Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

Agnostik

Není to až zas tak špatný sci-fi film,jak je zde hodnocen.Jistě i přes svoji přemrštěnost klišé má jistý punc originality.Dá se i říci že je to takový mladší bratříček kultovní PROPASTI.Film drží pohromadě také díky ustřední skupině známých herců.Dávám sympatické 4 hvězdičky. ()

grandir

Čtyři hvězdy především za téměř bezchybnou první polovinu. Druhé polovině tak nějak dochází dech, ale stále se mi film líbil víc než třeba Propast. ()

teseth

Průměr, který v ničem nevyčuhuje ale ani nepropadá. Dá se na to kouknout, ale za dva dny nevíte co se vám snažili říct nebo ukázat. Jediné co stojí za povšimnutí je Dustin, který si to jakštakš užívá (místy až moc). Závěr mi přišel šitý hodně horkou jehlou a bez logiky. Škoda. ()

Pythonator

"To je mořský had. Nejjedovatější na světě. Ale jenom v noci." Bože, kde na ty debiloviny chodí. Předlohu jsem nečetl, ale jestli byl už Crichton tak trapný s řečma o hadech, tak je to od mistra pěkná ostuda. Filmaři nám tady předkládají něco jako úhoře a v hloubkách, kde prostě žádní mořští hadi nežijí. To je ale vedlejší. Sem tam nějaký ten nelogický blábol či dějová nepochopitelná matlanina mě neodradí od celkově slušného sci-fi s dobrými herci a parádní atmosférou. Pevně věřím, že kniha nabídne víc a musím tuhle mezeru doplnit. Zatím mě nikdy Crichton nezklamal, ale jestli tu Kouli napsal tak blbě, jak napsali ten film, tak bych se moc divil. ()

Dupac

Když uvážím skvělou výpravu a vychytané triky, které vůbec nezestárly, je až s podivem, jak málo to funguje.. I ta hvězdná herecká sešlost na mě působí - jak to říct? - nekompatibilně. 50 % ()

demovka

O tomto filmu se dá dlouhé a dlouhé hodiny diskutovat. Je to to zajímavé téma, velice dobří herci, je to dobře natočené i technicky zvládnuté. Ale hlavní chyba je v tom, že je to překombinované a člověka přestane bavit se nad tím vším zamýšlet. Hlavní hrdinové přestávají být čitelní a člověk potom neví, kdo je kladný a kdo je záporný hrdina. Pro milovníky akčních filmů je to dvojnásobně neakční a zdlouhavé. ()

EasternJoe

Nechci rozhazovat pět hvězdiček, na pět hvězdiček to není, ale je to záležitost mého dětství, jop, tehdy jsem to viděl prvně. Kniha je lepší, ale tak už to bývá. Náměty a zpracování Crichtonových děl bývá nad průměrem a Koule se tomu nevymyká, ani nedostatky, ani závratnými kvalitami. Nicméně, atmosféra výborná, o tom žádná. Velice "lite" verze brutálního Horizontu událostí, který vyšel ve stejné době, a s podobným námětem. Dva velké plusy po novém shlédnutí: Zvuková stopa je výborně atmosférická a atmosféra filmu sama je nejméně za 2*. ()

Sashmen13

Začalo to suprově, ale postupně to degradovalo až jsem netušil co je pointa (a ona vlastně nebyla). Někdo pořád křičí do mikráku a nikdo mu neodpovídá, postavy běhají sem tam jak na tripu a pravá neví co dělá levá. Nakonec to nehloupější, všichni dostanou skupinou amnézii na přání: D, a to se mi ta logická pointa toho týpka tak líbila. ()

FiVe

Tak tohle nemá obdobu. Je jasné, že spousta diváků do toho musí dorůst. Ale je to precizní a podle mě učebnicový příklad jak má vypadat sci-fi thriller. A za hudbu dávám 200% navíc ()

RanMori

Film jsem shlédla hned po čerstvém dočtení knihy. A jsem ráda, že jsem ji četla, protože si nejsem jistá, že bych film pochopila. Chápu, že musí být o dost zkrácený, přesto to nebylo udělané úplně šťastně - pořád chybělo říct fakt plno důležitých věcí, takže ty "pochody" někdy působily úplně mimo mísu. Podivně proházené pořadí scén tomu taky nepřidalo, hned na začátku filmu vyzrazený spoiler knihy o Normenovi, místo toho tajnost kolem Beth... A škoda, že byl "Jerry" vidět jen na sonaru. Celkově bych film brala jako celkem dobrý doplněk ke knize, ale jako samostatné dílo značně podprůměrné a velmi chaoticky pojaté. Myslím, že by si kniha zasloužila remake v jiném pojetí. ()

mmirri

Před lety mě tenhle film nudil. Teď ale chápu, že v jednoduchosti je vtip a taky, že tu schopnost tvořit vlastní život máme. Takže je velmi výhodné vnímat, co cítíme a zjišťovat, co doopravdy chceme. ()

bugfoot

scénárista je evidentně fanoušek Červeného Trpaslíka.... a oblíbené epizody budou Sebevědomí a mindrák (zhmotnění snů), Lepší než život (Oliheň beznaděje) a v neposlední řadě scéna, kdy na Normana (Dustin Hofman) had je jak vystřižená, když na Listra zaútočil Šamanský kebab po ďábelsku v epizodě Polymorf a jedna z posledních scén - útek lodí a "skákání" v čase je z dílu Bílá díra :-). Jinak vcelku průměrný film. Edit.... tak to patrně bude obráceně :-( Původní Crichtonova kniha vyšla 1987 a trpaslík se točil od 1988. ()

Shadow

Tenhle film se tváří jako něco, co rozhodně není. Faktem je, že se u toho budete po celkem napínavém úvodu a otázce, co to teda je, dost nudit. Možná by nevadilo celé to trochu zkrátit a vyzvednout dobré momenty filmu. Jinak mě ale hodně naštval konec. Přejou si zapomenout, koule odletí, a co dál? ()

andrwa

Prečo to muselo byť tak plytké? Mám rád sci-fi... Veľmi rád. Sphere sľuboval dobrý filmový zážitok na neskorý večer. Ale nezadarilo sa. Škoda času. (2* za slušnú prvú polovicu filmu) ()

Malignus

Velmi dobra scifarna. Originalni namet a misty tuha az mraziva atmosfera, velmi dobre vykony hlavnich predstavitelu. Kdyby film nebyl podle knihy, myslel bych si, ze je to jen kopie genialniho "Horizontu", sic vydarena. Bohuzel, jeho kvalit nedosahuje. ()

Astaire

Mě tenhle film bavil, mám rád sci-fi kde nelétají vzduchem paprskomety ale kde prolétají pravdivé filosofické úvahy z úst Samuela L. Jacksona. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)