Koule

• USA Sphere (více)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

Lucasion

Já mám pro tenhle film slabost. Ovšem, upřímně nerozumím tomu, že je v modrých číslech. Na mě Koule vždy působila jako skvělý sci-fi. Výprava doktorů, matematiků a expertů pod mořskou hladinu. Divná loď porostlá korálem a nakonec i obří oliheň. To vše v hutné atmosféře se skvělým obsazením a hudbou. Dustin Hoffman skvělý, Samuel L. Jackson perfektní a talentovaná Sharon Stone. Trošku mi to připomíná Propast (1989) od Camerona. Ona výprava na mořské dno, kde není nic a jen tísnivá atmosféra vody kolem, už je sama o sobě děsivá představa. A ještě k tomu, kdyby mi psal mimozemský život vzkazy do pc jako dítě základní školy. Navíc opepřeno tím, že vypadá jako obří zlatý míč pro Messiho. Na mě tenhle film působí strašidelně, hutně a samotná zápletka tajuplně. Odkrývání pravdy je napínavé i po několikátém shlédnutí. Navíc mi tady ta sci-fi zápletka dává smysl a baví mě. Za mě prostě ano. (85 %) ()

Lacike

Sci-fi so zaujimavym nametom z ktoreho by mohla vzniknut skvela epizoda v nejakom sci-fi serialu. Lenze v dvojhodinovej stopazi to je strasne natahovane a miestami je dost smiesne, ze skupine inteligentnych a vzdelanych ludi trva cely film, kym pridu na to, co sa deje. Pritom divakovi to je jasne minimalne od polovici filmu. Skoda je, ze aj ked je herecke obsadenie hviezdne, tak nikto z nich nepredvedie nic ohromujuce. Takze nakoniec je najväcsim kladom kvalitna technicka stranka. Vysledkom je jednohubka, ktora sa tvari velmi inteligentne, ale pritom je dost jednoducha. 5/10. ()

Ai.ma

Párkrát za moji kariéru se stalo, že nějaký film, u kterého jsem si z odborného hlediska plně vědom jeho nedokonalostí, označím bombou, a to především proto, že zafunguje nějaké chemie, nebo nálada, nebo co já vím...Nedávno jsem to viděl znovu a stouplo to ze čtyř na pět hvězdiček. Ale neptejte se mě proč, já to nevím. ()

malylada

Tak trošku mi to připomnělo Jádro. Předlohu jsem nečetl, prý je výborná, i zde jako thriller to funguje, napětí nechybí, ale v poslední hodina se utápí v v nelogičnostech. První hodina mě velmi bavila, pak to uvadá v sestupné tendenci. Chování postav je mnohdy až banální, ale i tak to nevnímám jako propadák, jak byl film vnímán....6/10 ()

adamo_znk

I přes velice slušné herecké obsazení mě film tolik nenadchl. Uznávám, že námět je více než zajímavý, ale atmosféra a stísněnost filmu podle mě nenechala vyniknout herecké výkony. Jinak ale docela gut ()

JayZak

Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale dávám 4, hlavně kvůli výborné atmosféře. Škoda je ne úplně využitého potenciálu hereckých es (Sharon Stone byla podprůměrná) a hlavně v druhé polovině zmateného děje, který vrcholí pro mě podivným koncem. Jsem ovšem netknutý předlohou, takže možná se na to dívám jinak než ostatní. 3,5* ()

JohnCZ

Jistá podobnost s Horizontem událostí či Propastí se nezapře. Ačkoli i Koule oplývá velice lákavým námětem a velice mysteriozním rozjezdem, ve výsledku je to dost zprasený film. Nejistou režii a po čase dost nudný vývoj děje (i když věřím, že Crichtonova kniha musela být o několik tříd lepší) podtrhují slabé herecké výkony. Takhle nevkusné přehrávání bych od takto známých hollywoodských jmen rozhodně nečekal. ()

corpsy

Pre mnohých umelecká katastrofa, pre iných síce nie geniálny, ale zato zábavný snímok, ktorému odpúšťam aj nejaké tie logické kiksy. ()

curunir

,,JE TO JASNÉ, ROBÍ SI POZNÁMKY PRE SVOJU NOVÚ KNIHU. CHCE ZÍSKAŤ NOBELOVKU." ,,A TY NIE?" ,,NIE... EHM... TEDA HEJ." __ Pôvodne som nechcel napísať ani žiaden komentár, núti ma však k tomu nejednoznačnosť môjho hodnotenia a chcem ho uviesť na pravú mieru. Sféra (viacej som zvyknutý na ,,Guľa") je buď na slabšie 4* alebo na veľmi silné 3*. Aj napriek premrhanému potenciálu (rutinná práca uznávaného režiséra, občas až príliš polopatistický scenár...) sa na film veľmi príjemne pozerá a fajnovo odsýpa, i keď postupne začnú blbnúť hrdinovia (viditeľne prehrávajúca Stoneová), deje sa miestami to isté s celým zvyškom. Atmosféra základne v morskej hlbine a Goldenthalova hudba sú však jednoznačnou devízou filmu. (5118. hodnotenie) ()

Kryton

Mě se film líbil a viděl jsem ho dříve než knihu. Co více jsem si mohl/mohu přát. Herci skvělí, atmosféra a pěkné triky. Lehký nadprůměr, který si v TV rád zapnu. Film co pro mě má koule. ()

Adasin

Nebála jsem se, nebavila, ale nudila. Napětí se tu nijak moc nestoupá a pak jen přijdou očekávané konflikty hlavních postav, ničení základny, utíkání, monstra... Věřím, že kniha je nejspíš super, ale film není ani trochu, jedinou zajímavou věcí je obsazení. 5/10 ()

blackrain

Trošku delší film. Chvílemi působí nudně. Zvláštní, po celou dobu jsem měla pocit, jako bych byla s nimi pod hladinou oceánu. Atmosféra byla zajímavá. Obsazení bylo skutečně hvězdné, ale to film nezachránilo. Zapadne do propadliště dějin. ()

Maq

Podle Crichtona? Usoudil jsem, že umění asi moc neuvidím, ale mohl bych se docela pobavit. Dustin Hoffman? Zajisté je na místě proto, aby mi sdělil nějakou další Velkou Lidskou Pravdu. --- Celkem vzato, ve svých očekáváních jsem nebyl zklamán. Všude spousta vody, a tak… ()

Damiel

Jeden z filmů, který všichni odsuzují, ale mně se líbil. Samozřejmě si ho nedám do svého Top Ten, ale splnil to, co jsem od něj očekával. ()

Desperado

Pôsobilo to miestami ako drahá TV inscenácia, taká ukecaná, občas nudná, občas zaujímavá...no, ehmmm. A ten rozpočet 80mil.$ sa kde podel? To všetko šlo nebodaj na štáb? Ehmmm. Knižná predloha - nadpriemer 80% ; Film - priemer 50%. ()

Aiax

Michael Crichton se musí obracet v hrobě....eh... teda, až umře, tak se bude obracet v hrobě z toho, co mu Levinson provedl s jeho skvělým románem. ()

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)