Radek273

Vynechat tento snímek, aktuálně figurující na 23.místě žebříčku oblíbenosti, se zdálo jako divácká chyba, kterou je třeba v co nejkratším čase napravit. Nakonec se tedy dostalo i na něj a víte co? Nic moc! Samozřejmě vezmeme-li v úvahu herecký výkon Hoffmana, tak se není o čem bavit. Nicméně film nedělá jen jeden herec a v tomto případě se to na něm i podepsalo. Už to tu někdo psal, Tom Cruise zde působí jak v Top Gunu, ovšem nutno říct, že tady se příliš rozjíždět nemůže. Z počáteční šikmé dráhy se musí postupně dostat na rovinu a to mu jde sice k duhu, ale právě díky tomu nepůsobí tak dobře jako tehdy nadaný pilot s hrdinskými sklony. A nakonec Valeria Golino, která vlastně jen sekunduje a "dělá hezké svědomí". Celkově se zdá, že příběh navíc dost brzy končí na to, jak dlouho se tvůrci věnují cestě napříč Státy. Samotný závěr pak touží diváka dojmout skrz bratrské pouto, které se "nikdy nepřetrhne", nicméně emoce jsou poněkud nafouknuté, nepravé a příliš nezabírají. Ve výsledku tedy těžké hodnotit, když vše krom Hoffmana je takové .. průměrné. Možná se ale na snímku už podepisuje jeho pokročilý věk. ()

Robopes

Srdcovka ❤️❤️❤️. Nebylo by od věci natočit to ještě jednou, jak to mělo být původně, kdy autistu měl hrát Tom Cruise. ()

shinlove

Fantastický film, s jedinečným Hoffmanem a mladičkým Cruisem, který tehdy ještě ani nevěděl, co je to scientologie :-D Každopádně jedno VELIKÉ MÍNUS tenhle film má a to český dabing, který bych chtěl udělat znovu. Přeci jen po revoluci se všechna americká "oukej" dabovala jako "oukej", což (alespoň mě) naprosto trhá uši. Stejně nesmyslně je nadabován i Specialista se Stallonem, ale to už je jiná píseň. Každopádně tvůrci nemohli tušit, že v ČR se nepovede dabing :-D fiilm je úžasný, proto 5* ()

bery77

Tak emocionálně laděný snímek jsem dlouho neviděl. S úctou se klaním výkonu Dustina Hoffmana, který tu roli nastudoval tak jak by to nikdo jiný nedokázal a Tom Cruise v roli jeho bratra, který si ke svému autistickému bratru hledá cestu. ()

fero_lašák

Viděl sem to dabovaný a dabing Toma Cruise mě tam fakt štve a možná i on sám mě tam štve. Ale na druho stranu Dustin Hoffman hraje toho mentálce (omlouvam se všem autistum:) fak geniálně, líbí se mi mnohem víc než výkon Forresta. Takže hlavně za příběh a za Hoffmana dávam 5. Když nemáte okoukaný filmy s mentálcema, tak je to fakt dobrý. ()

Peršanka

Furt skoro sranda, ne, blbej brácha, co se dá dělat..., ale jen do chvíle, kdy si Raymond má ohřát jídlo v mikrovlnce. Tak to je realita, vážení, když máte u sebe někoho trochu mimo výseč. Naštěstí takové momenty nedovolí, aby se z příběhu stal kýč o tom, jak se bratři dali do kupy. No a o skutečných autistech to není. ()

lukas.bond

Naprosto excelentní Dustin Hoffman ve filmu s excelentním scénářem a dalo by se říci revolučním pojetím střihu a záběrů. Pokud by se hodnotil film 20. Století – neváhám a hlasuji právě pro tento trhák. ()

bigbebi

Neatraktivní téma zpracované a nafilmované natolik atraktivně, že k tomu není třeba slov.Film bez slabých míst s naprosto famózním Hoffmanem a neméně dobrým Cruisem.Bomba a po x letech. ()

Mangus

Pozoruhodný film, ktorý priblížil svetu autizmus. Skvelé herecké výkony u hlavných dvoch predstaviteľov, nielen autistického Hoffmana, ale aj Toma Cruisa. Musím pochváliť aj Hansa Zimmera za hudbu, ktorá sa mi k filmu najprv veľmi nehodila, ale teraz si film bez tejto hudby neviem predstaviť. Nápaditý film, ktorý nenudí a patrí medzi najlepšie filmy všetkých čias. 10/10 ()

james11

Samotný film je velice dobrý, ale asi by neměl na pět hvězd, kdyby Raymonda nehrál Hoffman... Jeho výkon je opravdu strhující, a díku tomu se z tohoto filmu stal skvost! ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel