbila se mi každopádně. :) Hlavní postavy jsou skvělé a hodně se mi líbil i závěr. :) Proto dávám za 4, takové slabší, ale i tak 4. :) ()

TheRoller

Pekná oddychovka. Willis nesklamal, Thornton a Blanchett prekvapili. Dobrý námet, menej dobrý scenár. Malo to iskru, malo to spád a obstojný záver. Perličky ako fixka namiesto zbrane tiež veľmi potešia. Napriek tomu ma Štokholmský syndróm nepohltil tak ako u tematicky podobných diel. ()

Autogram

Trochu dlhý ale zaujímavý príbeh o lupičoch, ktorých nič nerozdelí okrem ... Veľmi komplikovaná metóda vykradnutia banky je doplnená zápletkou s výbornou Cate ako Kate. No k štyrom hviezdam filmu niečo chýbalo, alebo prebývalo pár nadbytočných desiatok minút. –––– Kate je výjimečná. – Kate je ledovec, který čeká na Titanic. ()

Death

Nic vic nez prumer z toho neni. Konec me docela prijemne prekvapil, ale jinak me to moc nezaujalo. Filmy o "hodnych zlodejich" me uz nejak neberou. ()

Nepi

Povedená krimi komedie o bankovních lupičích...Bruce Willis a Billy Bob Thornton jsou ve svých převlecích skvělý a místy i vtipný...další hvězdičku filmu dodává bledá Cate Blanchett v podání jejich milenky.... ()

Narcis

Fakt vychytanej film s dobrým hereckým obsazením, scénářem a dokonale vychytaným koncem. Semtam jsem i slzel smíchy. ()

Philoun1

Tenhle film mám prostě rád. Koukal sem na něj furt dokola. Můžete se u něj zasnít a taky se zasmát. A má i dobrý soundtrack, hlavně Beautiful day od U2, která do filmu strašně sedne. ()

BuryGol

Takhle - bez Willise a Thorntona by to stálo za starou bačkoru. Dlouhovlasej Bruce jako lupič gentleman a supersimulant a hypochondr Thornton vykrdaj jednu banku za druhou a policie je v koncích. Jak je tomu i v reálu, za každym průšvihem hledej babu. Cate Blanchett všechno zničí a aby toho nebylo málo, celej film mě hrozně štvala. Kdyby nebylo dobrýho konce, asi bych jí virtuálně uškrtil. Vlastně tam ani nemusela bejt. Dobrej film, kterej ale asi celkem brzo zapomenu. ()

ssfan

Zajímavý film se skvělými herci, pěknou zápletkou s nečekaným rozuzlením a pěknou hudbou. Ale, místy dost nudný. 70% ()

giovanni3

Opět film z Willisem a opět jsme spokojen. Kvalitně natočeno a Kate mezi bandity vložila i napětí nejen svojí krásou tudíž to nebyl rázem film čistě o dvou zlodějích co celý film kradou, ale něco ,,víc,,. Holt zloději gentlemani s geniálním nápadem a krásnou spolupracovnicí. A to finále bylo překvapující a příjemné. Prostě já byl spokojen 4z5 ()