Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

LeePriest

Příběh slibuje napínavý film, herecké obsazení ještě zvýšilo mé očekávání. Nedá se říci, že bych byl zklamaný, o žádný propadák určitě nejde. Chybí tomu však jakási jiskra, film zkrátka nemá potřebnou šťávu, kterou jsem čekal. ()

blezg

Oproti skvělé knize Michaela Crichtona pěkná fušeřina, navíc na způsob psychothrilleru, úplně zbytečně, strašně mě to iritovalo. Nejhorší jsou ovšem logické lapsy (synchronizované plavání ve dvěstě metrech pod hladinou, zrovna tam nebyla tma, zima ani vysoký tlak, věděla?). To se panu dochtoru Krychtónovi v literatúře nestává... ()

Dacsus

Naozaj je pozoruhodné, že takmer žiadna Crichtonova kniha nebola adekvátne prenesená na plátno - okrem hádam The Andromeda Strain. Najiritujúcejší je fakt, že brilantne napísané dialógy sú zväčša sprznené až neuveriteľným spôsobom, rovnako aj charakterizácia postáv, čoho výborným príkladom je práve aj táto adaptácia. Ešte pozoruhodnejšie ovšem je, že ani Vikingovia (Pojedači mŕtvych) režírovaní samotným Crichtonom nedopadli dobre, pritom kniha je vynikajúca (a mnoho z nej sa dá nájsť v seriáli Vikings). ()

PTuranyi

Obstojný scifi thriller, ktorý za A-čkovým obsadením skrýva B-čkový príbeh. Ten je kombináciou Votrelca, Priepasti a Solarisu. Objavenie neznámej kozmickej lode pod hladinou oceánu privádza na miesto objavu tím odborníkov zostavený podľa spisu napísaného kedysi hlavným hrdinom psychológom Normanom. Už od začiatku je tu snaha budovať hororovú atmosféru čo sa nie veľmi darí. Začínajú sa kopiť skratky a klišé a atmosféra sa rozpadá ako domček s kariet. Produkcia je celkom dobrá a aj hviezdy Dustin Hoffman, Sharon Stone a Samuel L. Jackson podávajú celkom dobré výkony. Nohy im podráža hlavne scenár. 60% ()

Imouse

Tento film je z těch typů, které si hrají na něco co nejsou. Celý film se vám autor snaží předat myšlenku, kterou si v průběhu filmu rozmyslel a raději natočil sci-fi pro masy. To se přece prodávalo vždy a určitě si to na sebe vydělá. Od tohoto kousku raději ruce pryč. ()

xander

nie každý film so skvelými hercami musí byť za 5 hviezdičiek. Guľa je zvláštne a nie príliš napínavé scifi ktoré by bez známych hercov bolo dosť nudné. Najlepší sú Dustin Hoffman, Samuel L. Jackson a Peter Coyote. Sharon Stone sa presadí až kedˇ sa zníži počet posádky. Záver je asi najzvláštnejšou časťou filmu. Snímok pôsobí napriek svojej dížke akoby bolo zneho dosť scén vystrihnutých..Nieje to príliš zaujímavé ale takto hviezdne obsadení film(aj kedˇ priemerný) sa nevidí často. ()

Axxym

Pro mě je Levinsonova Koule jedním z největších filmových zklamání. Z geniální knižní předlohy se mu podařilo vytvořit průměrný akční film. Záměrně jej nehodnotím jako sci-fi, protože intelektuální (potažmo vědecká) váha Crichtonovy knihy nebyla ani zdaleka naplněna a absence pojednání psychologické pointy celého příběhu je minimálně pro mne plivnutím do tváře autora a jeho věrných fanoušků. Ano, film má možná správnou atmosféru, vyplývající z prostředí, ve kterém se odehrává, ale to je zřejmě to minimum, které se dalo z předlohy vytěžit. ()

aronofsky

Tohle že byl film od autora Spáčů? Buď ten člověk stářím senilní a nebo si jen vybral slabší chvilku, ale každopádně tohle NENÍ dobrá sci-fi. K hororu to má daleko a pro drama je to málo... málo... dramatické(?). A co se týče kostýmů, kulis a vůbec celkově Stylu, měl by se co učit od kolegy Dannyho Boylea. ()

Monini

Dost mě udivilo, že film má pouze 62%. Asi teda trochu bez důvodu dávám přemrštěných 5*, ale mně se to prostě líbí. Důvod je asi i to, že jsem nečetla knížku, jako jiní mnozí tady. Dustih HOffman jako vždy skvělý a zážitek mi nezkazila ani Sharon Stone. Závěr perfektní. Jen těžko bych hledala chyby. Dost mi to připomíná mou milovanou Kostku (The Cube) ()

pavont

Crichton patri medzi mojich oblubenych autorov a v spojeni s nadpriemernymi hercami, a slusne vytvorenym prostredim mi vychadza slusny divacky zazitok. Vycitat sa tu da dlzka kvoli ktorej tempo dost upada a snaha o vysvetlenie prinasa par nelogickosti. ()

zekon

I když je to herecká hvězda vedle hvězdy nezachrání průměrný děj splácaný z Propasti a Horizontu událostí. Zmatené a nevýrazné. ()

filiperros

Velké zklamání oproti geniální knize Michaela Crichtona. Celý příběh, myšlenka, všechno úplně mimo. Oceňuju ale všech třech herecký výkony, ale mohlo to být ještě víc. ()

Mr.Lordi

Sonda do (ne)připravenosti lidského pokolení. myslete si co chcete, ale ten film má co do sebe. Příjemný děj s lehce mrazivým podtónem (no dobře, mrazivým pro méně odolné jedince :-)), příjemné obsazení hlavní trojrole. 80% ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)