skretik

Asi by som si tento film mala porieť ešte raz, lebo čo si pamätám z dojmov, keď som to pozerala tak asi pred 7 rokmi, tak nič-moc... ()

JohnSmith

Velice jednoduchý příběh,kde je naprosto dokonalý Dustin Hoffman. Jsem si chvílemi říkal,jestli to opravdu hraje. Cruise je zase naprosto stejný jako ve všech filmech z 80. let. Ze začátku nafoukanej rozmazlenej nesympatickej fracek, kterej se v průběhu děje změní na super klaďáka. Fungovat to může jednou,maximálně dvakrát,ale víckrát ne. ()

MIGHTTREE

Pan Hoffman dovedl Cruise k pravému filmovému zlatu. Film staví na silném vztahu bratra s bratrem. Nejlepší film o autismu. Líbí se mi přetváření neuvěřitelně sobeckého člověka na někoho, kdo je schopný své city probudit a zjistí svou otevřenost, kterou tím získá a posléze se díví, jak mohl doteď povrchně a naprázdno žít. ()

hroubek

Nádherný lidský příběh.Dustin Hoffman ve nejlepší roli předvádí neuvěřitelný výkon.Tom Cruise je boží, protože člověk mu věří frackovitého obchodníka i milujícího bratra.Velmi pěkný film, který dostane skoro každého. ()

Brain-D

Naprosto excelentní výkony obou hlavních představitelů. Jak Toma Cruise, tak Dustina Hoffmana, který za roli autisty dostal Oscara. Aby to vše ještě nestačilo, tak je film doprovázen skvělou hudbou od Hanse Zimmera a prostě některé scény jsou prostě dokonalé. ()

Sany33

Na príbehoch s podtitulom dráma dokážem oceniť množstvo vecí. jednou ale úplne najdôležitejšou je vtiahnutie človeka do deja alebo do danej problematiky o ktorej ten daný príbeh je. Rain Man ma bavil od začiatku do konca, navyše všetko podtrhnuté super hereckým obsadením a Hoffmanovým nadľudským výkonom sa nedá hodnotiť inak ako kladne. Dva úplne rozdielne charaktery, ktoré si k sebe nájdu cestu. tento námet som už videl vo veľa filmoch, ale nikdy by to nebolo také silné ako práve v snímka Rain Man a za mňa teda 90%. ()

Narya89

Kultovní film s dokonalým soundtrackem (zejména scény při řízení a v kasínu), který mi z nějakého důvodu stále unikal a dostala jsem se k němu až nedávno, čehož rozhodně nelituji. Jakožto člověka, který pracuje s mentálně postiženými lidmi včetně autistů, mě nejvíce zaujala role Raymonda (naprosto legendárně zahrána Dustinem Hoffmanem), ovšem nemůžu říci, že by představoval stereotyp průměrného běžného autisty. U většiny je totiž významně zasažen jejich intelekt, a tak kromě toho, že žijí ve vlastním světě a problematicky k nim pronikají vjemy zvenčí, zároveň nejsou schopni činit sofistikovaná rozhodnutí nebo vůbec porozumět informacím, které jsou jim předkládány. Ray byl vysoce funkční savant, tj. naprostá menšina autistů, jejichž inteligence nejenže není zasažena, ale ještě díky autismu v určitých oblastech naprosto excelují (hudba, matematika, paměť, atp.) Charlie se nejprve choval úplně ignorantsky a na pěst, kdy autismus považoval asi za nějakou přechodnou fázi a roli, a byl by v dnešní době po první větě obžalován za abuse a zcela definitivně by si Raye nemohl takhle lehce odvézt, nicméně je to jen film, a tak jsme měli možnost sledovat 'bonding' tohoto extrémně nekompatibilního dua, když si vyrazí na takový menší road trip. Charlie je zároveň postava s největším potenciálem proměny a zdá se, jako by na něj měl Ray pozitivní vliv a dělal z něj slušnějšího a empatičtějšího člověka, a Ray si zase naopak začíná na Charlieho zvykat a chápat jeho vtipy, no zkrátka dojemné. Konec tomu dodal trochu realističtější nádech a ukázal, že Ray nechápe zase tak moc, jak by si okolí možná přálo, a že je vlastně docela nemožné zjistit, jaké má skutečně preference a city. Nicméně i lidé, kteří nemohou dávat, si zaslouží naší ochranu a péči a dovedou nás o sobě samých naučit spoustu cenných věcí a významně obohatit naše životy. ()

lykan9

Vynikající snímek s nezapomenutelným Dustinem Hoffmanem v jeho životní roli a nádhernou Valerii Golino. Celkový dojem u mě kazí jen Tom Cruise a jeho přehrávání. Jinak hudba a kamera jsou skvělé a soundtrack si pouštím i po tolika letech. ()

sskrblik

Vzpomínám když tehdá před lety jsem si pouštěl poprvé tento snímek, tak mě už do začátku udivovalo proč je zařazen do zlatého fondu kinematografie a po kráké chvíli, kdy mě to vyloženě nebavilo, jsem to vypnul. Nyní s odstupem několika let jsem si říkal, že je to hanba, a tak jsem to konečně dodíval. Co vám budu povídat. Stejně mě to příjde značně přeceňovaný film a to zejména kvůli herectví Dustina Hoffmana, jež hraje autistu. Podle mě film který byl dříve hitem, ale nyní se na něm podepisuje zub času a nezáživný děj. Asi jsem jej neviděl ve správnou chvíli nebo nemohu docenit top kvality, protože je nespatřuju - ani omylem. ()

davidek

Už toho bylo tolik napsáno, že mě nenapadá nic originálního, lae stejně aspoň řeknu: skvělý film!!!!! Patří mezi moje top. ()

blackJag

I po těch letech to má stále sílu. Jednoduchá morální poselství mají díky vynikajícímu Hoffmanovi s Cruisem stále přesah a konečné rezimé o napraveném mladším bratrovi je tak dokonale uvěřitelné. ()

mirec88

Jedna z mojich najobľúbenejších drám a jeden z najkrajších príbehov aké som kedy videl. Záver musí rozplakať aj toho najväčšieho surovca. ()

ganz

Stejně jako Forest Gump, i tento film se mi zdá značně přehodnocený. I přez nezapomenutelné výkony obou hlavních aktérů, mi přijde Cruisova přeměna trochu moc razantní. ()

fojty

No nevím jestli se ti dva v nějakém jiném filmu překonají. Ani se nedivím tolika kladným komentářům a hodnocením. Ono opravdu jde o film který brnká na ciy, hraje si s vašimi myšlenkami a chvilkami si říkate jak bych se zachoval já. Ani konec není tak americky předvídatelný ale aspon pro mě překvapivý. Film je prostě citová ždímačka s parádním Hoffmanem a Cruisem. ()

Guzo

Asi to nic moc nesvědčí o mých filmových znalostech, ale Rain Mana jsem po dlouhých odkladech zhlédl až dnes. Zápletka je samozřejmě všeobecně známá, byl jsem hlavně zvědavý na výkon Dustina Hoffmana.. a ten nezklamal. Nicméně, co mi zrovna nesedlo byl Tom Cruise, který jinak patří mezi mé oblíbenější herce. Nic nemám proti jeho výkonu, spíš jeho postava mi přišla ne úplně správně napsaná, jeho vývoj je v podstatě neznatelný, jen jeden stav na začátku a jeden na konci (který je taky takový nedomyšlený. Silně nedomyšlený). Nakonec tedy trochu zklamání, i když nemůžu říct, že by byl Rain Man špatný film, celou dobu jsem si ho užíval, jen je v některých ohledech hodně přeceněný. ()

klima777

Pro Hoffmana a jeho citlivé herectví. Jinak by to byla šmíra a výsměch. R.I.P. Laurence Kim Peek (což ovšem nebyl autista, ale tzv. savant, a především statečný člověk). Takže jsme si zaplakali a co dál? ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel